Autor Wątek: Pickupy Hathor - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie  (Przeczytany 26936 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Ostatnio jak zamieniałem się na pikapy z Opathem z Leash Eye to polecił mi, że jak szukam ciekawych pikapów żebym zainteresował się Hathorem, bo on sam ma, używa i poleca. Grał ktoś? Jakieś opinie? Panowie mają tylko stronę na Facebooku i konto na Alledrogo.

Orange

  • Gość

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Ja znam.Darek zrobi Ci co będziesz chciał.Możliwość modyfikacji uzwojenia czy magnesów.Generalnie polecam.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Też polecam, najlepsze przetworniki jakie dotychczas miałem w swojej gitarze a przerabiałem BKPy, Seymoury, DiMarzio i EMG.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Też polecam, najlepsze przetworniki jakie dotychczas miałem w swojej gitarze a przerabiałem BKPy, Seymoury, DiMarzio i EMG.
Elaborate pls.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ja mam opinie taką,  że mi się podobają.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Ale podejrzewam, że nie ma na co liczyć w kwestii niestandardowych puszek? Bo IMO tego na rynku brakuje trochę.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Też polecam, najlepsze przetworniki jakie dotychczas miałem w swojej gitarze a przerabiałem BKPy, Seymoury, DiMarzio i EMG.
Elaborate pls.
Już odpowiadam.
W swoich gitarach przerabiałem takie pickupy:
Seymour Duncan:
SH-4 - bardzo szybko go wymieniłem, nie dogadywał się z moim rigiem w ogóle, brzmiał, że tak to określę "plastikowo".
Alnico II Pro - najfajniejszy pickup z jakim miałem styczność jeśli chodzi o Seymoura, bardzo czuły i przyjemnie reagował na każdą zmianę jeśli chodzi o resztę rigu.
SH-5 - mimo tego, że był "twardy" to był bardzo uniwersalny, za czasów gdy grałem na Mark IV i G-Majorze to był mój ulubiony pickup.
SH-6 - drut, drut i jeszcze raz drut.

DiMarzio:
D-Sonic - bardzo suchy pickup, jakbym miał go opisać pod względem eq bass, mid, treble to stosunek tego wszystkiego wyglądałby mniej więcej tak 1:2:3 Nie mulił, to była jego wada/zaleta (niepotrzebne skreślić ;) ).
D Activator - miałem bo miałem, nic szczególnego
Air Norton - bardzo fajnie się sprawdzał pod gryfem, ale też nic szczególnego.

Bare Knuckle Pickups:
Aftermath, Juggernaut, Blackhawk - hype na te pickupy to dla mnie przeogromne nieporozumienie.
Warpig - najgorszy pickup jaki moja gitara miała w sobie. Takie za przeproszeniem chujwico.
Nailbomb AlNiCo - okej, poprawny pickup, ale czy coś więcej?
The Mule - mój numer jeden jeśli chodzi o pickupy "szerzej" dostępne. Mam dwa sety - w moim PRSie Standard i Gibsonie Flying V.

Od Darka (Hathor) mam set PAFów i jest zainstalowany w moim PRSie Singlecut - nie mogę się oderwać od tej gitary, z moją Mesą Stiletto gada to po prostu przecudownie.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Już odpowiadam.
W swoich gitarach przerabiałem takie pickupy:
Seymour Duncan:
SH-4 - bardzo szybko go wymieniłem, nie dogadywał się z moim rigiem w ogóle, brzmiał, że tak to określę "plastikowo".
Alnico II Pro - najfajniejszy pickup z jakim miałem styczność jeśli chodzi o Seymoura, bardzo czuły i przyjemnie reagował na każdą zmianę jeśli chodzi o resztę rigu.
SH-5 - mimo tego, że był "twardy" to był bardzo uniwersalny, za czasów gdy grałem na Mark IV i G-Majorze to był mój ulubiony pickup.
SH-6 - drut, drut i jeszcze raz drut.

