Autor Wątek: Cyfrowa końcówka vs lampowa końcówka vs linia - Axe  (Przeczytany 4659 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
(Temat żywcem z g.pl)

Koncerty nadchodzą, wypadałoby coś w końcu przygotować. Jakie są Wasze odczucia z cyfrowymi końcówkami do axa (vide Matrix)? Pytam, bo moje doświadczenie kończy się na używaniu HD1221 i prosto w linię do nagłośnienia koncertów - a jednak fajnie byłoby mieć furkotanie nogawy za sobą. Czy może jebać to i kupić jakieś combo i kleić się na 4CM? Czy może jebać to wszystko i kupić lampową końcówkę? Czy może jebać to wszystko i grać w linię? Czy może jebać to wszystko i jebać to wszystko?

Tyle pytań, brak odpowiedzi...
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Orange

  • Gość
Dozbieraj i kup lampę. Stivo do swojego axa ma końcówkę MG

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Matrix+Axe+Mesa212=furkotanie. Pewnie i każda inna lampowa końcówka będzie czynić podobnie tylko trzeba nieco inaczej ustawiać opcje power ampu w Axe , @Stivo2005 wie , podpowie. A jeśli jesteś już stary i leniwy jak ja to olej furkotanie i baw się w XLR na PA i święty panie jego spokój i kręgosłup odpoczywa :)
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2016, 11:53:06 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Pewnie i każda inna lampowa końcówka będzie czynić podobnie tylko trzeba nieco inaczej ustawiać wyłączyć opcje power ampu w Axe...

FIXED

Gram na zestawie Axe FX II + MG SPA2x50 + Buzzaro ST-B212, zawsze brzmi to lepiej od innych, tyle w temacie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Pewnie i każda inna lampowa końcówka będzie czynić podobnie tylko trzeba nieco inaczej ustawiać wyłączyć opcje power ampu w Axe...

FIXED

Gram na zestawie Axe FX II + MG SPA2x50 + Buzzaro ST-B212, zawsze brzmi to lepiej od innych, tyle w temacie.

Porównywałeś to do Matrixów albo jakiś innych QSC?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nope, nie porównywałem. Dla mnie to jak brzmię i to, że póki co i tak nie słyszałem lepszego soundu, wystarcza.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Można? Można :).

Bacio co miał tak dwa razy
Paczki z głów!

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Jak miałem Kiempera to troche grałem przez rożnego rodzaju końce lampowe, a pózniej miałem matrixa gt800 (teraz jest chyba u Lecha_?). Matrix jest fajny, zwłaszcza jesli chodzi o wagę, plus u mnie lepiej znosił sound symulacji koncówki (wtedy kemper był dość ubogi jesli chodzi o budowanie rożnych torów sygnałowych dla rożnych wyjsc [tzn zeby miec zajebista symulacje końca i paki na wyjściu na przody i zajebisty sound bez symulacji paki i koncówki na paczkę gitarowa] wiec to było dla mnie ważne), ale u mnie lampa jednak była lepsza. Axe raczej powinien ogarnąć to o czym pisałem, wiec jesli nie zależy Ci na wadze to jakas lampowa końcówkę bym na Twoim miejscu łowił, zwłaszcza ze Matrix to (poza w zasadzie nieosiągalnym gm50) 1-2u i zdaje sie 4 kg, a w objętości 1-2u i 6.5kg możesz miec juz lampę. Jakby co to Axa nie miałem, pisże na bazie doświadczeń z Kemperem i Atomic Amplifire.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Gram tylko w niedzielę i przeważnie na "Dniach Pierdziszewa" lub zlotach inseminatorów muchy plujki, do tego Fractala miałem króciutko, ale raz zagrałem gig z AX8+Magnum 44 wpiętymi w 2x12 Buzzaro OVB. No konia z rzędem temu, kto w tej knajpie powiedziałby "o, skurwysyn nie wziął lampowej końcówki, bo mu się dźwigać nie chciało".

