Autor Wątek: Ścieżka Gitary - kanał gitarowy na Youtube!  (Przeczytany 8364 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Ej a z tym jak najwyzszym sygnałem z interfejsu to o co chodzi?

Sam kanał fajnie zrobiony ale mieliśmy sie o jakies kilkanaście lat. Przydaloby sie cos bardziej tematycznego zaawansowanych hie hie. I uderzylbym w wiecej luzu. Troche sztywno wyszlo. Barwa głosu mi nie przeszkadza.


O to, żeby gałką "gain" wysterować preamp na granicy clipowania, przez co sygnał DI będzie miał mniej szumów "własnych" z tegoż preampu.
Czyli żeby głośno było. Czy raczej możliwie najgłośniej, ale bez clipowania. Mowa o sygnale DI oczywiście.

A żeby nie było tak zupełnie OT, to cóż, życzę autorowi powodzenia i tego, by nie utonął w oceanie, jakim są YT i youtuberzy. No i wytrwałości oraz konsekwencji.

Tak, zgadza się. Kiedy bywam na różnych warsztatach produkcyjnych, zawsze przy omawianiu wejścia sygnału w przetwornik analogowo-cyfrowy jest mowa o najgłośniejszym możliwym sygnale. Ciekawe jest to że ta zasada nie stosuje się do pełnego analogu gdzie sygnał jest przesterowywany na konsolecie i często w materiałach z nagrań różnych mistrzów to widać - wskazówki leżą na prawej burcie. Ale tematu analogów nie będę poruszał za wyjątkiem ciekawostek - jak ktoś już ma dostęp do sprzętu analogowego to ma też wiedzę :)

Pierwszy film zawsze nie wychodzi tak jak powinien. Mimo wszystko wyszło fajnie, tylko te szumne zapowiedzi o "nowej jakości na polskim jutub" to było mocno przesadzone ;)
Szczególnie sprawy lektorskie - do kamery powiedziałeś dwa zdania - a to w tej zabawie jest najbardziej przeje*ane.

Życzę powodzenia i jestem ciekaw ile wytrzymasz :>
edit
Zapomniałem. Używasz w filmie nie swoich zdjęć - warto by się zastanowić nad używaniem ich w sposób legalny ;)

Kolego, nie chcę się wdawać w żadne kłótnie natomiast ja nie pisałem niczego takiego. Pisałem tylko o tym że chcę to zrobić inaczej i lepiej według moich własnych kryteriów - tak żeby spełniało moje kryteria przede wszystkim merytorycznie a po drugie brzmieniowo. Szanuję pracę i zaangażowanie innych - natomiast nie postrzegam tego w kategoriach konkurencji :)

Co do zdjęć - skonsultowałem się ze specjalistą praw autorskich. Sprawa wygląda w ten sposób że mogę wykorzystywać zdjęcia w celach edukacyjnych, bez najmniejszego problemu - a tym stricte jest ten kanał.

Czyli masz gitare na której da się zagrać Dżem.

Na telecasterze pokażę jeszcze jeden numer - solo ze Stairway - które zostało nagrane na tele ;)
Chodzi o ten skrzeczący twangowy sound w dole i igiełkę w górze. ;)

Co do mojej sztywności to Panowie sprawa wygląda w ten sposób że poczucie humoru do jednych trafia do innych nie, po prostu. Moimi założeniami jest rzeczowość i łatwość odbioru. Wsadziłem jeden żarcik z tekstem Maksa Kolonko ... i już mam feedback - że śmieszny i że nie śmieszny :)
A jak na siłę będę coś robił to wyjdzie jeszcze gorzej.

Mimo wszystko - dziękuję serdecznie za opinie, bo są wartościowe i pomogą mi poprawić jakość tego co robię.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Tomek skoncz juz z tym brakiem konkurencji i robieniem rzeczy dla przyjemnosci, bo to smieszne :P Takich rzeczy nie robi sie za darmo i kazdy rozgarniety czlowiek to wie.

