Autor Wątek: Stare polskie efekty - co warte?  (Przeczytany 3924 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Stare polskie efekty - co warte?
« 28 Maj, 2016, 08:14:42 »
Mam tu na myśli np. exar eq, koda itd. - kostki chodzą po 50zł. W czym może być ewentualnie problem? szumy? słabe komponenty?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Tną sygnał jak pojebane. Kupiłem kiedyś (z 6-7 lat temu) flanger exara z serii 02. Kosmosów, jakie na tym można było wykręcić, mógłby pozazdrościć niejeden zachodni producent. Ale co z tego, skoro kostka tak degradowana brzmienie, ze jedyne, na czym było znośnie to jakaś pierdziawka 15w na domowych glosnosciach.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
W looper zapakować i po problemie a muszę się zgodzić, że exar i jego efekty modulacyjne to naprawdę mega ciekawe urządzenia. Pamiętam jak szukałem z 15 lat temu pewnego brzmienia i tylko na chorusie exara udało się je uzyskać.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Wersje 03 są już ok. Wersje 04 to już kompletnie wypas ale drogie. Akurat posiadam FL-03 i jest to mega zacna kostka w niczym nie ustępująca BOSS-owi za to deklasująca sporo chińszczyzny i nie tylko na rynku. Really! Kupiłem za 80 zł ze stabilizowanym zasilaczem Tatarka 500 mA. Polecam serie 03 ze względu na śmieszną cenę i świetne brzmienie. Tylko nie mędrkujcie, ze tnie sygnał - bo nie tnie. Mam w pedalboardzie już ze 2 lata...
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2016, 14:41:56 wysłana przez OMSON »

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Ja w 1995r pożyczyłem od kumpla Koda Flanger ("zajumał" starszemu bratu, taka płaska dosyć szeroka obudowa, pierwszy stomp box jaki na oczy widziałem) i rasowałem tym jakiegoś niemieckiego wzmaka tranzystorowego audio, który to podpięty pod jedną kolumnę na Tonsilach z dodatkiem Defila Aster Rock na Humbuckerach sam się przesterowywał. Był straszny muł i generalnie kupa, podłączyłem Kode bez modulacji i zrobiło się prawie jak na And Justice For All Metaliki, oczywiście porównując z brzmieniem kasety Mety z Grundiga mono. Wtedy ukręciłem brzmienie życia, usłyszałem Palm Muting we własnym wykonaniu pierwszy raz czytelnie... Czasem cięcie sygnału idzie w dobrą stronę :D

Nie taki http://olx.pl/oferta/flanger-koda-kd-24-CID751-ID8dmlb.html

Taki http://sprzedajemy.pl/efekt-gitarowy-flanger-ng03-kod-nr25741517

Fajne to było jako pierwsza "dopałka" pograłbym znów :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Nie cięcie sygnału tylko bufor z kody Ci zrobił robotę :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
46 Odpowiedzi
16753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2013, 11:33:51
wysłana przez xaperfly
Polskie marki :)

Zaczęty przez vinz893 « 1 2 » Custom shop

30 Odpowiedzi
10818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2013, 06:16:57
wysłana przez Yony
6 Odpowiedzi
2496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2013, 18:45:11
wysłana przez kempas
41 Odpowiedzi
8664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 21:10:14
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
2710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2017, 22:36:03
wysłana przez stanley amps