Autor Wątek: Paka do małej "dżety"  (Przeczytany 4442 razy)

Offline przemonowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Paka do małej "dżety"
« 10 Lis, 2016, 04:06:04 »
Jako że to pierwszy post to powitał, gitarników-nakurwiaczy. Howgh.

Mam mega zgryz i jak nie forum ss to umrę młodo ze zgryzoty. Sto lat temu kupiłem LineSześć spajda dwa, ale to nie o tym. Następnie zakupiłem JetCity22h małą dżetę i w domu sobie stała dżeta na lajnie który robił za kolumnę. Na próbowni były zawsze paczki, więc wiesło i dżetę do auta i wszystko w temacie. Jako że przez ostatnie dwa lata byłem chory na życie to nie było okazji do grania. Teraz zostałem przez żonę niemal zmuszony to znalezienia kapeli bo nie może ze mną już wytrzymać. Mam sobie isć w pizdu z domu na te parę godzin żeby ona mogła odpocząć :) Problem tylko taki że próbownia nie posiada żadnego zaplecza. Kumpel ma jakąś paczkę krejta do pożyczenia, ale to 4x12 więc ze 30 kilosów do targania. Do tego z dżetą gada tak chujowo że słabo się robi. No to piszę tu i teraz aby ktoś mnie oświecił czy:
- potrzebuję 2x12 czy 1x12 mi styknie do grania na próbach? Wembley już nie dla mnie, ale jakiś klubik może być do zagrania,
- 22h to mały i wredny skurwiel, który nie negocjuje tylko rzuca się do gardła i zabija w 3 sekundy, ale czy z paką na V30 będzie zabijał bardziej, czy może Emi robią lepiej?,
- MG 2x12 na V30 za no 800 to dobry deal? Czy może Hesu 1x12 na Seventy80 lepsze (to chyba jakieś słabsze głośniki) w tej kasie?
- tak kupiłbym G212V, ale ktoś na forumie zajebiście napisał że to nie kolumna tylko stelaż na głośniki, a jednak wolałbym kolumnę.

Kasa tak 800-900. Używki? Tak, nie unikam (najlepiej czysta i carskoje igristoje). Nie wiem co więcej. Za pomoc z góry dzięki - odrobię w browarach :)

Zomballo

  • Gość
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #1 10 Lis, 2016, 08:14:49 »
Nie denerwuj małżonki i kup cokolwiek "markowego" na V30. Nie mniej jednak Harlej Biedaton gości u mnie już kilka lat i serio w tej cenie nie ma konkurencji. Wywaliłem tylko z niego watę, zmieniłem okablowanie i gniazda. Tolex ma chujowy i wygląda jak z bidula... Ale, ale ale - kurwi! I to konkret! Na tyle, że te srebrne logo potrafi z niej wystartować lotem koszącym i poprawić architekturę ogródka sąsiada. W sumie może i dobrze bo to jakieś tam ostrzeżenie jakby, który miał niedwuznaczne zapędy. Tym bardziej jak masz znikać na kilka godzin. Wracając do paki. Jest w miarę lekka (sklejka 16mm) więc można latać z nią na próbownię bez strachu o pańskie jajka i wydłużenie ramion (no chyba że jesteś grzybiarzem albo lubisz zbierać inne owoce runa leśnego, wtedy szukałbym czegoś cięższego). Jest brzydka ale ma to też swoje plusy. Zostawiona samopas w noc niemieckiego sylwestra nie wzbudzi na tyle zainteresowania coby zaraz jakiś imigrant pakował tam swojego jacka. No i jak by Ci się znudziła, wypierdalasz budę kupujesz puste 212 a V30 już masz. Jako rozwiązanie tymczasowe to świetna sprawa bo w cenie samych Celków dostajesz sensownie grającą obudowę gratis.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #2 10 Lis, 2016, 08:36:49 »
pozwolę sobie nie zgodzić się w przedmówcą i to MG na v30 jest lepszą opcją niz HB ( miałem i wiem jak gra ) a jeszcze lepsza może byc leżąca na giełdzie Paka Noisy Box na Emi gb12 - testowałem ją właśnie z Jet City 22h

