Autor Wątek: Producenci DAW - który jest najbardziej user friendly?  (Przeczytany 3809 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Chętnie poczytam co macie do powiedzenia w tym temacie. Mogą być też drobne dygresje. Najbardziej interesuje mnie czy któryś producent Dawów oferuje darmowy upgrade do kolejnych wersji w cenie licencji. Kupiłem kursy pro toolsa w zakamarkiaudio, ale płacenie co rok 100 (200?) zielonych (+ ponad 2k pln za licencję) za subskrypcję to nie dla mnie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dla mnie najbardziej intuicyjne były:
Cubase - ale był zasobożerny w chuj. Przestałem śledzić po wersji 5
Studio One - zero minusów, prosty, intuicyjny, wszystko na swoim miejscu. Względnie tani.
Reaper - podobno rownież intuicyjny. Podobno, bo kilku funkcji nie umiałem włączyć na szybko, wiec sobie odpuściłem.

Co do zasad licencji  i upgrejdu to nie mam pojęcia, nie interesowałem sie tym
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2016, 08:42:31 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Reaper ma darmowy upgrade do następnej wersji (+ wszystkie "małe" upgrady w ramach tej wersji).
Używam go na codzień, bardzo lubię, ale intuicyjnym bym go nie nazwał.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Dla mnie intuicyjny jest Sonar ale stara wersja 8.5 PE... Te nowe wersje mnie wkurwiają ze względu na zmianę ideologii interfejsu (to jakas nowomoda). Ma bardzo dobrą i wygodną pianorolle (duzo funkcji). Reaper jest za to w chuj lekki, kusi cena i darmowe upgrady. Painorolle ma chujową i mało intuicyjnie ustawia sie routing sygnału (wysyłki, busy, grupowanie). Ale jak sie zaskoczy 'how to' to idzie gładko dalej. W sumie nie jest to trudne. Ale jak napisałem - pianoroll jest takie se - ciężko mi się w tym programuje MIDI.

Suma sumarum - postawiłbym chyba jednak na Reapera, jakbym miał zaczynać od zera.
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2016, 11:28:04 wysłana przez OMSON »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Ja nie miałem do czynienia z wieloma, ale jeśli siedzisz na Mac OS, to w Logic jest jak ulubiona para spodni - bardzo podobny interfejs do wszystkiego innego od Apple'a i obsługa też raczej łatwa. Choć mam znajomka, który zaczynał od (i siedzi w) FL Studio i dla niego zrobienie czegokolwiek u mnie w Logicu to była katorga.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
dla mnie:
studio one (od razu wiadomo co i jak, po prostu intuicyjny)
reaper (mogę być zbiasowany, bo sporo go używam ale uważam, że jest prosty w obsłudze)
cubase (ale tylko do edycji midi - która w reaperze nie jest najlepsza)
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tak jak @gizmi7 polecam bardzo Logic Pro. W cholere darmowych updatow, nowych dzwiekow co chwila dodaja. Dosyc tani jest w porownaniu do konkurencji. Tanszy chyba bedzie tylko Reaper, z tym ze ten jest totalnym, absolutnym golcem z kilkoma podstawowymi wtyczkami. Reszte trzeba sobie szukac od innych producentow VST.

A tak poza tym to jeden lubi Cubase, ktos inny Reasona. Absolutnie dwa rozne swiaty i ciezko z jednego, do drugiego bezbolesnie przejsc.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Trochę wybadałem temat i stwierdzam, że póki co w ciemno najbardziej podoba mi się Studio One. 700 czy tam 800 zeta za wersję PRO jest do zniesienia. W zestawie dostajemy Celemony melodyne. Jeżeli dobrze zapamiętałem to są darmowe upgrady. Nie zarabiam jeszcze na mixie / masteringu, więc 2-3 tysie za Dawa + ewentualne subskrypcje odpadają.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2010, 23:35:00
wysłana przez Rumak
16 Odpowiedzi
9595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2011, 16:47:05
wysłana przez Matt-Carnage
0 Odpowiedzi
1915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2012, 23:03:41
wysłana przez Yony
25 Odpowiedzi
8296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2012, 21:04:53
wysłana przez Sulphur
3 Odpowiedzi
3173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 12:47:09
wysłana przez pringles50g