Autor Wątek: Pocked POD - jakaś alternatywa? Mobilne granie.  (Przeczytany 6298 razy)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
hello

Ostatnio sobie zacząłem jeździć ałtami w dalsze trasy. Wróciłem do domu, zacząłem grać w gitarę i stwierdziłem że jest bardzo źle. Postanawiam naprawić błędy młodości i wrócić przynajmniej do szczytu mojej formy, bo najzwyczajniej szkoda mi tej umiejętności (a rączki zdrowe).

Miałem kiedyś Pocket Poda i myślę o ponownym jego zakupieniu, lecz. Istnieją jakieś alternatywy? W aucie posiadam kompa i przetwornicę pod 230v, ale nie czarujmy się - im mniejsze obciążenie tym lepiej (przy braku zasilania z sieci). Mogę się w nią wpiąć, byle zabawka pobierała mało prądów.
Co do kompa - wolałbym, żeby dźwięk wyjściowy wychodził już z samego urządzenia, aniżeli poprzez komputer (którego czasem nie będzie mi się chciało odpalać, żeby sobie zagrać 2 riffy, które mi wpadły do głowy).
Nadal wychodzi na to, żebym nabył drogą kupna Pocket Poda, ale... Wypadłem z obiegu, przestałem czytać już dawno i nie wiem zupełnie co jest fajnego na rynku, co mogłoby spełniać moje wymagania dotyczące mobilności :D

Pomożecie?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Ja mam Korga Pandorę Stomp. Nie jest to szczyt technologii, ale urządzenie daje radę by sensownie ćwiczyć. Prąd bierze z baterii 9V, zasiliacza albo zasilanie z USB.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
O, wygląda fajnie. A jak z brzmieniem; Miałbyś może odniesienie w stosunku do w/w Poda?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Nie ma biedy w słuchawkach, trzeba sobie pokręcić, ewentualnie używać zewnętrznego przesteru- wtedy jest znacznie fajniej ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Na stopro nie będę używał zewnętrznego przesteru :P Dobra, brany pod uwagę, dzięki wielkie. Ktoś coś jeszcze?

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Absolutny minimalizm - Vox Amplug, mam Metal 2 i daje radę

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Amplug jest ok. Ja mam lead. w porównaniu z metal ma więcej środka i ma delaya. Na dwóch małych paluszkach gra bardzo długo i można podłączyć do niego np mp3 albo telefon i grać z podkladem i do tego kosztuje stowke z hakiem. Aaa i nie jebie cyfrą :)
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2016, 21:42:17 wysłana przez rafalek »

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
iPhone + iRig + JamUp?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Pozwolę sobie się wpieprzyć do tematu. A np temperówki typu EVH 5150 Micro stack? Miał ktoś już z tym do czynienia?
Ewentualnie te tanie multiefekty typu Digitech RP50, jest to znośne czy lepiej zainwestować w coś lepszego?

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Digitech RP50 bym nie polecał, miałem, niby możliwości bardzo dużo ale brzmieniowo  :facepalm:

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Mówiąc szczerze od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad czymś tanim, co posłużyłoby mi raczej jako urządzenie do ćwiczeń albo na wyjazdy. Mogę sobie pozwolić na granie w domu na 50W lampie, jednak nie zawsze chce mi się ją włączać i grzać tylko po to, żeby zagrać jeden riff. No i z czymś malutkim spokojnie mógłbym wyjść za dom, do altany.

Myslalem nad pocket pod, EVH 5150 Micro, Marshall MS-2.. Swoją drogą Amplug tez okej, ale podobno żre baterie. Generalnie na efektach mi nie zależy aż tak bardzo, bylby był czysty i przester, no i jakaś możliwośc gry z metronomem tez by sie przydała.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Jak już macie brać te micro ampy typu marszhall czy EVH to polecam Blackstar FLY, zjada te wszystkie micro wzmaki, sam mam w domu.

Jest malutki, fakt że tranzystor, ale nienajgorszy - coś a la amplug lead lub metal (miałem oba i przesiadałem się na to). Trudno porównywać bo na amplugach gra się na słuchawkach a tu na głośniku więc zupełnie co innego, ale mimo wszystko wg. mnie jest lepiej.

Jego zdecydowana przewaga w głośniku. Nie jest to konwencjonalny malutki głośnik jak wspomnianych wyżej marshallach i EHV który niestety trzeszczy najzwyczajniej w świecie i nie ma w ogóle basu, tylko coś innego, coś a la taki przenośne głośniki jakie w media markt można kupić do słuchania muzyki tyle że z nałożoną symulacją kolumny najzwyczajnie. Nic nie trzeszczy, nic nie pierdzi, brzmienie jest pełne głębokie, jest bass - aż jest takie dziwne uczucie, że wychodzi to z małego wzmacniaczyka.

Masz kanał czysty i przesterowany oraz tape Delay, Jest tanii 224 zł na guitarcenter. Na bateriach działa długo a dźwięk jest na tyle dobry, że jak mi poszły teraz głośniki w telewizorze to oglądam filmy na tym i nie ma krzywdy :)

proszę porównanie:



Realna próbka brzmienia do metalu bez mikrofonu, który by trochę to ubarwiał (bez sensu nagłaśniać takie małe coś)



Nie używam do gitary  tylko dlatego, że uzbierałem kasę na Yamahę THR10 - grałem rok na FLY'u i gdyby kasa nie wpadała to pewnie dalej bym grał.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Nie prawda że amplug zre barerie. Na 2 tyg grania po 2 godziny dziennie styka. Przynajmniej mój.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Tak kupowałem, że jednak nie kupiłem :P

Miał ktoś do czynienia z Joyo Ja-03? Jak to sie ma w porównaniu do ampluga?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
A nie lepiej zwykły głośnik Bluetooth/słuchawki i iRig? Jest też na androida, od 6.0 podobno nie ma już problemów z latencją.
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2016, 15:35:39 wysłana przez gizmi7 »

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Rozumiem więc, że nikt nie obcował z Joyo?