DiMarzio:
D-Sonic - bardzo suchy pickup, jakbym miał go opisać pod względem eq bass, mid, treble to stosunek tego wszystkiego wyglądałby mniej więcej tak 1:2:3 Nie mulił, to była jego wada/zaleta (niepotrzebne skreślić ;) ).
D Activator - miałem bo miałem, nic szczególnego
Air Norton - bardzo fajnie się sprawdzał pod gryfem, ale też nic szczególnego.

Bare Knuckle Pickups:
Aftermath, Juggernaut, Blackhawk - hype na te pickupy to dla mnie przeogromne nieporozumienie.
Warpig - najgorszy pickup jaki moja gitara miała w sobie. Takie za przeproszeniem chujwico.
Nailbomb AlNiCo - okej, poprawny pickup, ale czy coś więcej?
The Mule - mój numer jeden jeśli chodzi o pickupy "szerzej" dostępne. Mam dwa sety - w moim PRSie Standard i Gibsonie Flying V.

Od Darka (Hathor) mam set PAFów i jest zainstalowany w moim PRSie Singlecut - nie mogę się oderwać od tej gitary, z moją Mesą Stiletto gada to po prostu przecudownie.
No i elegancko, ale co z jakimiś High Outputami? Bo to mnie głównie interesuje. Nie szukam wprawdzie jakichś przejebanych pikapów na poziomie Warpiga czy Aftermatha, ale jednak na "poziomie" 12-13 kohm. Szukam Rebel Yella :D

Offline Dariush

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Ale podejrzewam, że nie ma na co liczyć w kwestii niestandardowych puszek? Bo IMO tego na rynku brakuje trochę.

Hej ! Dowiedziałem się, że dzieje się tu jakieś zamieszanie w związku z pickupami :)
A mogę zapytać z ciekawości, jakie konkretnie puszki by Cię interesowały ? Zwyczajne takie jak do szóstki czy coś bardziej customowego ? Pracuję nad tym aktualnie, docelowo dowolny kształt puszki.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
...
Znasz Pan bajke o tymitunie? No więc tymitunie o jakichś puszkach tylko ja tam mam poważniejsze problemy :D

Offline Dariush

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
...

Nie znam, z bajek już wyrosłem więc tymitunie.. o bajkach ;)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Zero, odzywa się do Ciebie samo "źródło" a Ty sprawiasz wrażenie niezbyt grzecznego  :facepalm:
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline exileRock

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Zero, odzywa się do Ciebie samo "źródło" a Ty sprawiasz wrażenie niezbyt grzecznego  :facepalm:
[Przecież ma w nicku - zerotolerancji ;)

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Już odpowiadam.
W swoich gitarach przerabiałem takie pickupy:
Seymour Duncan:
SH-4 - bardzo szybko go wymieniłem, nie dogadywał się z moim rigiem w ogóle, brzmiał, że tak to określę "plastikowo".
Alnico II Pro - najfajniejszy pickup z jakim miałem styczność jeśli chodzi o Seymoura, bardzo czuły i przyjemnie reagował na każdą zmianę jeśli chodzi o resztę rigu.
SH-5 - mimo tego, że był "twardy" to był bardzo uniwersalny, za czasów gdy grałem na Mark IV i G-Majorze to był mój ulubiony pickup.
SH-6 - drut, drut i jeszcze raz drut.

DiMarzio:
D-Sonic - bardzo suchy pickup, jakbym miał go opisać pod względem eq bass, mid, treble to stosunek tego wszystkiego wyglądałby mniej więcej tak 1:2:3 Nie mulił, to była jego wada/zaleta (niepotrzebne skreślić ;) ).
D Activator - miałem bo miałem, nic szczególnego
Air Norton - bardzo fajnie się sprawdzał pod gryfem, ale też nic szczególnego.