A konkurencja zawsze jest i bedzie, na kazdym polu. Fajnie jezeli jest zdrowa i mobilizuje kazda strone do ciezkiej pracy i robienia swoich rzeczy jeszcze lepiej.
mniut i piah

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Tomek skoncz juz z tym brakiem konkurencji i robieniem rzeczy dla przyjemnosci, bo to smieszne :P Takich rzeczy nie robi sie za darmo i kazdy rozgarniety czlowiek to wie.

A konkurencja zawsze jest i bedzie, na kazdym polu. Fajnie jezeli jest zdrowa i mobilizuje kazda strone do ciezkiej pracy i robienia swoich rzeczy jeszcze lepiej.

XD

Cytuj
Pierwszy film zawsze nie wychodzi tak jak powinien. Mimo wszystko wyszło fajnie, tylko te szumne zapowiedzi o "nowej jakości na polskim jutub" to było mocno przesadzone ;)
Szczególnie sprawy lektorskie

XD

Szkoda Tomek, że zacząłeś od bycia dupkiem na forum, a nie od wrzucenia tego filmiku, jest bardzo bardzo solidnie.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Podoba mi się,  montaż,  brzmienie,  TELE,  życzę wytrwałości bo plany co do kanału masz ambitne.

Tele pojawi się jeszcze kilka razy, za tydzień będzie w solówce ze Stairway to Heaven, które to solo zostało właśnie na tele nagrane. ;)

Tomek skoncz juz z tym brakiem konkurencji i robieniem rzeczy dla przyjemnosci, bo to smieszne :P Takich rzeczy nie robi sie za darmo i kazdy rozgarniety czlowiek to wie.

A konkurencja zawsze jest i bedzie, na kazdym polu. Fajnie jezeli jest zdrowa i mobilizuje kazda strone do ciezkiej pracy i robienia swoich rzeczy jeszcze lepiej.

Kolego, powtórzę po raz trzeci i nie chcę już się w to wdawać:
konkurencja jest pojęciem odnoszącym się do zwycięstwa nad innymi, osiąganiem korzyści wynikających z pokonania innych ... ja robię te filmiki dlatego że posiadam wiedzę którą chcę przekazywać w fajnej formie i robię to najlepiej jak potrafię. Moi partnerzy nie wymagają ode mnie tego rodzaju aktywności ale zachęcali mnie do takowej po wielu godzinach rozmów i dziesiątkach wymienionych maili w których pisaliśmy o sprzęcie, brzmieniu i historii.

Wtrącę sympatyczną anegdotę, mój dobry znajomy z firmy Nordstrand kiedy zobaczył mój profil na ESP (na którym jest napisane że inspiruje mnie m. in. Scott Henderson) napisał do mnie uradowany że studiował razem z Hendersonem i Garrym Willisem i że świetnie że lubię taką muzę i że może mi powiedzieć kilka rzeczy do moich filmików jeżeli będę chciał. Mimo że promuję Rio Grande czyli ich konkurencję.

Dajmy sobie spokój z "konkurencją" ... dzielmy się zajawką, pomysłami i róbmy swoje rzeczy jak najlepiej.


Szkoda Tomek, że zacząłeś od bycia dupkiem na forum, a nie od wrzucenia tego filmiku, jest bardzo bardzo solidnie.

Nie ukrywam że masz rację.

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube

Wtrącę sympatyczną anegdotę, mój dobry znajomy z firmy Nordstrand kiedy zobaczył mój profil na ESP (na którym jest napisane że inspiruje mnie m. in. Scott Henderson) napisał do mnie uradowany że studiował razem z Hendersonem i Garrym Willisem i że świetnie że lubię taką muzę i że może mi powiedzieć kilka rzeczy do moich filmików jeżeli będę chciał. Mimo że promuję Rio Grande czyli ich konkurencję.


