Autor Wątek: Wysyłka dużej paczki gitarowej - jaka firma i za ile? Kurs z GDA do WAW  (Przeczytany 1562 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Hellou Panowie


Mam mieć wysłaną paczkę (mesa oversized), a wymiary po opakowaniu to:

52,5kg

81x97x43(liczone z lekkim luzem)



Ostatnio wysyłałem różne graty przez serwis furgonetka.pl i było spoko i tanio. Teraz wyszło w chuj. 220zł.
Po zmniejszeniu każdego wymiaru o 2-3cm z taką samą wagą wyszło 62zł... Powinno być spoko, ale jak policzą "po swojemu" to się mogą przypierniczyć.

Czym i jak to wysłać, żeby pinondz się zgadzał i ile to Wam wychodziło przy wysyłaniu takich "gabarytów"?

help


PS: Może ktoś jedzie z Gdańska do Wawy i ma miejsce? ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2016, 21:25:32 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wychodzi bardzo róznie i musisz sprawdzić. Oni mają swoje dziwne przeliczniki. Raz musieliśmy dopłacać do paczki bo waga przekroczyła 0,1kg

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Wychodzi bardzo róznie i musisz sprawdzić. Oni mają swoje dziwne przeliczniki. Raz musieliśmy dopłacać do paczki bo waga przekroczyła 0,1kg


No właśnie, pytam która firma się sprawdziła w takiej sytuacji(paczka o takich wymiarach i wadze, a może i nawet ktoś wysyłał taką mesę ) i nie zdarła. Czytanie regulaminów wiodących firm kurierskich to ostateczność ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2016, 22:23:31 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Zawsze bedą liczyć "wagę wymiarową"... Moze jakiego blabla cara spróbuj?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czytać nie trzeba ale na info linie zadzwonić warto i zadac konkretne pytanie. Osobiście wysyłałem głowe w cięzkiej skrzyni i robiłem to UPS ale gabaryty niestety mniejsze. Takich gabarytów nie wysyłaliśmy.
Natomiast mogę podac Tobie tel do firmy spedycyjnej i może zabiorą to jako doładunek, czasami tak z meblami robiliśmy.
To chyba wyjdzie najtaniej.
http://www.mag-ma.com.pl/  powołaj sie na Jarka z Commeliny może cos pomogą. Zapytaj czy jest szansa na doładunek.
Byliśmy w Pruszczu sąsiadami.
« Ostatnia zmiana: 03 Sie, 2016, 08:14:56 wysłana przez commelina »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Men, miałem to samo, też z paką. Uwaga, pod żadnym pozorem nie przyznawaj się, że to kolumna! Wiele firm nie może brać paczek ze źródłem pola magnetycznego. No i waga przekracza 50kg, musiałem wysyłać na palecie... Lekko to ogarnąć nie będzie. Zobacz jeszcze Pocztex, bo kurierami wychodzi najtaniej 186.
Paczki z głów!


Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Przy takiej wadze, większość będzie chciała paletę.
Blabla/busy przewożace ludzi/firma przeprowadzkowa - wszystko na doładunek.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Moze jakiego blabla cara spróbuj?
Na blablacarze jest zakaz pytania/oferowania/whatever przewożenia paczek. Kiedyś coś chciałem takiego to mnie ostro "zmoderowali".

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Mi kiedyś znajomy polecił clicktrans, ale sam nigdy nie skorzystałem.

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Nie zachacam do naginania rzeczywistosci, ale sprzedajac paczke przez kurjerzy podalem wage 50kg (co bylo zanizeniem o 2-3 kg) i poszła normalnie bez palety