Zomballo

  • Gość
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #3 10 Lis, 2016, 09:20:13 »
pozwolę sobie nie zgodzić się w przedmówcą i to MG na v30 jest lepszą opcją niz HB ( miałem i wiem jak gra ) a jeszcze lepsza może byc leżąca na giełdzie Paka Noisy Box na Emi gb12 - testowałem ją właśnie z Jet City 22h

Ej! Nic nie pisałem o MG. Nie widziałem tego, nie słyszałem, nie macałem a o wtykaniu jacka nawet nie wspomnę. :(

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #4 10 Lis, 2016, 10:25:45 »
nie no spoko - chodziło mie o to ze jak ma do wyboru HB o MG na tych samych głośnikach za podobną cene to HB nie jest rozsądnym wyborem. Druga sprawa ze v30 z tym wzmacniaczem powodują problem z wysokimi tonami potocznie zwany siarzeniem co nie znaczy że to wada - niektórzy to lubią

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #5 10 Lis, 2016, 10:47:47 »
Nie chcę się reklamować, bo kto wie, czy ta paka nie zostanie w "inwentarzu", ale Br-Owca dobrze powiada - właśnie z tym headem Noisy Box z Emi GB128 gra przekurtularnie, serio. Jest dół, jest uderznie, nie ma sopli i trzaskania bębenków. Nie wiem, czy V30 faktycznie dałyby efekt siary, bo może ruch którąś gałką lub większy krok w lewą stronę sprawiłyby, że o tym zapomnisz, ale na tych głośnikach, ot, taka standardowa konstrukcja NB bardzo ładnie się klei z Jet City 22h.

Oczywiście noszenie nawet 212 jest zawsze wkurwiające, oczywiście nie ma 2 takich samych paczek, oczywiście przy niskim budżecie lepiej mieć tanią pakę na próbowni "na zawsze", a lepszą pod ręką w domu i z nią robić wypady na gig, oczywiście lepiej myć ręce niż nogi (chyba, że na Święta, wtedy tylko nogi) und so weiter... :)

Offline przemonowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #6 10 Lis, 2016, 23:46:37 »
Na Ghostowego NoisyBoxa paczałem już. Gdyby nie dystans to już bym odpalał wehikuł, żeby posłuchać na własne oczy. W razie co mam tą opcję na uwadze. Na razie robię research. Mam wrażenie jednak, że ostanie się tak jako Zomballo rzekł i wyczeszę gdzieś Harlej Biedą na V30 z opcją zmiany budy w przyszłości. Nie gasuje się za bardzo żeby nie utopić zbędnie keszu. Był już moment, że chciałem kupić marszczala 1936V z 1,5 klocka, ale szybko wytrzeźwiałem. Zapomniałem dodać, że kolumna 8Ohm robiła by mi bardziej, gdyż mam domowej roboty powerbrake właśnie na 8Ohm. Do 16Ohm musiałbym przerobić, ale to w sumie drugorzędna kwestia. Póki co szukam, paczam i staram się podchodzić na chłodno do tematu. Mam jeszcze w u staruszków na strychu pakę 1x15" na jakimś głośniku RFT - pewnie ojciec dudnił basem i Regentem na tej pace ze trzy eony temu. Nawet ciekawie grała, tylko jest wielka jak stodoła. Aha i na próbowni raczej sprzętu nie będę zostawiał, bo zimą warunki są tam słabe (ogrzewanie jest włączane tylko w dniu próby, a tylko jeden skład tam będzie grał) więc ten tego. No i ciągle mam dylemat 1x12" vs 2x12". Jak dziewica normalnie - chciałaby ale się boi :P

