Autor Wątek: Czym nagrywać pomysły?  (Przeczytany 1653 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Czym nagrywać pomysły?
« 04 Cze, 2016, 23:14:04 »
Siemano,

Widziałem "kabel pamięci" Gipsona, w czerwcu ma się tez pojawić pedał na nagrywania od TC elektronik. Jednak ja wolałbym coś bardziej budżetowego. Z racji, że gram na THR10x to mogę wpiąć coś w lineout. NIestety moja mp3 nie ma funkcji nagrywania z linii. Moze znacie jakieś tanie rozwiązanie dla mojego przypadku? czyli coś co wepne jackiem i se tam bedzie leżeć z boczku i uruchomie raz na miech jak mi co do głowy przyjdzie fajnego. Nie chce korzystać z laptopa, mam go gdzie indziej niż graty i nie bede z nim latał w tę i weftę.
Pozdrowienia

ps. nie posiadam smartfona
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2016, 23:18:37 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #1 05 Cze, 2016, 00:51:43 »
Ja jego, co za kolo ;). Nawet Ci laptop za mało mobilny? Do nagrywania pomysłów? Nie wiem, jak dalece się możesz posunąć, czyli, że może

http://www.aliexpress.com/store/product/Aroma-Rechargable-Cube-Guitar-Amp-USB-Cord-Guitar-Amp-Amplifier-Audio-Speaker-Recorder-Jack-with-Distortion/710191_2038729875.html

Taki żart/nie żart. Ale przecież Metal ist Krieg, więc nie spodziewaj się, że Ci darmowa hurysa zrobi pałeczkę, kiedy będziesz pozował na kompozytora roku! Nosz wysil się, nie wierzę, że aż tak może się komuś chcieć i nie chcieć jednocześnie!
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #2 05 Cze, 2016, 11:53:50 »
ps. nie posiadam smartfona

Nie wiem, jaki masz konkretnie telefon (bo jakiś chyba masz? :D) ale np. starsze Nokie na Symbianie (ja wiem, że na pewno E52) miały opcję nagrywania z linii

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #3 05 Cze, 2016, 14:35:47 »
Ja jego, co za kolo ;). Nawet Ci laptop za mało mobilny? Do nagrywania pomysłów? Nie wiem, jak dalece się możesz posunąć, czyli, że może

http://www.aliexpress.com/store/product/Aroma-Rechargable-Cube-Guitar-Amp-USB-Cord-Guitar-Amp-Amplifier-Audio-Speaker-Recorder-Jack-with-Distortion/710191_2038729875.html

Taki żart/nie żart. Ale przecież Metal ist Krieg, więc nie spodziewaj się, że Ci darmowa hurysa zrobi pałeczkę, kiedy będziesz pozował na kompozytora roku! Nosz wysil się, nie wierzę, że aż tak może się komuś chcieć i nie chcieć jednocześnie!

Masz ładny styl wypowiedzi.

A poza tym, to zawsze sam szukam tego czego potrzebuje (pisałem o Gipsonie i MXR), ale na forum pytam bo zawsze ktoś coś wyniucha w internetach gdzie ja nigdy nie trafie. Nie każe nikomu szukać za mnie, pytam tylko, czy ktoś coś zna/wie i podzieli się już znaną mu wiedzą.

ps. nie posiadam smartfona

Nie wiem, jaki masz konkretnie telefon (bo jakiś chyba masz? :D) ale np. starsze Nokie na Symbianie (ja wiem, że na pewno E52) miały opcję nagrywania z linii

Mam E52 sprawdze.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #4 05 Cze, 2016, 20:35:44 »
Pomysły mają to do siebie, że bardzo szybko uciekają. Jak jeszcze grałem na gitarze ( :( ), do nagrywania służyła mi zwykła MP4 (Sandisk Sansa). W każdym smartfonie masz dyktafon... Jak pomysł był bardziej skomplikowany, nagrywałem na szybko MP4, a potem siadałem do DAW i wbijałem ścieżki do projektu z samymi pomysłami, gdzie już miałem pozapinane korektory, amp i cabsimy, itp...

Do nagrywania pomysłów może się nadać wszystko.