Bare Knuckle Pickups:
Aftermath, Juggernaut, Blackhawk - hype na te pickupy to dla mnie przeogromne nieporozumienie.
Warpig - najgorszy pickup jaki moja gitara miała w sobie. Takie za przeproszeniem chujwico.
Nailbomb AlNiCo - okej, poprawny pickup, ale czy coś więcej?
The Mule - mój numer jeden jeśli chodzi o pickupy "szerzej" dostępne. Mam dwa sety - w moim PRSie Standard i Gibsonie Flying V.

Od Darka (Hathor) mam set PAFów i jest zainstalowany w moim PRSie Singlecut - nie mogę się oderwać od tej gitary, z moją Mesą Stiletto gada to po prostu przecudownie.
No i elegancko, ale co z jakimiś High Outputami? Bo to mnie głównie interesuje. Nie szukam wprawdzie jakichś przejebanych pikapów na poziomie Warpiga czy Aftermatha, ale jednak na "poziomie" 12-13 kohm. Szukam Rebel Yella :D
Rebel Yella bym unikał, miałem z nim styczność i po prostu nie, też suchy jak pustynia. Moje gitary na high outputowych pickupach nigdy nie miały takiego "wpierdolu" jak te na PAFach.

@Dariush czy w planach jest double lipstick? Jak wygląda sytuacja z p90? Wciąż prototyp?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Ale podejrzewam, że nie ma na co liczyć w kwestii niestandardowych puszek? Bo IMO tego na rynku brakuje trochę.

Hej ! Dowiedziałem się, że dzieje się tu jakieś zamieszanie w związku z pickupami :)
A mogę zapytać z ciekawości, jakie konkretnie puszki by Cię interesowały ? Zwyczajne takie jak do szóstki czy coś bardziej customowego ? Pracuję nad tym aktualnie, docelowo dowolny kształt puszki.

Puszkowate puszki w różnych puszkowych kształtach. Jak BKP - różne ilości bolców, gołe, pocięte, niepocięte - czyli wszystko co nie jest standardową puchą z jednym rzędem regulowanych nabiegunników ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Zero, odzywa się do Ciebie samo "źródło" a Ty sprawiasz wrażenie niezbyt grzecznego  :facepalm:
Aj bo się podjarałem w nocy, że już wszystko będę wiedział, a tu... Więc mogło to tak brzmieć. Nie miało to mieć negatywnego wydźwięku, bardziej heheszkowy, jeżeli kolega @dariush poczuł się urażony to oczywiście przepraszam. Aniłej,
[Przecież ma w nicku - zerotolerancji ;)
... coś w tym jest. :D
Rebel Yella bym unikał, miałem z nim styczność i po prostu nie, też suchy jak pustynia. Moje gitary na high outputowych pickupach nigdy nie miały takiego "wpierdolu" jak te na PAFach.
Wracając do tematu, mnie nie bolą "suche" pikapy, wręcz powiedział bym, że je lubię, bo lubię np EMG. Mało tego, do Explorera też prawdopodobnie trafią EMG, bo w 500 brakuje mi tego "ż ż ż", czy w sumie uj wie jak to określić.

Generalnie szukam pikapów do 68 reissue, ale nie lubie pafów, z drugiej zaś strony, nie chcę "zabić" tego wiosła jakimś przesadzonym (Aftermath, Nailbomb, Painkiller, Warpig) czy ciemnym (498/490, które w ostateczności jednak mógłbym tam włożyć) pickupem, więc szukam czegoś pomiędzy, ale nie bardzo widzę taką alternatywę. Stąd też cały amabaras o Hathora, może on mi zrobi "coś".

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Wsadź aldricze suhra.