Także tego.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Publika by nie usłyszała tez różnicy jakbyś zagrał na Podzie HD, a jednak grałes na Fractalu z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu ;)
Btw: puściłeś juz Ax8kę w świat?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tak, AX8 sprzedany (i to nawet tu, na forum, choć nie wystawiałem). Super sprawa, ale dla prosów, albo tych, co na zabawki nie muszą zwiększać debetu. U mnie nie miał uzasadnienia. Lubię dobre cyfry, zastanawiałem się nawet nad amplifire, ale akurat perkusista spierdzielił i skład starszych panów garażowców się rozleciał :)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
  Gwoli ścisłości, nie istnieją cyfrowe końcówki mocy -  to tylko marketingowy bełkot. W rzeczywistości są to wzmacniacze analogowe pracujące w  klasie D.
4string

Offline mahon72

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Kolega posiada Fractala Xl z końcówką Matrix. Z racji tego, że grał wcześniej na wzmacniaczach lampowych nie do końca podobało mu się brzmienie fractala z matrixem . Dlatego dwukrotnie spotkaliśmy sie na testach. Ja zabrałem ze sobą koncówkę engla . Oboje stwierdziliśmy , że różnica jest bardzo duża - na korzyść końcówki lampowej . Szczególnie wyłazi to na większych głośnościach . Podpinaliśmy również   fractala do końcówki engla savage  i mesy roadking. W każdym przypadku matrix zostawał mocno w tyle. Matrix jest wygodny bo jest lekki .Podobno jego zaletą jest to że nie koloryzuje. Nas to nie kręciło niestety.  Koncowka engla 2x50 jest sporo cięższa i kurewsko głośna ( wentylatory ). Grając w domu na niskich poziomach, można sie wkurwiać. Osobiście jesli grał bym na axe w chacie , kupił bym to tego jakis wzmacniacz z dobrą końcowką . Myslę , że za 2000 - 3000 można sobie sprawić niezłego klamota.Matrix to koszt ponad 3000 z tego co wiem.  W terenie matrix z axe da redę , bo wagowo to świetnie wychodzi . Brzmieniowo niestety będzie sporo gorzej . Koncowka engla - w terenie petarda , w domu trochę lipa, cena - około 2000. Z tego co wiem MG potrafią być sporo Tańsze . Ja nie do końca lubię ten sprzęt , sobie bym nie kupił. Ale ludzie grają i sobie chwalą.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Mahoń, pisz tak, bo forum usycha :). A to niby takie proste :).
Paczki z głów!

Offline aruspl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Lampa all the way. Do 1 kempera miałem Atomic Reactor FRFR niby na lampie ale było to na tyle słabe że sprzedałem to w pizdu. Teraz mamy PowerKempera i jest lepiej, zdecydowanie ale jak wepnę go jeszcze w Mesę 20/20 to jest już wgl fajnie. Szkoda że nie mam gdzie tym hałasować :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Lampa all the way. Do 1 kempera miałem Atomic Reactor FRFR niby na lampie ale było to na tyle słabe że sprzedałem to w pizdu. Teraz mamy PowerKempera i jest lepiej, zdecydowanie ale jak wepnę go jeszcze w Mesę 20/20 to jest już wgl fajnie. Szkoda że nie mam gdzie tym hałasować :)

To chyba miałeś zepsutego Reactora :) Moj zapieprzał jak trzeba, zarowno z Kemperem, jak i Fractalem.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Moje 3y grosze.

Każde rozwiązanie będzie dobre! Pod warunkiem, że dobierzesz odpowiednie komponenty zestawu, nie będziesz oszczędzał i znajdziesz odpowiednią dozę cierpliwości na kręcenie. Testowałem kolejno każde rozwiązanie i oto moje wnioski:

1) Lampa - KURWI!!!*

2) Matrix - da się to dobrze wykręcić, co prawda nie miałem bezpośredniego porównania z końcówką lampową, bo grałem na tym tylko kilka chwil u Lecha, ale jak się zrobi wreszcie mój Razor Signejczer to na bank porównamy. Uwaga! Wymagane pokłady cierpliwości na tweaking.

3) Kolumna aktywna - mam teraz w robocie aktywnych "paczek" od zajebania i jeszcze więcej. Udało się coś niecoś potestować. I powiem tak - Alto kurwa niet. Ba. Hd1221 też niet. Jak ma to kurwić, to musi kurwa ważyć. Ja się podpiąłem do zestawu Turbosound Milan M12. No panie, no kurwa, no. Jest mały szkopuł. Waży kurestwo ze 20kg. A w takiej sytuacji chyba jednak wolę lampę.