Cofam subskrybcję, nie jestem godzien...
Tomek Twoje ego wybuchając upierdzieli ci jaja....
Ostrzegałem w razie czego.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Pierwszy film zawsze nie wychodzi tak jak powinien. Mimo wszystko wyszło fajnie, tylko te szumne zapowiedzi o "nowej jakości na polskim jutub" to ...
I tak lepsze niż amatorskie rozprawianie o tym dlaczego gitary są nietanie przez gości mających nikłe pojęcie o biznesie. No, ale Tomek ma dobre marże, więc może sobie pozwolić na fajną jakość. ;)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
....

Kolego, powtórzę po raz trzeci i nie chcę już się w to wdawać:
konkurencja jest pojęciem odnoszącym się do zwycięstwa nad innymi, osiąganiem korzyści wynikających z pokonania innych ... ja robię te filmiki dlatego że posiadam wiedzę którą chcę przekazywać w fajnej formie i robię to najlepiej jak potrafię. Moi partnerzy nie wymagają ode mnie tego rodzaju aktywności ale zachęcali mnie do takowej po wielu godzinach rozmów i dziesiątkach wymienionych maili w których pisaliśmy o sprzęcie, brzmieniu i historii.

Wtrącę sympatyczną anegdotę, mój dobry znajomy z firmy Nordstrand kiedy zobaczył mój profil na ESP (na którym jest napisane że inspiruje mnie m. in. Scott Henderson) napisał do mnie uradowany że studiował razem z Hendersonem i Garrym Willisem i że świetnie że lubię taką muzę i że może mi powiedzieć kilka rzeczy do moich filmików jeżeli będę chciał. Mimo że promuję Rio Grande czyli ich konkurencję.

Dajmy sobie spokój z "konkurencją" ... dzielmy się zajawką, pomysłami i róbmy swoje rzeczy jak najlepiej.

...

Tomek to jest chora konkurencja, zdrowa polega na wykazaniu ze możemy zyc obok siebie robić to samo ale inaczej i tak samo dobrze, nie szkodząc sobie nawzajem. Pani Halina z Mayo wielokrotnie powtarzała: "konkurencja od Boga nadana"  a Twój dobry znajomy z Nordstrand tylko to potwierdził.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Trochę "tupiesz" do mikrofonu, czekam na drugi odcinek :).
Paczki z głów!

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Tomek to jest chora konkurencja, zdrowa polega na wykazaniu ze możemy zyc obok siebie robić to samo ale inaczej i tak samo dobrze, nie szkodząc sobie nawzajem. Pani Halina z Mayo wielokrotnie powtarzała: "konkurencja od Boga nadana"  a Twój dobry znajomy z Nordstrand tylko to potwierdził.

Korzystając z tej przenośni myślałem akurat o lekkoatletyce czy innych konkurencjach sportowych, gdzie zawsze jest wygrany i przegrani ;)
Ale doskonale wiem o czym mówisz i tutaj się myliłem bo to nie jest sport. 

I tak lepsze niż amatorskie rozprawianie o tym dlaczego gitary są nietanie przez gości mających nikłe pojęcie o biznesie. No, ale Tomek ma dobre marże, więc może sobie pozwolić na fajną jakość. ;)

Co do marki Suhr to miałem dwie takie gitary w ręku, różnych właścicieli w różnym czasie i znam też kilku posiadaczy. I moje osobiste odczucie jest takie że obydwie gadały w każdej pozycji z taką samą głośnością, pełnią dźwięku, doskonale wygodne, wykończone absolutnie perfekcyjnie. Dlatego też te gitary doskonale sprawdzają się w studio i na scenie - dzięki czemu jest to marka idealna dla sidemanów i muzyków sesyjnych.
Czy można mieć tak dobrą gitarę za mniejsze pieniądze?
Oczywiście ale trafienie nowego Fendera o takiej jakości to kwestia przewalenia stu gitar a te najlepsze są już i tak przebrane. Kupienie starego Fendera to też totolotek bo nie wszystkie są świetne. Zakup Suhra to jak dla mnie zakup kompletnego zawodowego instrumentu.

