Autor Wątek: (problem) struny nie pokrywają się z nabiegunnikami w przetworniku  (Przeczytany 1949 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Witam, mam problem, otóż w gitarze ibanez rg struny nie pokrywają się z nabiegunnikami w przetworniku, nie wiem czy jest to wina źle zrobionego mostka (bo raczej nie pickupa) czy może tak ma być? ale zauważyłem że skutkuje to jakbym słabszym brzmieniem najgrubszej struny. Czy wykręcenie nabiegunnika (1mm-2mm) pomoże? Czy lepiej przesunąć przetwornik 2mm w lewą stronę, Czy może nie ma to wpływu na brzmienie 7 struny i nie zawracać sobie tym głowy?

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Podnieś sobie pipaka z jednej strony albo skoryguj nabiegunnikiem.A generalnie, olej to.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Pup (jaki?)  ma tutaj trochę za mały rozstaw, ale olej to. I chyba też jest trochę przesunięty względem cavity.
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
czyli generalnie to olać, a podniesienie nabiegunnika spowoduje że struna będzie brzmiała wyraźniej? czy tylko wzrośnie jej głośność?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Pole magnetyczne pickupa nie kończy się bezpośrednio nad nabiegunnikiem, jeżeli będziesz sie w związku z tym leoiej czuł, możesz trochę podnieść,  ale dużo to nie zmieni w wyraźności struny tak realnie patrząc.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Witam, mam problem, otóż w gitarze ibanez rg struny nie pokrywają się z nabiegunnikami w przetworniku, nie wiem czy jest to wina źle zrobionego mostka (bo raczej nie pickupa) czy może tak ma być? ale zauważyłem że skutkuje to jakbym słabszym brzmieniem najgrubszej struny. Czy wykręcenie nabiegunnika (1mm-2mm) pomoże? Czy lepiej przesunąć przetwornik 2mm w lewą stronę, Czy może nie ma to wpływu na brzmienie 7 struny i nie zawracać sobie tym głowy?


Wsuń od dołu trochę tektury - najlepiej wyciętej z czarnego opakowania (żeby było estetycznie). Tekturę musisz złożyć kilka razy (w zależności, jakiej grubości tektura). Możesz użyć też plastiku lub czegokolwiek sobie życzysz... byle wycentrować nabiegunniki. Tutaj niuanse robią dużo różnicy - kto nie wierzy, niech sobie uderzy w strunę i poprzesuwa przetwornik.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Jak nie chcesz olać to na to nasraj.


Mam dzisiaj posrany humor. sorki.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
7772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2008, 16:35:43
wysłana przez Drevniak
18 Odpowiedzi
4411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2012, 23:57:24
wysłana przez Pronounce
5 Odpowiedzi
6336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2013, 19:27:19
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
7919 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2015, 16:45:56
wysłana przez myheaven
5 Odpowiedzi
2889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2015, 22:39:29
wysłana przez lwronk