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #5 05 Cze, 2016, 20:55:34 »
Guitar Pro i zacznij od stworzenia ścieżki perkusji. Skup się najpierw na stopie, potem na werblu - jak już będzie Ci grało "tak jak w głowie" to zacznij wbijać riff. Dzięki perkusji szybko nie zapomnisz jak leci (tak działa przynajmniej u mnie ;-).

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #6 05 Cze, 2016, 21:15:14 »
Stasiu, ja oczywiście mocno ironicznie, ale i trochę serio. Jeśli bardzo się nie chcesz nadźwigać, a jak każdego pomysły atakują Cię nagle, to graj na gicie i nagrywaj smartfonem. Większość czasu spędzam jednak bez gitary pod ręką więc riffy nagrywam na telefon paszczą. Przyjdzie może taki dzień, że choć te najlepsze nagram na gitarze i zrobię użytek, bo to już ponad setka jest... ;)
(czego i Tobie życzę)
Paczki z głów!

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #7 05 Cze, 2016, 21:26:09 »
Stasiu, ja oczywiście mocno ironicznie, ale i trochę serio. Jeśli bardzo się nie chcesz nadźwigać, a jak każdego pomysły atakują Cię nagle, to graj na gicie i nagrywaj smartfonem. Większość czasu spędzam jednak bez gitary pod ręką więc riffy nagrywam na telefon paszczą. Przyjdzie może taki dzień, że choć te najlepsze nagram na gitarze i zrobię użytek, bo to już ponad setka jest... ;)
(czego i Tobie życzę)

Myślałem, że tylko ja tak mam i głupio było pisać :D

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #8 05 Cze, 2016, 22:36:06 »
ps. nie posiadam smartfona

Nie wiem, jaki masz konkretnie telefon (bo jakiś chyba masz? :D) ale np. starsze Nokie na Symbianie (ja wiem, że na pewno E52) miały opcję nagrywania z linii

Znalazłem Voice recorder. Nie ma nic innego w E52.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #9 05 Cze, 2016, 22:44:05 »
Ja już nie pamiętam, jak to szło (czy trzeba było ściągać jakąś dodatkową appkę), ale powiedzmy gdybyś podpiął wyjście słuchawkowe THRa jackiem pod telefon, ustawił jako źródło liniowe i nagrywał voice recorderem (ewentualnie jeszcze coś zmienił w ustawieniach), to nie nagra to właśnie źródła z linii?

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Czym nagrywać pomysły?
« Odpowiedź #10 05 Cze, 2016, 23:13:36 »
Stasiu, ja oczywiście mocno ironicznie, ale i trochę serio. Jeśli bardzo się nie chcesz nadźwigać, a jak każdego pomysły atakują Cię nagle, to graj na gicie i nagrywaj smartfonem. Większość czasu spędzam jednak bez gitary pod ręką więc riffy nagrywam na telefon paszczą. Przyjdzie może taki dzień, że choć te najlepsze nagram na gitarze i zrobię użytek, bo to już ponad setka jest... ;)
(czego i Tobie życzę)

Baciuniu słodki,  serio, sprzęt mi stoi w klicie (idealna dwuznaczność tekstu ;D), wszystko jest upchane na półce tak, ze nie mam nawet jak tego lapka tam postawić, do tego w mojej obecnej sytuacji czasem mam 10, czasem 5min, czasem w ogóle nie mam czasu, żeby se pograć, więc jak mam chwile i wpada mi pomysł do głowy to zanim przyniose lapa i go odpale i odpale program i podłącze wszystko to już jestem potrzebny i cześć po sprawie. Chce coś kupić co se tam położę i w razie czego nagram riffa w 30 sekund.

Nagrywanie paszczą przerabiałem ;) Smartfona nie mam.

Ja już nie pamiętam, jak to szło (czy trzeba było ściągać jakąś dodatkową appkę), ale powiedzmy gdybyś podpiął wyjście słuchawkowe THRa jackiem pod telefon, ustawił jako źródło liniowe i nagrywał voice recorderem (ewentualnie jeszcze coś zmienił w ustawieniach), to nie nagra to właśnie źródła z linii?

Sprawdze, może zaoszczędze pare zł, na razie musze kupic przejsciówke duży-mały jack. Dzięki
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)