W necie nie ma próbek które by mnie zadowoliły, druga sprawa jest taka że już gdzieś czytałem ze jest to chujowa zabawka - z tym, że to tylko 1 opinia.

Z drugiej strony produkty Joyo dosyć trzymają klasę, mam ich stroik i przester. O ile ze stroika jestem zadowolony w 90% bo mogłby być trochę szybszy, to Ultimate Drive kopał dupe, dopóki go nie pożyczyłem.. Jak do mnie wrócił, to gra takim pieprzonym gruzem że nie wiadomo co się dzieje.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Zoom G3/G3X? Chodzi na 4 baterie dość długo, może być zasilany z USB. Obsługuje się przyjemnie, brzmi sensownie. Ma looper i automat perkusyjny.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Kupiłem ampluga, jestem niemalże zadowolony :D Ale.. czy to normalne że on ma tak dużo gruzu? Brzmi strasznie.. nieklarownie, brakuje mi  w nim środka, a po większym rozkręceniu Tone - zaczyna pierdzieć i nie brzmi. Nie wydaje mi się zeby to była wina słuchawek bo zarówno podpięty pod Phillips SHP1900 jak i Panasonic HJE-125 czy wieże Sony sprzed stu lat, wszędzie brzmi tak samo. Czy to może być wina ampluga, baterii (na innych nie widzę znacznej różnicy) czy może po prostu ta pierdoła gubi się w niższych strojach?

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Dopisz jeszcze proszę, którego ampluga bo jest ich trochę a podobno jest duża różnica pomiędzy chociażby metal i metal 2.

Btw. od dwóch dni mam u siebie Korga Pandorę Stomp, na razie pograłem na nim jakąś godzinkę, czyli więcej rozkminiałem co robi, który guziczek niż grałem.
Dwa wnioski na szybko. Po pierwsze primo przestery grają z gitarą siedmiostrunową znacznie lepiej niż to co było w Pandorze PX4, nie ma takiego efektu przytykania się i mulenia w dole.Po drugie primo dołączone rytmy perkusyjne/metronom dają radę i coraz bardziej się skłaniam ku opcji, że zajmie miejsce ampluga metal 2.

Jakbym miał na szybko porównać:
- amplug metal2- mieści się w kieszeni spodni, do zasilania potrzebne dwie baterie typu "paluszek", podłączasz, kręcisz 2 minuty i już masz brzmienie na którym możesz pograć, do wyboru 3 opcje brzmienia z czego jak dla mnie tylko 2 się do czegoś nadają, wbudowanych efektów nie używam
- korg pandora stomp - do kieszeni nie wejdzie, na razie korzystam z zasilacza czyli potrzebne źródło prądu, ale można jechać na baterii, żeby ukręcić jakiś przester na którym dało się pograć przy pierwszym podejściu zeszło mi jakieś 20-30 minut, brzmienie ukręcone z ampluga na razie jest wg mnie fajniejsze ale daję sobie jeszcze czas na poszukanie lepszego, w zanadrzu w chuj opcji, w przeciwieństwie do ampluga ukręcę sobie tez coś bez przesterów, tu już nawet fabryczne brzmią znośnie, efektów do wyboru do koloru tylko czy z nich skorzystam? ogromny plus to dostępne rytmy perkusyjne, dla mnie do świetna opcja do ćwiczeń, na razie wygrywa z amplugiem bo ma ma perkę i ogromne możliwości kreacji brzmienia, przegrywa rozmiarami i tym, że żeby coś w miarę brzmiało to trzeba się nadłubać.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Widzisz.. gdzies mi to zginęło. Amplug Metal, generalnie to chyba jednak.. nie jestem zadowolony :D Tzn nie szukam czegoś co musi mieć efekty, chciałem tani sprzęcik do pogrania cicho, jednak jak mówiłem, sound jakoś średnio mnie zadowala. Druga sprawa jest taka że boję się na tym grać na stojąco, za bardzo lata wkoło nóg, no i jak chcę pograć z metro (a zwykle w domu bez niego się nie ruszam) to dodatkowy kabel gdzieś lata to pod stopą, to wkoło nogi i tak dalej. Jutro posiedzę i pokręcę, chociaż nie ma praktycznie czym kręcić :)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
W sumie to jestem bardzo ciekaw jak wypadłoby bezpośrednie porównanie metal i metal2  ::)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Pokręcone i pogrzebane.. jakoś poprawy dalej nie ma, o ile pojedyńcze dźwięki są ok, to odegranie powerchordu skutkuje tym że powstaje nieprzyjemny bas i pierd. Nie wydaje mi się żeby to była wina słuchawek, ok - są tanie, ale nie narzekam na nie pod względem jakości dzwięku z innych źródeł :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9874 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
45 Odpowiedzi
15217 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2013, 12:44:16
wysłana przez sinquestsound
3 Odpowiedzi
3422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2014, 20:43:38
wysłana przez silent-scream.pl
11 Odpowiedzi
5863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2015, 22:57:20
wysłana przez Pronounce
9 Odpowiedzi
4070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2020, 16:44:17
wysłana przez Mat