Autor Wątek: Kanał gitarowy - jakieś pomysły?  (Przeczytany 21352 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Oglądać i się uczyć - gość jest morderczo merytoryczny, dba o jakość, strój markowy, różne triki, prawie jak w andertonsie. Poczytuję sobie za zaszczyt, że dałem pierwszego lajka

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Oglądać i się uczyć - gość jest morderczo merytoryczny, dba o jakość, strój markowy, różne triki, prawie jak w andertonsie. Poczytuję sobie za zaszczyt, że dałem pierwszego lajka


"Ton, czyli kiepsko/dobrze" <3 Idealnie oddał moje odczucia względem tego potencjometru
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2016, 18:59:01 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
mniut i piah

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Jakoś przeszła mi ochota na dłuższe przemyślenia, ale jak masz pomysł i warunki, to rób ten kanał. Oglądalność i przybywanie subów niech ocenią atrakcyjność.

Od technicznej strony: stałogoniskowe obiektywy o małej głębi ostrości, potrafią dać fantastyczny efekt, ale wymagają trochę pracy i koordynacji odległość od kręconego obiektu-pierścien ostrości. W filmiku z PRSem i Nexusem (pomijając wspomniany wcześniej fakt, że widać co innego, a grasz co innego) aż oczy bolą. Ponad połowa to nieumiejętne szukanie ostrości. Jak się nie umie operować ostrzeniem, a chce się zachować dynamikę, to zamiast blisko-daleko, mozna zrobić ruchu po okręgu w takiej samej odległości, albo przesuwając kamerę równolegle do linii filmowanego obiektu, też w celu zachowania odległości, a co za tym idzie -ostrości.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
No właśnie, weź w końcu nagraj odcinek demo i wszystko wyjdzie w praniu.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Tomek, a nie lepiej po prostu zająć się stricte muzyką, a nie kombinować z jakimś kanałem tematycznym jak tutaj opisujesz? Sorry, że się wpierdalam i może patrzę tutaj mocno ze swojej perspektywy, bo kompletnie czegoś takego nie oglądam... jedyna sytuacja, to gdy utknę na dobre w jakimś problemie, ale z reguły rozwiązuje to przez fora i bezpośrednią rozmowę.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
^^ chopaki, macie zajebiste avatary. Eot.
Filmik od wróbla wymiata po całości. Ja lubię tylko oglondać testy sprzętu. Inne pierdololo to strata czasu imho. Ale jak taka aktywność jest potrzebna do endosmętu, czyli istnieć wszędzie i i być podziwianym wszędzie, to OK.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Tomek, a nie lepiej po prostu zająć się stricte muzyką, a nie kombinować z jakimś kanałem tematycznym jak tutaj opisujesz? Sorry, że się wpierdalam i może patrzę tutaj mocno ze swojej perspektywy, bo kompletnie czegoś takego nie oglądam... jedyna sytuacja, to gdy utknę na dobre w jakimś problemie, ale z reguły rozwiązuje to przez fora i bezpośrednią rozmowę.

Panowie dziękuję za wszelkie opinie i zainteresowanie!

Zajmuję się stricte muzyką non stop, jednak serio - oglądając kanały tematyczne naprawdę nie często można trafić na coś porządnego. Przykładowo: brak sensownego przygotowania lektorskiego, fatalna dykcja mówiącego, słyszalne tło albo jeszcze lepiej pogłos pomieszczenia, nie strojąca gitara, nie strojące podciągnięcia, brzmienie zawalone gainem, gitara słabo nagrana, gadanie podczas pokazywania przykładów, chrząknięcia, zacięcia "eeee...yyyy", które potem się przewija i słucha po kilkanaście razy. Wiedząc czego bym nie chciał widzieć w takim filmiku wiem jak mogę go zrobić.

Co więcej, większość w tej chwili adeptów gitary coś nagrywa w domu ... myślę że nie jest złym pomysłem abym się podzielił tutaj doświadczeniem w tej materii.

Co do endorsementu, to nie wyglądało tak że mi powiedzieli - Teraz Tomek rób kanał - tylko była rozmowa przy flaszeczce i powiedzieli że mam sporą wiedzę w temacie i było by fajnie gdybym ją przekazywał ... nie muszę korzystać z ich sprzętu no ale skoro mam go na miejscu to będę :)

Jak na ten moment chłopaki z animacji z łódzkiej filmówki robią mi czołówkę i w zasadzie skończyłem trzy odcinki. Myślę że 1 czerwca odpalę kanał.