*grałem przez ostatni rok na kilku różnych lampach (5150, Razor, MG, jakiś JVM, Laboga) z różnymi paczkami, wpinając Fractala w Return pętli (bo 4CM nie miało sensu jak się okazało). I powiem ci tak panie kochany, za każdym razem to kurwiło, jak coś nie grało, to global EQ i po sprawie. W maju zagraliśmy tak dwie sztuki w Czechach, nie biorąc wzmaków i paczek. Cud, kurwa, miód. Dźwigania mało. Gra jak trzeba. Trzeba się tylko dogadać z innymi kapelami.
Aha, jak nie grasz wpierdol-metalu, to bierz jakiegoś Peavey'a Classica 30, napędzi ci Fractala jak złoto.

Offline aruspl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Lampa all the way. Do 1 kempera miałem Atomic Reactor FRFR niby na lampie ale było to na tyle słabe że sprzedałem to w pizdu. Teraz mamy PowerKempera i jest lepiej, zdecydowanie ale jak wepnę go jeszcze w Mesę 20/20 to jest już wgl fajnie. Szkoda że nie mam gdzie tym hałasować :)

To chyba miałeś zepsutego Reactora :) Moj zapieprzał jak trzeba, zarowno z Kemperem, jak i Fractalem.

Raczej był okej. Sam latał jak trzeba i fajnie to brzmiało ale na próbach czy graniach/jamach kompletnie się nie przebijał. Byle bugera V22 zasłaniała cały mój zestaw. Ile środka bym nie dał.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Moje 3y grosze.

Każde rozwiązanie będzie dobre! Pod warunkiem, że dobierzesz odpowiednie komponenty zestawu, nie będziesz oszczędzał i znajdziesz odpowiednią dozę cierpliwości na kręcenie. Testowałem kolejno każde rozwiązanie i oto moje wnioski:

1) Lampa - KURWI!!!*

2) Matrix - da się to dobrze wykręcić, co prawda nie miałem bezpośredniego porównania z końcówką lampową, bo grałem na tym tylko kilka chwil u Lecha, ale jak się zrobi wreszcie mój Razor Signejczer to na bank porównamy. Uwaga! Wymagane pokłady cierpliwości na tweaking.

3) Kolumna aktywna - mam teraz w robocie aktywnych "paczek" od zajebania i jeszcze więcej. Udało się coś niecoś potestować. I powiem tak - Alto kurwa niet. Ba. Hd1221 też niet. Jak ma to kurwić, to musi kurwa ważyć. Ja się podpiąłem do zestawu Turbosound Milan M12. No panie, no kurwa, no. Jest mały szkopuł. Waży kurestwo ze 20kg. A w takiej sytuacji chyba jednak wolę lampę.

To może głośnik 15" w betoniarce? Swoje waży i dobrze by wyglądało na scenie, a jak się nogę wsadzi to pofurkota nogawką jak trzeba. Co Ty na to @justyna64?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Moje 3y grosze.

Każde rozwiązanie będzie dobre! Pod warunkiem, że dobierzesz odpowiednie komponenty zestawu, nie będziesz oszczędzał i znajdziesz odpowiednią dozę cierpliwości na kręcenie. Testowałem kolejno każde rozwiązanie i oto moje wnioski:

1) Lampa - KURWI!!!*

2) Matrix - da się to dobrze wykręcić, co prawda nie miałem bezpośredniego porównania z końcówką lampową, bo grałem na tym tylko kilka chwil u Lecha, ale jak się zrobi wreszcie mój Razor Signejczer to na bank porównamy. Uwaga! Wymagane pokłady cierpliwości na tweaking.

3) Kolumna aktywna - mam teraz w robocie aktywnych "paczek" od zajebania i jeszcze więcej. Udało się coś niecoś potestować. I powiem tak - Alto kurwa niet. Ba. Hd1221 też niet. Jak ma to kurwić, to musi kurwa ważyć. Ja się podpiąłem do zestawu Turbosound Milan M12. No panie, no kurwa, no. Jest mały szkopuł. Waży kurestwo ze 20kg. A w takiej sytuacji chyba jednak wolę lampę.

To może głośnik 15" w betoniarce? Swoje waży i dobrze by wyglądało na scenie, a jak się nogę wsadzi to pofurkota nogawką jak trzeba. Co Ty na to @justyna64?

I tak będzie śmierdzieć cyfro :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2008, 15:35:52
wysłana przez regret
51 Odpowiedzi
20624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 11:56:47
wysłana przez mariaczi
9 Odpowiedzi
6471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2011, 16:32:46
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
1830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2012, 22:08:08
wysłana przez fireboy