I tutaj jest kwestia gustu, ja osobiście wolałem tanie strato i tanie tele z LTD dlatego że nie miałem wyrzutów sumienia jak je wierciłem, opalałem szlifowałem i tak dalej. Eksperymentowałem też z wykończeniem, elektroniką i to jest coś co mnie kręci. Lubię walczyć z instrumentem, wylewać na niego krew, pot i łzy.
Więc markę Suhr szanuję i nie uważam jej za przecenioną.

Na szczęście przy sprzedaży prywatnych gratów jakoś tych "dobrych" marży u Tomka nie widac, w przeciwienstwie do niektorych firm/sklepow, ale za cos trzeba zatrudnic specow ktorzy potem mydlą oczy jaki to ciezki biznes. W Biedronce szukaja pracownikow jak komus za ciezko.

Zadaniem marketingu jest przekonać klienta że kupując tonę piasku na pustyni robi interes życia. I po tym jaki dana firma ma marketing łatwo można przeanalizować w kogo ona faktycznie celuje, czy jak to się w branżuni mawia - focusuje core target. Haha, sory.

Istnieje faktycznie coś takiego jak marketing oparty o sentymenty... ale to jest zbyt ładnie nazwane bo w kuluarach się na to mówi po prostu żebranie. Pamiętacie jak wrzuciłem kolesia, kosmitę lutnika z USA (Zachary Guitars) ... on na swojej stronie pisał "pamiętam czasy kiedy gitary robili ludzie, nie maszynki do wycinania ciastek i to były piękne czasy dla instrumentu" ... to jest przykład takiej komunikacji.

Istnieje marketing oparty o zmysły (Fender non stop pisze w kategorii smaków) i każda duża marka ma swoje modele komunikacji - stąd wykute pojęcie - typowy kierowca BMW. Gibson używa komunikacji słuchowo-kinestetycznej. PRS jest wzrokowy. Są też marki które komunikować się nie muszą (Alembic, Fodera, Aleve Copolo, Ken Smith, Benedetto, Manzer, Suhr...) robiące drogie rzeczy dla wąskiego grona odbiorców.

Pozdrówki koledzy :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
I tak lepsze niż amatorskie rozprawianie o tym dlaczego gitary są nietanie przez gości mających nikłe pojęcie o biznesie. No, ale Tomek ma dobre marże, więc może sobie pozwolić na fajną jakość. ;)

:*
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Na szczęście przy sprzedaży prywatnych gratów jakoś tych "dobrych" marży u Tomka nie widac, w przeciwienstwie do niektorych firm(...)
Rozumiem, że jak Paweł Trzcina Kowal sprzedaje swoje "prywatne" graty, to dostajesz szamotania pępka, jak nie innej chujozy ;)...
Paczki z głów!

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Łysego walka z kapitalizmem i wolnym rynkiem odcinek 324... :)
Stary naprawdę, Mirek handlarz samochodów tez nie powinien mieć dostępu do otomoto, bo podkupuje Kowalskim co lepsze bryczki. I nie możesz kupić bezwypadkowego samochodu po cenie sprawiedliwej. Żydzi nie powinni mieć dostępu do rynku nieruchomości, Katarczycy do aukcji koni itd.
Czyli co - komuno wróć?
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424

Spoiler

Orange

  • Gość
Proponuje spotkać się na jakimś neutralnym gruncie@Łysy i @Guitar Spot. Bo zauważcie ze wasze żale juz przekraczają merytoryczną zawartość tematu.
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2016, 13:36:06 wysłana przez Orange »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
@Orange - ja tu tylko sobię patrzę z boku co się tworzy. Bo mój post odniósł się do wypowiedzi Dale'a, że  po szumnych zapowiedizach słaba ta konkurencja ze strony Tomka i w ogóle złapał spinkę. To napisałem, że wg mnie, Tomek tworzy 100x lepszą jakość niż pierdololo w 'ciszateżgra', które moża jara gimbazę i jeszcze Łysego jak jest coś o "nietanich" gitarach.