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline przemonowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #8 11 Lis, 2016, 01:43:48 »
To chyba Ghostowe graty. Ta HB to zwykła nie Vintage. Kurde, kusi.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #9 11 Lis, 2016, 13:18:38 »
No i ciągle mam dylemat 1x12" vs 2x12". Jak dziewica normalnie - chciałaby ale się boi :P

Ciągle śni mi się ta paczunia po nocach:



Buzzaro z głośnikiem Mesa Black Shadow C90. Sprzedałem dla większej i... dziś oczywiście żałuję. Mam fajne kombo mesy 1x12, które jest tak ciężkie i nieporęczne, że pewnie poproszę Buzzaro lub Noisy Box o przeróbkę na head + combo - zatem prędzej czy później do czegoś takiego wrócę.

No kurde, to naprawdę grało (of kors ciekawym zagadnieniem jest, czy dziś człowiek miałby te same wrażenia z nowym bagażem doświadczeń..). Tylko koszt takiej paczuni jest nieodróżnialny od przyzwoitej 2x12.

Także tego, kolejny dylemat w stylu wypić piwo czy dwie setki :)

Offline przemonowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #10 13 Sty, 2017, 02:20:30 »
Jako że zjebałem misję i nie wziąłem Ghostowej paczki, to bujam się z tematem dalej. Mam do wyjęcia MG na tandemie Eminence Czarodziej i Gubernator 1200 i owca w cenie. Pi razy oko tyle co stelaż z dwoma V30. Brać? Dobre to?

Imputuje już od głośników, bo nie mam pojęcia jak to zagada. Głośniki jak markowe, to zawsze można się pomieniać z kimś albo opylić i kupić coś innego. Także tego. Chyba że ktoś coś wie albo coś ma na zbyciu.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #11 13 Sty, 2017, 14:45:48 »
Akurat złej paki od MG nie słyszałem, a Wizard to naprawdę zacny emiter. Jeśli to poniżej kafla, to bierz.
Paczki z głów!

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #12 13 Sty, 2017, 14:48:22 »
jest naprawde sporo fajnych 2x12 do kupienia w necie a ta MG jest jedną z najciekawszych jest tez na OLX np. Noissy box 2x12 Celestion Greenback za 8 stów. dopóki nie osłuchasz kilku podstawowych głośników w swojej lub podobnej konfiguracji i nie wyrobisz sobie zdania to nikt za Ciebie nie wybierze paki najlepszej dla Ciebie. Ogólnie Eminece są diametralnie inne niz Celestion V30 a cel G12t 75 sa rzeczywiscie bezpłciowe. Ja gram w tym momencie na zmodowanej dzecie na pace 2x eminence v12 i nie jest optymalnie ale jest ciekawie - ciemne brudne brzmienie, wcześniej miałem 4x12 na Cel V30 i było zupełnie inaczej - sterylnie, jasno i selektywnie, dla mnie słabo.

Offline przemonowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #13 16 Sty, 2017, 17:48:33 »
Akurat złej paki od MG nie słyszałem, a Wizard to naprawdę zacny emiter. Jeśli to poniżej kafla, to bierz.

1200 paczka + case na kółkach. Już finalizuję zakup. Jak przyjdzie to się pochwalę.

edyta: i już po ptokach. Gostek miał mi klepnąć pakę do dzisiaj, a w sobotę ją sprzedał. Matko jodyno - załamka. Wisi na olx Taurus TC-112V na V30 za 700. Warto? Aha jeszcze mam na oku Noisy Boxa na Greenbackach za 1100. Na chwilę obecną mam w kieszeni 1200, jak sprzedam interfejs audio to będę miał 1600. Jakbym wiedział, że zakup paczki to będzie taki problem, to bym chyba wziął kombo. Aha, a co powiecie o kolumnie Jet City 24s? Słyszałem że po wymianie doniczek jest całkiem fajna. Bierze mnie już cholera. Na Odyna!
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2017, 20:19:51 wysłana przez przemonowski »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #14 16 Sty, 2017, 21:44:51 »
Matko, uwielbiam takich kolesi... Może szukaj po haśle "Eminence"?
Paczki z głów!

