Autor Wątek: Harley Benton FanFret-8NT QEB DLX  (Przeczytany 10364 razy)

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
Harley Benton FanFret-8NT QEB DLX
« 14 Gru, 2016, 23:56:02 »
Witam. Dziś przeglądając tumana wpadłem na takie coś. Na forum nie ma za dużo info o tych gitarach, a szczególnie o tym modelu (przynjamniej nie mogłem znaleźć), a mam kilka pytań. Nadaje się to do czegoś, czy tylko do nakładania węgla do pieca? XD Miał ktoś to w łapach? Jakieś odczucia, próbki?

Z góry dzięki za pomoc
https://www.thomann.de/gb/harley_benton_fanfret_8nt_qeb_dlx.htm?ref=search_rslt_harley%20benton%20fanfret_396692_2

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Podejrzewam, ze w tych pieniądzach dostajesz już wyrób klasy Shectera, LTD czy Ibaneza, z podobnej półki cenowej. Swoje przypuszczenia opieram na doświadczeniach związanych z posiadaniem 3 wyrobów tej marki: dwóch gitar telecaster i jednego basu precison 5. W dwóch z nich modowałem kilka rzeczy pod własne widzi mi się, w najdroższym z trójki (700-parę zł) nie modowałem już niczego, bo wszystko się zgadzało stockowo (no ok, położyłem profesjonalny ekran miedziany, ale to robię z zasady w każdym instrumencie). Wzrost jakości jest odczuwalny adekwatnie do ceny. Nie bardzo przekonują mnie tylko przetworniki z tej ósemki (w wersji bez fanfreda sa pasywne hot-railsy Roswell, która to marka bardzo mi podpasiła w posiadanym droższym telku Bentona, gdzie siedzą odpowiedniki filtertronów).

Edit: Teraz nie widzę w ofercie Thomanna tej ósemki z najnowszych wersji bez fanfreta.
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2016, 10:01:46 wysłana przez OMSON »

Offline Gerwanttt

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Witam, też się czaję na tego Harleya. Poczytałem trochę o nim, popytałem na forum związanym z thomannem oraz HB. I dowiedziałem się, że zarówna wersja 7 jak i 8 strunowa, jest wykonana w miarę dobrze jak na ten przedział cenowy (mimo iż to były B stock). Co prawda trafia się parę bubli typu jeden lekko głuchy próg. Przystawki mimo moich zastrzeżeń zbierają same dobre opinię, lecz otrzymują, też uwagę, że są lekko za ciche. Ogółem myślę, że HB próbuję się lekko wybić na rynku i kierują w wyższy próg cenowy, gdyż gitara ma na pewno aspirację na przedział o kafla wyżej. Nie wiem jak wy, ale ja zamawiam. (przypominam o 30 dniowym darmowym zwrocie na Th).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
11942 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2012, 15:16:26
wysłana przez majkelk
28 Odpowiedzi
23803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2019, 22:48:48
wysłana przez vlamnick
21 Odpowiedzi
16645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2020, 13:01:39
wysłana przez niedziak
13 Odpowiedzi
2513 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2020, 08:38:57
wysłana przez OMSON
2 Odpowiedzi
1540 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2020, 22:32:58
wysłana przez Stivo2005