Autor Wątek: Mikrofon do domowego studia nagrań/ćwiczeń  (Przeczytany 2964 razy)

Offline Iwo612

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Cześć.


Nazwałem tak temat dlatego że moim celem jest uzyskanie takiego bardzo amatorskiego studia nagrań o ile tak można to nazwać.
Jestem początkującym wokalistą i chciałem móc w domu ćwiczyć, słuchać się i nagrywać, może kiedyś jakieś nagranie na YT jeśli mi wyjdzie, wiem że cudów nie będzie za tą cenę która mam do wykorzystania, a mianowicie max 550 zł. Chce żeby oddawało mój głos, żeby dało się słuchać. To taki pierwszy krok w celu moich marzeń że tak powiem. Może z czasem z tego wyjdą fundusze i wtedy będę myślał nad czymś lepszym.
Warunków też bardzo nie mam i na razie mieć nie będę. Myślę o mikrofonach na USB, które po prostu postawie na biurku i zacznę śpiewać, jedynym co dokupię to pop filter i na tym koniec.


Myślałem nad tymi sprzętami: Blue Yeti (niestety przekracza budżet trochę), Audio-Technica AT2020 (tylko że ten nie ma wejścia na słuchawki na czym mi zależy) lub Samson G-Track
Zastanawiam się czy za ten budżet to max jaki mogę wyciągnąć i czy warto w to inwestować.

Dodam jeszcze że mam raczej niski męski głos, aczkolwiek stosuje czasami rejestr głowowy i falset.

Orange

  • Gość
Patrz na używki. W tych pieniądzach możesz mieć fany usb mikrofon. Tak tlko npisałęm, że fajny, bo ja nie wierzę w takie wynalazki. Kup sobie porządny uzywany interfejs, i dokup mikrofon. Tego samego majka możesz używać np na próbach (beta, czy iine senheisery) - jest również budżetowa AT, która spokojnie daje radę (taka niebieska). Z tym że jeśli chcesz  myśleć przyszłościowo to kup sobie coś co ci phantoma ogarnie, zeby w przyszłości kupić pojemnik.


Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Interfejs audio USB koniecznie z zasilaniem fantomowym, na wszelki wypadek. Do tego na początek mikrofon dynamiczny, najlepszy/najdroższy jaki może być, albo jakiś, jak nie ma kasy. Do tego dobre, głośne, niskoomowe słuchawki i oczywiście komp z jakimś oprogramowaniem. Jeżeli mikrofon usb, to tylko taki, który ma regulację wzmocnienia oraz wyjście słuchawkowe, to w zasadzie jest mikrofon z interfejsem w jednej obudowie. Mikrofon tylko z opcją nagrywania jest bez sensu.

Offline Iwo612

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Dzięki za odpowiedź, na tę chwile zdecyduję się na mikro USB z regulacją i wejściem na słuchawki.
Jeśli tylko później będą możliwości oczywiście zdecyduje się na interfejs i resztę ekwipunku.


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
9714 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2012, 17:23:04
wysłana przez danati
16 Odpowiedzi
3621 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2012, 10:03:11
wysłana przez sharpi
3 Odpowiedzi
6485 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2013, 10:22:21
wysłana przez Sulphur
23 Odpowiedzi
8422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2015, 15:01:35
wysłana przez tummek
10 Odpowiedzi
4632 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2014, 17:17:28
wysłana przez Matt-Carnage