Autor Wątek: Ścieżka Gitary - kanał gitarowy na Youtube!  (Przeczytany 8355 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Zgodnie z zapowiedziami ruszam z kanałem gitarowym.

Będę w nim poruszał tematykę znanych utworów gitarowych oraz home recording, czyli generalnie rzeczy przydatnych współczesnemu gitarzyście jako że większość z nas coś w domu nagrywa.

Kolejna rzecz to kontekst historyczny, sprzętowy i studyjny związany z utworami które będę pokazywał, z racji że historia jest moją pasją to lubię w niej grzebać :)

P.S. Chciał bym serdecznie podziękować koledze Frost z forum za wsparcie i pomoc merytoryczną!

Zapraszam do dyskusji i subskrybowania.


Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Będę mógł obejrzeć dopiero po południu, ale czuję że zaraz  tutaj przeczytam o wszystkich najdrobniejszych szczegółach na temat realizacji filmu. ;)

Zomballo

  • Gość
Wyszło zajebiście! Popieram!
Spoiler

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Wszystko prawie OK, więc po co tak spinać poślady. Ja się tylko mogę doczepić, że pikseloza i nieostro wygląda "makro" podstrunnicy. Podejrzewam, że to było kadrowane softłerowo. A czepiam się tylko i wyłącznie dlatego, że poziom samouwielbienia kolegi mnie skłonił do bycia dupkiem ;)
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Ładne brzmienie. Bardzo spoko!

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Cześć,
wyszło świetnie jak na pierwszy odcinek, ale tak jak wspomnieli koledzy trochę brakuje żylety w obrazie, no i światło do poprawy- oświetlenie twarzy, cienie. Ale i tak czuć profeskę.
Jakbyś tak zaczął od początku to w ogóle pewnie byśmy padali na kolana, a teraz- życzę wytrwałości. Zasubowałem :)

Edit: o co chodzi ze stylówą na kolegę 'z dupy' ? Taki szczeciński styl ? :)
I bez uszczypliwości- postaraj się popracować nad modulacją głosu, żeby było mniej nosowo.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież

Edit: o co chodzi ze stylówą na kolegę 'z dupy' ? Taki szczeciński styl ? :)

Ja nie wiem ja się tak zawsze ubierałem :)

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
"Sygnał który wchodzi do interfejsu lub karty dźwiękowej powinien być jak najwyższy, to znaczy nie powinien przesterowywć ani uderzać w sufit, natomiast fale powinny byc jak najwyżej...."

Szkoda... bo tym zdaniem trochę zepsułeś doskonałe wrażenie.
Jest sub.
Pozdro i działaj.


Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Zły dział  :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Swietna czolowka, w ogole bardzo dobrze wyszlo wszystko. Jak juz koledzy wspominali troche ze swiatlem bylo cos nie teges, no i troche nosowo mowiles ale to takie czepianie sie szczegolow.

Lekcja spoko, super brzmienie. Jesli chodzi o sprawy homerecordingu to moze zrob tematyczne serie, na przyklad jak nagrac dobrej jakosci demowke, tak od a do z, lacznie z prosta obrobka w kompie itd?

Kiedy nastepny odcinek?

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież

Lekcja spoko, super brzmienie. Jesli chodzi o sprawy homerecordingu to moze zrob tematyczne serie, na przyklad jak nagrac dobrej jakosci demowke, tak od a do z, lacznie z prosta obrobka w kompie itd?

Kiedy nastepny odcinek?

W planach są tematyczne na przykład kim jest producent i czym się różni od realizatora ... albo czym jest mastering (spotkałem się wielokrotnie z tym że ludzie nie wiedzą co to jest albo uważają że jest to ściema). Oczywiście o samym nagrywaniu też będą.

Następny odcinek - solo ze Stairway za tydzień :)

Orange

  • Gość
No i stało się to, czego się obawiałem. Następna szkółka gitarowa. Wiec kontentu nie będę komentował.
Ale jako człowiek wykształcony ekhm "wokalnie" powiem tak: idz do laryngologa i przebadaj się, bo mam wrażenie że masz problem z przegrodą nosową (mam taki sam) - z krzywą przegrodą będziesz miał efekt mówienia przez nos i "przytykania się". Poza tym dykcja - i nie chodzi mi tu o dopierdalanie się do tego mówienia przez nos - jak pisałem - nie da się tego obejść bez operacji. Ale co mnie zawsze i niezmiennie irytuje to "ę" na końcu zdania. Ja rozumiem, że są ludzie (jak Stivo) którzy mówią tak konsekwentnie z tym "siĘ" - ale po kilku zdaniach się do tego idzie przyzwyczaić. Ale u Ciebie to pokazuje się co jakiś czas - jak sobie o tym przypomnisz. Więc konsekwętnie - albo używasz języka, któym się posługujesz i mówisz sie (a to słychać która końcówka jest wymuszona) albo zmuszasz się do mówienia z ę ą i wogóle.
Kamieniem rzuciłem.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 16:02:15 wysłana przez Orange »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ja w tylko od strony wizualnej napiszę, bo raczej nie oglądam szkółek gitarowych.
Dziwne oświetlenie, sprawia wrażenie źle ustawionego niż celowego zabiegu z "ciemnym środkiem" kadru.
Różny balans bieli w poszczególnych częściach video.