Posty połączone: 29 Maj, 2016, 12:52:26
Jakoś przeszła mi ochota na dłuższe przemyślenia, ale jak masz pomysł i warunki, to rób ten kanał. Oglądalność i przybywanie subów niech ocenią atrakcyjność.

Od technicznej strony: stałogoniskowe obiektywy o małej głębi ostrości, potrafią dać fantastyczny efekt, ale wymagają trochę pracy i koordynacji odległość od kręconego obiektu-pierścien ostrości. W filmiku z PRSem i Nexusem (pomijając wspomniany wcześniej fakt, że widać co innego, a grasz co innego) aż oczy bolą. Ponad połowa to nieumiejętne szukanie ostrości. Jak się nie umie operować ostrzeniem, a chce się zachować dynamikę, to zamiast blisko-daleko, mozna zrobić ruchu po okręgu w takiej samej odległości, albo przesuwając kamerę równolegle do linii filmowanego obiektu, też w celu zachowania odległości, a co za tym idzie -ostrości.

Co do filmików prezentacyjnych to były tylko obrazki wciśnięte pod dźwięk - w żadnym razie nie było to pokazywanie grania, tylko koleżanka która robiła mi foty chciała ustawić światełka, pobawiła się chwilę kręcąc a potem mi to wrzuciła na pen drive z fotami ;) Dlatego ten obraz tam tak lata, kanał gitarowy będzie czymś zupełnie innym.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2016, 12:52:26 wysłana przez Tomek Martyniak »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Z niecierpliwością czekam na nową jakość na polskim, gitarowym youtube!

Konkurencja jest mocna, najpopularniejszy kanał:
https://www.youtube.com/user/Rockdaypl

:>
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2016, 15:04:24 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Jeśli zrobisz to profesjonalnie, zarówno pod względem audiowizualnym jak i z poziomu prezentera (tzn. będziesz prezentował jakąś jakość samą w sobie i profesjonalizm) to pomijając Twój egocentryzm - droga wolna, chętnie sam obadam temat ;) bo konkurencja jest raczej żadna, przynajmniej na obecną chwilę, nie da się niczego oglądać bez uczucia zażenowania czy politowania. @Stivo2005 z tego wszystkiego najfajniej się ogląda, ale on to judasz i mało tego robi :(
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Stivo2005 z tego wszystkiego najfajniej się ogląda, ale on to judasz i mało tego robi :(

Dzięki, wiesz, robił bym tego więcej, ale brakuje mi czasu, zdecydowanie... teraz przymierzam się do Peavey 6505+ Combo, może jakoś za dwa, trzy tygodnie się coś pojawi. Choć wolę robić wiosełka ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Z niecierpliwością czekam na nową jakość na polskim, gitarowym youtube!
Konkurencja jest mocna.

Ależ ja nie zamierzam z nikim konkurować dlatego że nie ma tutaj żadnego wyścigu, żadnego zwycięzcy ani przegranego. Postrzeganie tego w ten sposób to nieporozumienie, bo to jest i tak mikro rynek.
Wpływy z reklam zaczynają się dopiero przy kilkuset tysiącach followersów i milionach wyświetleń, wtedy też można mówić o konkurowaniu, walce o utrzymanie pozycji czy wbijaniu się w rynek. Ja to chcę robić z zajawki do tematu ;)

Przykładowo, wiem że nie chcę aby to tak brzmiało -
Czyli zbasowany daleki dźwięk bez selektywności, skompresowany, nagrany z kamery w którym słychać ambiens pomieszczenia.

Okej, koleżka robi swoją robotę - świetnie, ja chcę to robić inaczej, po mojemu :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Cytuj
Ależ ja nie zamierzam z nikim konkurować dlatego że nie ma tutaj żadnego wyścigu, żadnego zwycięzcy ani przegranego. Postrzeganie tego w ten sposób to nieporozumienie, bo to jest i tak mikro rynek.

Heh ;)

Cytuj
Wpływy z reklam zaczynają się dopiero przy kilkuset tysiącach followersów i milionach wyświetleń, wtedy też można mówić o konkurowaniu, walce o utrzymanie pozycji czy wbijaniu się w rynek. Ja to chcę robić z zajawki do tematu ;)

Nie wiem czy śledzisz polskiego jutuba, ale kilkaset tysięcy subów to ma Gonciarz. Najlepsi gitarowi jutuberzy mają circa 100k. Czapman zdaje się przoduje w temacie.
Kasa z reklam na jutubie to w ogóle absurd i raczej awykonalne na naszym ryneczku, na którym w Polsce znajdzie się może 40 000 osób.

