Autor Wątek: Migracja 2  (Przeczytany 88914 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Migracja 2
« 17 Wrz, 2016, 13:55:24 »
Po dwóch latach czekania doczekaliśmy wspólnie sequela klasyka gatunku  - Migracja...

Zostajemy w tej samej serwerowni jedynie zmienamy platformę i sposób w jaki serwisy są poukładane
Spoiler

Co się zmienia dla Was ?

Mam nadzieję, że nic. Wydajność powinna być porównywalna.


Obecnie portal i wiki już działają dla większości Was po nowemu :) Choć downtime pewnie dalej będzie się trafiał przy okazji tweakowania.

Forum pewnie będzie większym wyzwaniem ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2016, 13:57:19 wysłana przez Harvest »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #1 17 Wrz, 2016, 19:47:32 »
Co się zmienia dla Was ?

Mam nadzieję, że nic. Wydajność powinna być porównywalna.
Czyli może być gorzej ;).
Przy okazji niech jakoś lepiej działa forumowa szukajka.
Paczki z głów!

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #2 17 Wrz, 2016, 19:49:15 »
Zawsze może być gorzej.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #3 17 Wrz, 2016, 22:57:43 »
Przy okazji odkryłem że ten dynks Youtubowy itp nie działa zabardzo.. zastąpiłem innym, który przynajmniej u mnie w ogóle działa ;)




« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2016, 23:00:22 wysłana przez Harvest »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #4 18 Wrz, 2016, 13:55:16 »
Wszem i wobec witamy na nowym, część z Was z mocnieszym caschownaiem DNSów pewnie będzie musiała poczekać dłużej, część z Was krócej.

Wszystko przeniosłem trochę rewolwerowo zobaczymy na ile stabilnie będzie. Jakby co błędy zgłaszajcie proszę tu.

OGŁOSZENIE:
Po migracji niestety znowu trzeba gmail i zapewne innych providerów nauczyć zaufania do naszego mailera forumowego, więc bardzo Was proszę wyciągajcie powiadomienia ze spamu i zgłaszajcie jako NIE spam.



Mile widziane również odczucia odnośnie wyjdajności.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2016, 14:32:34 wysłana przez Harvest »

Orange

  • Gość
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #5 01 Paź, 2016, 14:08:33 »
W wyszukiwarce czasem mi wpisuje, że wyszukiwanych przedmiot jest zbyt ogólny i żeby doprecyzować.  Problem w tym, że mam już 3 wyrazy. Rusza razno do przodu, jeśli zmniejszę ilość  słów. Ale wtedy musze się przekopać przez wszystkie niepotrzebne posty, żeby znaleźć to, czego szukam.
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2016, 18:31:07 wysłana przez Orange »

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #6 01 Paź, 2016, 15:31:02 »
Czasem się zdarza, że na mobilnej przeglądarce (chrome w moim przypadku) strona się nie wczytuje tzn. pojawia się tylko biały ekran. Na pewno nie jest to wina połączenia bo w tym czasie wszystkie inne witryny ładują się bez zarzutu tylko seven coś świruje.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #7 01 Paź, 2016, 16:59:26 »
Mam to samo w Safari

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #8 01 Paź, 2016, 17:51:54 »
Same here, ale tylko z adresem forum.sevenstring.p l
Juz np nieprzeczytane wątki mi działają
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #9 11 Paź, 2016, 08:41:37 »
Czy komunikat:! No longer available w miejsce linka z Youtub'a to skutek migracji czy ja mam coś źle ?

Nie wyświetla się tak jak np. post Harvesta powyżej tylko ten tekst. Po kliknięciu przekierowuje do linku na tubie.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #10 11 Paź, 2016, 21:27:06 »
Odnośnie problemów z mobilnym browserem. Nie potrafię tego zreprodukować... klikam jak głupi i zarówno na Safari jak i Chrome (iOS/ Android) wszystko pokazuje 100/100. Zalogowany, niezalogowany ;/
 

Czy komunikat:! No longer available w miejsce linka z Youtub'a to skutek migracji czy ja mam coś źle ?

Nie wyświetla się tak jak np. post Harvesta powyżej tylko ten tekst. Po kliknięciu przekierowuje do linku na tubie.