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Jestem na tak.. spoko wyszło. Może poza światłem na koniec filmu.. pierwsze moje skojarzenie to Doyle z Misfits.. :)

Spoiler

T.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Spoko wyszło. Tylko mam wrażenie jakbyś specjalnie obniżał ton swojego głosu i spinał gardło przez co brzmisz bardzo sztywno. Sama szkółka gitarowa mnie nie interesuje bo umiem grać, ale chętnie zobaczyłbym jakieś odcinki z zagadnieniami odnośnie miksu, masteringu itp.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Mi się bardzo podobało, konkretnie i bez lipy. Zostałę supskybentę kanału :)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Dobrze jest, a te wszystkie uwagi tak naprawdę możesz potraktować jako komplementy w wersji   ss.pl  :)
Klikłę suba.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Dzięki Panowie!

Słuchajcie co do barwy mojego głosu to tak - mój przyjaciel zmienił jego bieg po pijaku pewnego razu przypadkiem a druga rzecz że nagrywałem do zwykłego SM-58 który nie bez powodu bywa nazywany "pan bułka". Następnym razem spróbuję nagrać do pojemnościówki wielkomembranowej, zobaczymy jak to wyjdzie.

Różny balans bieli no tak, zgadza się. Co do oświetlenia to długo kombinowałem jak ustawić żeby mój ryj w miarę wyglądał i w takiej wersji po prostu mogę na siebie patrzeć. ;) Dzisiaj się dowiedziałem od kolegi operatora że taki rodzaj oświetlenia nazywa się "kanapka" i miał on również zastrzeżenia co do tego.

Będzie też rzecz jasna content związany z realizacją, produkcją, miksem, masteringiem. Tylko że chciał bym zacząć od podstaw, czyli jak ustawiać kompresor, jak korygować pasmo przy rejestracji śladów, jak unikać przesunięć fazy i tak dalej.

Zdaje się że pominę kwestie lutnictwa, z tego co prześledziłem tubę to jest tego mnóstwo i nie wydaje mi się żebym tutaj powiedział cokolwiek innego od pozostałych. Poruszę jednak kilka tematów - czyli konserwację, setup gitary i tak dalej.

Kolejna rzecz, pojawiło się trochę pytań o polskie utwory ... więc oczywiście poruszymy temat polskich gigantów czyli utwory TSA, Lady Pank, Dżem i tak dalej.

Jeżeli są jeszcze jakieś pomysły i sugestie - jestem otwarty.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Wątek realizacji nagrań od podstaw, czyli taki cykl po kolei byłby świetny i chyba jeden z bardzo nielicznych na yt.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 16:27:01 wysłana przez Wolfhorsky »
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Orange

  • Gość
Pacz Tomek, ile ten nade mną ma lajków. To jest znak co ludzie chcą widzieć.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Ej a z tym jak najwyzszym sygnałem z interfejsu to o co chodzi?

Sam kanał fajnie zrobiony ale mieliśmy sie o jakies kilkanaście lat. Przydaloby sie cos bardziej tematycznego zaawansowanych hie hie. I uderzylbym w wiecej luzu. Troche sztywno wyszlo. Barwa głosu mi nie przeszkadza.

007

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
O to, żeby gałką "gain" wysterować preamp na granicy clipowania, przez co sygnał DI będzie miał mniej szumów "własnych" z tegoż preampu.
Czyli żeby głośno było. Czy raczej możliwie najgłośniej, ale bez clipowania. Mowa o sygnale DI oczywiście.


A żeby nie było tak zupełnie OT, to cóż, życzę autorowi powodzenia i tego, by nie utonął w oceanie, jakim są YT i youtuberzy. No i wytrwałości oraz konsekwencji.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2016, 21:32:25 wysłana przez Dun »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Pierwszy film zawsze nie wychodzi tak jak powinien. Mimo wszystko wyszło fajnie, tylko te szumne zapowiedzi o "nowej jakości na polskim jutub" to było mocno przesadzone ;)
Szczególnie sprawy lektorskie - do kamery powiedziałeś dwa zdania - a to w tej zabawie jest najbardziej przeje*ane.

Życzę powodzenia i jestem ciekaw ile wytrzymasz :>

edit
Zapomniałem. Używasz w filmie nie swoich zdjęć - warto by się zastanowić nad używaniem ich w sposób legalny ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2016, 00:12:31 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Jest to pierwszy pl YouTuber który pokazuje jak coś zagrać a nie tylko pierdoli o gitarach które potem che sprzedać. Moja subskrypcja.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Czyli masz gitare na której da się zagrać Dżem.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)