BTW, skoro masz taki arsenał i zaplecze sprzętowe, dlaczego nie świat? Tylko nasz cebulasty zaścianek?
mniut i piah

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież

Nie wiem czy śledzisz polskiego jutuba, ale kilkaset tysięcy subów to ma Gonciarz. Najlepsi gitarowi jutuberzy mają circa 100k. Czapman zdaje się przoduje w temacie.
Kasa z reklam na jutubie to w ogóle absurd i raczej awykonalne na naszym ryneczku, na którym w Polsce znajdzie się może 40 000 osób.

BTW, skoro masz taki arsenał i zaplecze sprzętowe, dlaczego nie świat? Tylko nasz cebulasty zaścianek?

Wiadomo, szafiarki-blogerki to samo. Nie mówię o gitarowych tuberach ze świata, bo to jest jasne że jak Jared Dines pierdnie to się pół miliona ludzi zaśmieje. Inna rzecz że jest dobry w tym co robi.

Polska nie jest zaściankiem. Z resztą pisałem to w tym "artykule" na temat tego jak nawiązać współpracę z zachodnią marką. Im więcej ludzi od nas będzie reprezentować wyższy poziom tym mocniejszy będzie nasz rynek, tym więcej kapel wybije się za granicę i u siebie. Posiadam pewną wiedzę z zakresu grania, realizacji i rynku muzycznego - być może uda mi się to zrobić dobrze - ocenicie sami - i komuś się to przyda.
Jeżeli nie spróbuję to się nie dowiem. Nie zależy mi na wyświetleniach czy followersach, jeżeli to trafi do dziesięciu ludzi którym się to przyda - to mogę to nazwać sensem spędzania przy tym ostatnich dwóch tygodni. ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ;)
mniut i piah

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ;)

Bo nie uważam że Polska jest cebulastym zaściankiem, nie chcę się wdawać w retorykę tego typu.

Dlaczego nie idę z tym w świat?
Dlatego że nie jedzie się z drewnem do lasu, z tego samego powodu dla którego tylko kilka polskich zespołów próbujących swoich sił za granicą autentycznie się przebiło, można policzyć na palcach - dlatego że oni tam mają swoich ludzi i swoją publikę.

A co do sensu całego przedsięwzięcia - tak jak pisałem - jeżeli będzie to fajne, przyda się komuś i ktoś się czegoś nauczy - to jest to sens.

Offline baz0k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
    • Lekcje i testy sprzętu
Tomek, a nie lepiej po prostu zająć się stricte muzyką, a nie kombinować z jakimś kanałem tematycznym jak tutaj opisujesz? Sorry, że się wpierdalam i może patrzę tutaj mocno ze swojej perspektywy, bo kompletnie czegoś takego nie oglądam... jedyna sytuacja, to gdy utknę na dobre w jakimś problemie, ale z reguły rozwiązuje to przez fora i bezpośrednią rozmowę.

Panowie dziękuję za wszelkie opinie i zainteresowanie!

Zajmuję się stricte muzyką non stop, jednak serio - oglądając kanały tematyczne naprawdę nie często można trafić na coś porządnego. Przykładowo: brak sensownego przygotowania lektorskiego, fatalna dykcja mówiącego, słyszalne tło albo jeszcze lepiej pogłos pomieszczenia, nie strojąca gitara, nie strojące podciągnięcia, brzmienie zawalone gainem, gitara słabo nagrana, gadanie podczas pokazywania przykładów, chrząknięcia, zacięcia "eeee...yyyy", które potem się przewija i słucha po kilkanaście razy. Wiedząc czego bym nie chciał widzieć w takim filmiku wiem jak mogę go zrobić.

Co więcej, większość w tej chwili adeptów gitary coś nagrywa w domu ... myślę że nie jest złym pomysłem abym się podzielił tutaj doświadczeniem w tej materii.

Co do endorsementu, to nie wyglądało tak że mi powiedzieli - Teraz Tomek rób kanał - tylko była rozmowa przy flaszeczce i powiedzieli że mam sporą wiedzę w temacie i było by fajnie gdybym ją przekazywał ... nie muszę korzystać z ich sprzętu no ale skoro mam go na miejscu to będę :)

Jak na ten moment chłopaki z animacji z łódzkiej filmówki robią mi czołówkę i w zasadzie skończyłem trzy odcinki. Myślę że 1 czerwca odpalę kanał.

Posty połączone: 29 Maj, 2016, 12:52:26
Jakoś przeszła mi ochota na dłuższe przemyślenia, ale jak masz pomysł i warunki, to rób ten kanał. Oglądalność i przybywanie subów niech ocenią atrakcyjność.