Offline przemonowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #15 17 Sty, 2017, 02:21:19 »
Może szukam i jedyne co mi wyskakuje to odrapany syf na Governorach? Po prostu mam za mało na Mesę a za dużo na jakiegoś syfa. Chcę kupić pakę zanim się pieniądz rozbiegnie po świecie. V30 mają tę zaletę że nie będzie je trudno sprzedać i kupić za tę kasę coś innego.

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #16 17 Sty, 2017, 08:43:42 »
2x12 od Davida Labogi (chyba się nazywa PRO) jest na V30, zjada większość Orange'y, Marshalli, River i innych, które przyszło mi nagrywać - po prostu kurwi, bez piachu - przystawiasz mikrofon - gotowy sałnd.
Tutaj props dla @sinquestsound - bo on mi zwrócił uwagę na nich :)
Z tego co pamiętam wysyłają na testy, ale szykuj się na to, że raczej zostanie u Ciebie.
Taka Mesa na nasze polskie możliwości :)
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline przemonowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #17 17 Sty, 2017, 19:02:19 »
Paczki DL to akurat w pierwszej kolejności oglądałem. Niestety cena leży poza moimi aktualnymi możliwościami. Jakbym dorzucił stówkę to kupiłbym co najwyżej skrzynkę DL bez głośników. Znalazłem kilka kolumn na V30, ale są w konfiguracji 8+8 ohm. Jet City nie ma wyjścia 4 ohm, więc pomyślałem że podłączę taką paczkę jak 2x112. Wzmacniacz ma dwa wyjścia po 8 ohm i 2 po 16. Próbował ktoś kiedyś takiego podłączenia?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #18 18 Sty, 2017, 01:20:31 »
Ja tak mam. Do wyboru. Albo podlaczam dwa glosniki kazdy pod jedno gniazdo albo gram na jednym z nich. Mam takze opcje grania na dwoch wzmakach i jednej paczce przez splitter Lehle. Nikt Tobie nie wspomnial o pace lekko oversized  za grosze czyli Laney IRT albo starszej GS. Pewnie dlatego ze malo bylo posiadaczy. Paka swietnie gra ale konstrukcyjnie jest dosc prosta i miekka. Jak rzucasz gratami to odpusc, a jak nie to wymieniasz stock glosniki i paka zaczyna gadac. Posiadam dwie. Jedna 2x Governor suma 8Ohm a druga jak widac. Wlasnie jestem w trakcie dlubania z wiekiem. Uwielbiam paki 1x12 i 2x12 w wersji 1/3 otwarte. Jutro malowanie i montowanie dwoch gniazd.
INTERSTELLAR

Offline przemonowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: Paka do małej "dżety"
« Odpowiedź #19 06 Lut, 2017, 17:24:15 »
No i paczkę już mam od jakiegoś czasu. Zdecydowałęm się na Taurusa na jednym V30. Żre to niesamowicie. Cena była bardzo atrakcyjna i jednak okazało się że dla mojego kręgosłupa 212 to już spora masa. Jak będzie okazja to zmienie głośnik na coś ze stajni Eminence, ewentualnie druga 112. No i żonie podoba się ten festyniarski grill cloth z bykiem :) Stwierdziła że nie gryzie się z wystrojem salonu. Narazie stoi to wszystko u staruszków w kanciapie bo jesteśmy na etapie remontu (na szczęście końcówka już). W weekend będę dłubał we wzmaku (ale to temat na inny post) to sobie trochę pokręcę gałami. Dzięki za wszystkie rady i wskazówki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24461 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
15969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
56249 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
3 Odpowiedzi
1805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2014, 14:48:04
wysłana przez SolarisP
2 Odpowiedzi
7865 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON