Autor Wątek: Pytanie do młodych tatusiów - jaki wózek dziecięcy?  (Przeczytany 1702 razy)

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Bąż!

Spodziewamy się z żoną pierwszego darmozjada i zaczynamy zagęszczać ruchy w temacie wszelkiej maści akcesoriów dla córy. Temat ubranek i innych dupereli żona będzie ogarniać, mi natomiast pozostaje wybór łóżeczka i wózka. O ile z łóżeczkiem jest sprawa stosunkowo prosta - 120x60 cm, białe, drewniane, z dobrym materacykiem, to w przypadku wózka ochujałem totalnie po przegrzebaniu internetów. Wiem, że powinien (powinien?) być 3w1 - żeby mała miała gondolę na początek, do tego spacerówkę (jak zacznie siadać) i fotelik do samochodu. Wiem, że osobną tzw. "spacerówkę-parasolkę" można odpalić po jakimś czasie żeby było wygodnie i mobilnie, ale na początek musi być ta z rodzaju sztywniejszych. Wiem też, że do nosidła muszą być jakieś adaptory i baza do fotelika do samochodu. Czyli generalnie gówno wiem. Pomóżcie! O czym powinienem wiedzieć? Co działa i co nie działa? Ile wydać żeby nie przepłacić? A może ktoś z Was lub waszych najbliższych przesadza małe do większego fotelika/spacerówki/etc. i ma do sprzedania coś godnego uwagi?

Z góry dzięki za pomoc.

Hugs

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Jakiś miesiąc temu stałem przed podobnym dylematem. Wszystko niestety sprowadza się do pieniędzy, które chcesz wyłożyć na wózek... Ze średniej półki cenowej zdecydowaliśmy się na wózek BabyDesign Husky (2w1). Dużo bajerów, cudnie się prowadzi i ma mega szybki i bezproblemowy system składania. "Ograliśmy" z Lubą mnóstwo wózków i ten nam przypadł najbardziej, ale znowu - to jest kwestia gustu i potrzeb. Do wózka kupiliśmy fotelik-nosidełko Cybex Aton 4 wraz z adapterami, dzięki którym nosidełko bezproblemowo wchodzi na ramę wózka.

Co do wszelkich baz typu isofix - posiadam w aucie zaczepy do ów systemu, ale z tego co wyczytałem na wielu forach, to baza sama w sobie w żadnym stopniu nie zwiększa bezpieczeństwa i w "crashtestach" te same foteliki z bazą i bez wypadają tak samo. Dużo lepiej sprawdzają się w kwestii wygody - fotelik odpinasz szybko i możesz podłączać inne isofixowe foteliki. Tylko tu pojawia się problem - jak masz adaptery do wózka to musisz je najpierw odczepić, żeby zamontować fotelik do bazy. Według mnie te bazy są trochę bez sensu i są po prostu sposobem naciągania rodziców na kasę. No bo przecież nie wypada oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka ;)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Pozdrawiam i jako, że na dniach sam zostanę tatą, życzę szczęśliwego rozwiązania :)

"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 756
@Zorro - wyczuwam syndrom totalnej wmówionej rodzicielskiej paniki. Chociażby: piszesz o tym na forum dla gitarzystów ;). Będę powtarzał do nieskończoności: nie daj się wmanewrować producentom, gazetkom i innym dżętoweganom, że jak nie wydasz za każdym razem na następcę XXXzł, to jesteś złym rodzicem! Dzieciak i tak nic do 3 roku życia nie pamięta. Rodzice nieraz też ;). Po prostu zapytaj najbliższych Tobie rodziców jakiegoś malucha, albo po prostu pojedź do sklepu i Ci babki pokażą co idzie. Zamkniesz temat w 2 godziny.
Personalnie spacerówką bym się póki co nie przejmował. To jeszcze kupa czasu, podszkolisz się do tego momentu ;). Bierz wózek, który się szybko składa (i rozkłada!) i jest na tyle lekki, żeby się dało toto łatwo nosić po schodach.
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Wózek mam mieć duże, wulkanizowane koła. Reszta jest IMO nieistotna. Tzn ja jestem duży, to musiał mieć jeszcze możliwość ustawienia wysoko rączki. Baby Design Lupo. Polski i względnie niedrogi. Kupowanie wózka na 4 kPLN to bzdura.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Ja mam już za sobą główny etap wózkowania (córki mają 4 lata starsza i 14 miesięcy młodsza). Jakbym miał jeszcze raz wybierać wózek to brałbym pod uwagę przede wszystkim:

- tylko pompowane koła, przód koniecznie skrętny 360 stopni z możliwością blokowania
- amortyzacja kół - koniecznie
- wielkość gondoli a przede wszystkim długość, jak władujesz malucha w kaftanik to nagle się okazuje, że to ma duże znaczenie ;)
- kompromis między solidną konstrukcją a wagą, ponieważ mieszkam w bloku bez windy wózek musi być lekki, niestety wiele sprawdzanych przeze mnie wózków z kategorii lekkie było mało stabilne także koniecznie to sprawdź
- regulowana wysokość rączki, sama rączka obszyta skóra, żadne pianki - też docenisz jak trochę poużywasz
- wypinanie gondoli i możliwość szybkiego wpięcia fotelika samochodowego na nazwijmy to klik, niby oczywiste ale też część modeli które sprawdzałem miała z tym problem
- łatwe zdejmowanie tapicerki do uprania
- cena do 1500 zł, dało się w tej kasie kupić przyzwoity wózek, więcej nie ma sensu
- 3w1 nie koniecznie - miałem, spacerówki praktycznie nie używałem bo przeszliśmy szybko na parasolkę


Offline Nerd

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
  • Władca Ptaków
@Zorro - wyczuwam syndrom totalnej wmówionej rodzicielskiej paniki. Chociażby: piszesz o tym na forum dla gitarzystów ;). Będę powtarzał do nieskończoności: nie daj się wmanewrować producentom, gazetkom i innym dżętoweganom, że jak nie wydasz za każdym razem na następcę XXXzł, to jesteś złym rodzicem! Dzieciak i tak nic do 3 roku życia nie pamięta. Rodzice nieraz też ;). Po prostu zapytaj najbliższych Tobie rodziców jakiegoś malucha, albo po prostu pojedź do sklepu i Ci babki pokażą co idzie. Zamkniesz temat w 2 godziny.
Personalnie spacerówką bym się póki co nie przejmował. To jeszcze kupa czasu, podszkolisz się do tego momentu ;). Bierz wózek, który się szybko składa (i rozkłada!) i jest na tyle lekki, żeby się dało toto łatwo nosić po schodach.

Amen. Bralbym jeszcze wozek uzywany bo dziecko z niego wyrosnie szybciej niz myslisz

Zomballo

  • Gość
My mieliśmy taki http://makedpl.shoper.pl/pl/c/Wozek-Lucky/7
Wszędzie tym wjechaliśmy, serio polecam. U nas puściły spawy od lulania (kolki itp. itd. nie życzę nikomu) ale sąsiad poratował spawarką i jest git!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
A ja bym bral wozek akurat nowy.  Duzo tych wózków (nie tanich tez) po dwóch latach smigania mocno sie zużywa.  Dostalem w spadku po siostrze Tutek Grand. Wózek za 1,5 kola a porażka totalna. Wady do znalezienia w necie i wszystkie potwierdzam hie. Lezy w piwnicy a kupilismy inny. Poza tym co wyżej wymienione zwrocilbym uwagę na wagę . Jak mieszkasz w domku to no problem. Jak w gre wchodzi piwnica i schody to bralbym cos lżejszego. Ps . Gitary kupuje używane hie
007

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Dzięki chłopaki za podpowiedzi, już mi się trochę rozjaśnia :)

Offline tadek76

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
a czy wy też tak macie, że wybór odpowiedniego wózka dla waszych pociech to prawie tak, jakz akup nowego auta? Przecież nie będziecie wozić swpjego dzieciaka byle czym

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline fucer

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Bardzo fajny, niedrogi solidny i praktyczny wózek to amelis, sprawdził się u nas doskonale i mogę go polecić, nie trzeba od razu wykładać 4 tysi  żeby dzieciak miał porządny wózek

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Protip: posty w off-topie nie nabijają punktów do giełdy.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Protip 2: To forum umarło. Ić stont.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***