W ogóle temat nie dotyczy sprzedaży gitar, tylko produkcji kanału, ale że ja podniosłem głos, to Łysy od razu załapał spinkę, że jak takie mirasy w ogóle tutaj mogą robić pijar. Tylko jaki pijar, gdzie ? A skoro wywołał temat. @Łysy gdzie ja zawyżam ceny ? Porównaj cenę u dealera gdzie indziej z moją za ten sam config. Secundo, akurat w przypadku Suhra (ale i wielu innych marek) ceny są narzucone z góry przez producenta i nie można sobie uprawiać wolnej amerykanki z jakimiś marżami typu 50% o których wspomina Dale. Także najlepiej znają się na biznesie jakimkolwiek Ci, którzy są od niego najdalej. Wiecie też dokładnie jakie są koszty, marże i ile w ogóle mamy w kieszeni. Smutne, ale swojskie, nasze, polskie. Kto ma biznes, nieważne w jakiej branży, ten wie.

Moje przesłanie jest takie, że jeśli Dale na siłę chce gadać o konkurencji itd, to dla mnie Ścieszka do leszka >>>> ciszateżgro.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Jak dzieci :facepalm:
Chyba trzeba założyć oddzielny temat - piaskownicę do napierdalania się grabkami.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
@Orange - ja tu tylko sobię patrzę z boku co się tworzy. Bo mój post odniósł się do wypowiedzi Dale'a, że  po szumnych zapowiedizach słaba ta konkurencja ze strony Tomka i w ogóle złapał spinkę. To napisałem, że wg mnie, Tomek tworzy 100x lepszą jakość niż pierdololo w 'ciszateżgra', które moża jara gimbazę i jeszcze Łysego jak jest coś o "nietanich" gitarach.

Moje przesłanie jest takie, że jeśli Dale na siłę chce gadać o konkurencji itd, to dla mnie Ścieszka do leszka >>>> ciszateżgro.

Zwłaszcza kwestia "wywrócenia do góry nogami świata YT w kwestii gitary" czy coś takiego... widzę, że nie tylko mnie to żenuje ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Zwłaszcza kwestia "wywrócenia do góry nogami świata YT w kwestii gitary" czy coś takiego... widzę, że nie tylko mnie to żenuje ;)

Nigdzie nie padło z mojej strony słowo na temat wywracania do gory nogami YT. Pisałem ze chce to zrobic według własnych kryteriów najlepiej jak umiem.

;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Zwłaszcza kwestia "wywrócenia do góry nogami świata YT w kwestii gitary" czy coś takiego... widzę, że nie tylko mnie to żenuje ;)

Nigdzie nie padło z mojej strony słowo na temat wywracania do gory nogami YT. Pisałem ze chce to zrobic według własnych kryteriów najlepiej jak umiem.

;)

A Ty wiesz, że nie musimy tu mówić TYLKO o Tobie? Są też inni ludzie. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Może jeszcze wypierdolcie stąd gościa w podskokach i przemianujcie sobie wedle propozycji temat na "piaskownica do napierdalania się grabkami" :D

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Zwłaszcza kwestia "wywrócenia do góry nogami świata YT w kwestii gitary" czy coś takiego... widzę, że nie tylko mnie to żenuje ;)

Nigdzie nie padło z mojej strony słowo na temat wywracania do gory nogami YT. Pisałem ze chce to zrobic według własnych kryteriów najlepiej jak umiem.

;)
Tomek, Motherowi chodziło o kanał Dejla - cisza tez gro. Polecam ;)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
A Ty wiesz, że nie musimy tu mówić TYLKO o Tobie? Są też inni ludzie. ;)

To niech ci inni ludzie założą osobny temat tak jak to zrobił np. baz0k.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Fajny filmik, fajne brzmienie i bez zbędnego pierdolenia.  :tak:
4string

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Tomek, Motherowi chodziło o kanał Dejla - cisza tez gro. Polecam ;)

@Mother Puncher , @Guitar Spot  - w takim razie uszanowanko, myślałem że to do mnie.

Pozdro!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
A gwoli tematu - jest dobrze. Realizacja na wysokim poziomie. Tylko ta szkółka...no nie wiem ;) Potencjał jest. Wyjmij kija z tyłka (tzn. więcej luzu przed kamerą) i będzie dopsz.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.