Od technicznej strony: stałogoniskowe obiektywy o małej głębi ostrości, potrafią dać fantastyczny efekt, ale wymagają trochę pracy i koordynacji odległość od kręconego obiektu-pierścien ostrości. W filmiku z PRSem i Nexusem (pomijając wspomniany wcześniej fakt, że widać co innego, a grasz co innego) aż oczy bolą. Ponad połowa to nieumiejętne szukanie ostrości. Jak się nie umie operować ostrzeniem, a chce się zachować dynamikę, to zamiast blisko-daleko, mozna zrobić ruchu po okręgu w takiej samej odległości, albo przesuwając kamerę równolegle do linii filmowanego obiektu, też w celu zachowania odległości, a co za tym idzie -ostrości.

Co do filmików prezentacyjnych to były tylko obrazki wciśnięte pod dźwięk - w żadnym razie nie było to pokazywanie grania, tylko koleżanka która robiła mi foty chciała ustawić światełka, pobawiła się chwilę kręcąc a potem mi to wrzuciła na pen drive z fotami ;) Dlatego ten obraz tam tak lata, kanał gitarowy będzie czymś zupełnie innym.

Jako jutubowy twórca od ponad pół roku, życze Ci tyle zapału w pracy co masz do gadania i krytykowania innych :) Im więcej takich kanałów tym lepiej, ale youtube to nie telewizja. Łódzka filmówka nic nie pomoże, jeśli nie będziesz miał dobrego kontaktu z widzami (przechwalanie się nie jest atrakcyjne). Musisz trochę schować dumę do kieszeni, bo z takim podejściem będziesz odpychał ludzi od siebie :) Życzę powodzenia i wytrwałości!
Heja :)
Zapraszam na kanał z testami sprzętu i darmowymi lekcjami: www.youtube.com/baz0k

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Jako jutubowy twórca od ponad pół roku, życze Ci tyle zapału w pracy co masz do gadania i krytykowania innych :) Im więcej takich kanałów tym lepiej, ale youtube to nie telewizja. Łódzka filmówka nic nie pomoże, jeśli nie będziesz miał dobrego kontaktu z widzami (przechwalanie się nie jest atrakcyjne). Musisz trochę schować dumę do kieszeni, bo z takim podejściem będziesz odpychał ludzi od siebie :) Życzę powodzenia i wytrwałości!
Heja :)

Mam nadzieję że Ci się spodoba to co zrobię :) ale wiem też że nikt tutaj nie będzie mieć dla mnie litości, jeżeli to spierdolę :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Powodzenia, będzie Ci potrzebne ;)
mniut i piah

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Powodzenia, będzie Ci potrzebne ;)

Ale nie zbanujesz mnie u siebie na forum jak wrzucę linka xD ?

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Jako jutubowy twórca od ponad pół roku, życze Ci tyle zapału w pracy co masz do gadania i krytykowania innych :) Im więcej takich kanałów tym lepiej, ale youtube to nie telewizja. Łódzka filmówka nic nie pomoże, jeśli nie będziesz miał dobrego kontaktu z widzami (przechwalanie się nie jest atrakcyjne). Musisz trochę schować dumę do kieszeni, bo z takim podejściem będziesz odpychał ludzi od siebie :) Życzę powodzenia i wytrwałości!
Heja :)

Mam nadzieję że Ci się spodoba to co zrobię :) ale wiem też że nikt tutaj nie będzie mieć dla mnie litości, jeżeli to spierdolę :)

Tomku,wszyscy trzymamy kciuki. Problem w tym, że sam jesteś swoim wrogiem.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież

Tomku,wszyscy trzymamy kciuki. Problem w tym, że sam jesteś swoim wrogiem.

To jest dla mnie zaskakujące, nie przypominam sobie abym kogokolwiek tutaj potraktował inaczej niż z wzajemnością. Jeżeli ktoś jest dla mnie uprzejmy krytykując - ja jestem również, jak ktoś mnie jebie - z wzajemnością. Zwróć uwagę kiedy to się zaczęło i jak :) ... kiedy zażartowałem sobie z Ibaneza, ze mnie można żartować :) tak ?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Ale nie zbanujesz mnie u siebie na forum jak wrzucę linka xD ?

Że łot?
mniut i piah

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Ale nie zbanujesz mnie u siebie na forum jak wrzucę linka xD ?

Że łot?



Jeżeli to nie Ty jesteś tam adminem to przepraszam xD


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
No jestem, ale po co miałbym Cię banować...? Banuje idiotów, którzy chcą u mnie reklamować swoje produkty komercyjne za darmo.

A Ty z tego co rozumiem, robisz wszystko charytatywnie, dla dobra ogółu, narodu i całego plemienia gitarzystów ;)
mniut i piah