Offline Dariush

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Tymitun mnie jakoś szczególnie nie poruszył, więc luzik  :))
Wpadłem tutaj żeby poczytać od czasu do czasu czego potrzeba w kwestii pickupów. Na pewno nie będę robił tu marketingu bo nie lubię zachwalać swoich produktów. To musicie ocenić sami.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Dariush - a do Tremonciaka coś byś wymyślił fajnego? Bo mnie firmowe słabo przekonują - mulą, chujowo się splitują i są oczywiście dojebane, żeby mese było słychać cokolwiek. Mój priorytet - dobry split, mid-gain, sporo środka.

Offline Dariush

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Dariush - a do Tremonciaka coś byś wymyślił fajnego? Bo mnie firmowe słabo przekonują - mulą, chujowo się splitują i są oczywiście dojebane, żeby mese było słychać cokolwiek. Mój priorytet - dobry split, mid-gain, sporo środka.

Póki co, mam jeszcze nieduży wybór mocnych humbów, jednak z czystym sumieniem mogę polecić do spróbowania Eightbuckera. Jeszcze w wersji do 6tki, ale pracuję nad rozszerzeniem o jedną strunę więcej.

Tutaj jest całkiem sporo próbek:
http://allegro.pl/hathor-custom-shop-pickups-eightbucker-alnico-8-i6527221040.html

@unbrokenshiver  - nowy P90 w rozmiarze HB już przeszedł testy, teraz powoli kompletuje materiały żeby móc je robić seryjnie a nie jak do tej pory, dostępność prawie jak na receptę :)
Lipstick jest w planach, z tym że najpierw muszę rozpracować te puszki.

Zomballo

  • Gość
A czy w planach są kalibrowane sety? Chodzi mi głównie o głośność a w dalszej kolejności siłę sygnału.

Offline Dariush

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
A czy w planach są kalibrowane sety? Chodzi mi głównie o głośność a w dalszej kolejności siłę sygnału.

Jeszcze nie grupowałem ich w sety pasujące do siebie. Zazwyczaj, gdy potencjalny klient ze mną rozmawia i mówi czego potrzebuje, dobieram je sam bazując na doświadczeniu. Jest natomiast plan wystawienia ich w setach w najbliższej przyszłości  :)

Od razu muszę Wam wyjaśnić, zarejestrowałem się tutaj z ciekawości żeby czasem coś poczytać i popisać.
Jednak na co dzień mam sporo pracy i niestety nie będę mógł zbyt często się tu udzielać, tak że jeśli
ktoś będzie miał konkretne pytania, to najlepiej byłoby pisać przez fanpage.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Chylę czoła przed Hathorem tak nisko, że jeszcze moment i pierdolnę o glebę.

Jestem właśnie na gorąco po ograniu 8buckera - w ramach testu zmieniłem ZNANEGO I LUBIANEGO NAILBOMBA na ten właśnie pickup. Jestem sceptyczny do wszystkiego co nowe, do tego również byłem sceptyczny i spodziewałem się syfu i kiły. Jak się zdziwiłem, AH MUJ BORZE JAK SIĘ ZDZIWIŁEM. Nie jest gorzej (OD OSŁAWIONYCH BERNAKLI), jest po prostu inaczej, ale przede wszystkim jest KLAROWNIE, jest wpierdolowato, jest ogień. Nie wiem nawet czy nie klarowniej niż na Nejbąbie, ale jest późno, ja mam za sobą 3 dni drogi, więc mogę się mylić. Posłucham i pogram jeszcze jutro. Może wrzucę jakieś próbki (DI). Tymczasem idę spać snem zaskoczonego.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
U mnie też Nailbomb AlNiCo przegrał 8buckerem ale ten drugi przegrał z...Nailbombem AlNiCo VIII ;-)
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2011, 19:48:38
wysłana przez Vertigo
29 Odpowiedzi
17136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2012, 12:18:06
wysłana przez MrJ
4 Odpowiedzi
2570 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2012, 08:59:03
wysłana przez dawson
40 Odpowiedzi
20298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 20:03:45
wysłana przez Pneumonia2
4 Odpowiedzi
2326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2012, 19:03:44
wysłana przez Crank