Ktoś jeszcze ma taki problem? Ta wtyczka w sumie tylko zamienia linka na embedd code więc nie powinna mieć wpływu na nic więcej.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #11 11 Paź, 2016, 21:52:23 »
Odnośnie problemów z mobilnym browserem. Nie potrafię tego zreprodukować... klikam jak głupi i zarówno na Safari jak i Chrome (iOS/ Android) wszystko pokazuje 100/100. Zalogowany, niezalogowany ;/
Jak jest jakaś metoda na zrzucenie jakiegoś logu czy czegokolwiek pomocnego z chrome'a to mógłbym pomóc. Zresztą zaraz się okaże że to wina pojedynczych telefonów a nie strony czy samej przeglądarki :D
 
Ktoś jeszcze ma taki problem?
Ja ale nie nazwałbym tego problemem. Po prostu nie wczytuje plejera jutuba bo ludzie nadal są przyzwyczajeni by wyrzucać "s" z https jak wrzucają linki z tuby. Musi wsio.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #12 11 Paź, 2016, 23:07:29 »
90% wejść na stronę kończy się u mnie białym screenem. Wchodzę zawsze z google chrome, z 2 różnych stacji roboczych.
Po 2-3 odświeżeniach przeważnie ładuje się normalnie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #13 11 Paź, 2016, 23:10:14 »
Usuwam "s" i wtedy taki komunikat się pojawia. Widzę to też w postach innych użytkowników, tak więc część wyświetla player Youtuba a pozostałe ten komunikat.

Raczej nie jest to problem, po prostu nie było tego wcześniej.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #14 12 Paź, 2016, 09:22:28 »
90% wejść na stronę kończy się u mnie białym screenem. Wchodzę zawsze z google chrome, z 2 różnych stacji roboczych.
Po 2-3 odświeżeniach przeważnie ładuje się normalnie.
Mam to samo. Czyszczenie ciastek i innych dupereli nic nie wnosi.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #15 12 Paź, 2016, 11:12:23 »
Same here
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Orange

  • Gość
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #16 12 Paź, 2016, 13:49:42 »
MI na telefonie działa. Na laptopie działa. Na tablecie i netbooku biały ekran.

ED: NA kompie właśnie przestało działać - wchodzę na sevenstring.pl, klikam na forum i biały ekran. Za każdym razem. Muszę otwierać w nowej karcie żeby mi się otworzyło forum. Winzgroza 10, Chrome.
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2016, 20:24:53 wysłana przez Orange »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #17 14 Paź, 2016, 19:02:58 »
Kurna... Chrome, FF, Safari. Zalogowany, niezalogowany. Nie potrafię tego zreplikować :/

Wrzucajcie mi na prv albo tu timestampy kiedy Wam coś takiego wyskoczy... zwłaszcza jak częściej się trafi. Poszperam w logach... zobaczymy.

Rozumiem, że scenariusz jest następujący:

Portal -> forum -> pusta strona -> F5 -> działa.

Tak?

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #18 14 Paź, 2016, 19:10:08 »
Nope. Ja wchodzę bezpośrednio na forum.sevenstring.p l, przez portal wchodzić nie próbowałem.
Czyli ręka do kieszeni -> telefon -> chrome -> zakładka forum.sevenstring.p l -> lipton -> odśwież -> dalej lipton
PS.
timestampy? A tak po bożemu? Najlepiej gdzie kliknąć i jak to tego :D

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #19 15 Paź, 2016, 09:38:25 »

timestampy? A tak po bożemu? Najlepiej gdzie kliknąć i jak to tego :D

Data i godzina zdarzenia ;) Cobym wiedział mniej więcej kiedy czgoś szukać ;)

Orange

  • Gość
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #20 15 Paź, 2016, 10:00:40 »
Na telefonie mam włączone forum cały czas jako strone startową, więc wszystko jest jak trzeba. Na kompie wchodzę przez portal.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #21 16 Paź, 2016, 02:11:33 »
Data i godzina zdarzenia ;)
:l  :facepalm: no tak

Orange

  • Gość
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #22 17 Paź, 2016, 20:31:10 »
19.26 czasu GMT. Wchodzę przez stronę serwisu-serwis działa, klikam "forum"- biały ekran. Wklepuje forum.sevenstring.p l - biały ekran. Odswierzanie nic nie daje, otwieranie w nowej karcie nic nie daje. Jestem zawsze zalogowany. Winzgroza10, chrome. W tym samym czasie piszę tego posta z telefonu i jest ok. @Harvest ratuj!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #23 20 Paź, 2016, 10:09:47 »
Dodam tylko, że ja mobilnie na androidzie nie mam żadnego problemu, za to z komputera na Mozilli często biały ekran.
Za to na tablecie nie działają mi te nowe jutubowe linki.
Jazz, Lounge, Downtempo

Orange

  • Gość
Odp: Migracja 2
« Odpowiedź #24 04 Lis, 2016, 19:59:08 »
Zdjęcia misię nie wyświetlają. Wczoraj działały, dzisiaj już nie. Chodzi mi o fotki, które wrzuciłem parę dni temu, czy anwet mój awatarek. ani na laptoku ani na komofonie. @Harvest ratuj!