Autor Wątek: „Najlepsze” oferty od Januszy biznesu  (Przeczytany 17038 razy)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Gość jak zobaczy liczbę wejść na te zęby dzika, to podniesie zaraz cenę :D
'-'

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Wychodze z pracy, nieodebrane połączenie. Dzwonię.

- Ktoś do mnie dzwonił z tego numeru..?
- Oddzwonię, nie mogę rozmawiać.
- Ale o co chodzi?
- Ma pan gitarę na OLX?
- Tak.
- Oddzwonię.
- Ok.

Mija 5 godzin. Dzwoni.

- bla bla (tutaj wstęp)
- Słucham.
- Ma pan gitarę wystawioną na OLX?
- Mam, nawet dwie.
- Chciałby pan pograć w zespole blusrokoffym?
- (...)

Dalsza część rozmowy chyba zbędna.

WTF. Pobił węża.
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Wychodze z pracy, nieodebrane połączenie. Dzwonię.

- Ktoś do mnie dzwonił z tego numeru..?
- Oddzwonię, nie mogę rozmawiać.
- Ale o co chodzi?
- Ma pan gitarę na OLX?
- Tak.
- Oddzwonię.
- Ok.

Mija 5 godzin. Dzwoni.

- bla bla (tutaj wstęp)
- Słucham.
- Ma pan gitarę wystawioną na OLX?
- Mam, nawet dwie.
- Chciałby pan pograć w zespole blusrokoffym?
- (...)

Dalsza część rozmowy chyba zbędna.

WTF. Pobił węża.

No ale chcesz w końcu, czy nie?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Nie chcę, ale pytał czy nie znam kogoś kto by pograł. Dać namiary na Ciebie? :E
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Nie chcę, ale pytał czy nie znam kogoś kto by pograł. Dać namiary na Ciebie? :E

Nie dzięki, nie wystawiam gitar na olx więc się nie nadam. Ja w ogóle gitarzystą nie jestem.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
No ja tez nie jestem ^^ A dzwonio :D
mniut i piah

Online sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
To ja wam za to podpowiem, że dobrym pomysłem, gdy jakiś Sebix w wieku około licealnym ociąga się z wysyłką gratów za które zapłaciłeś, jest napisanie do jego matki na facebooku :D

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Wychodze z pracy, nieodebrane połączenie. Dzwonię.

- Ktoś do mnie dzwonił z tego numeru..?
- Oddzwonię, nie mogę rozmawiać.
- Ale o co chodzi?
- Ma pan gitarę na OLX?
- Tak.
- Oddzwonię.
- Ok.

Mija 5 godzin. Dzwoni.

- bla bla (tutaj wstęp)
- Słucham.
- Ma pan gitarę wystawioną na OLX?
- Mam, nawet dwie.
- Chciałby pan pograć w zespole blusrokoffym?
- (...)

Dalsza część rozmowy chyba zbędna.

WTF. Pobił węża.

Dobra, przypomniałeś mi historię, która pobije wszystkie dotychczasowe historie. Dzwoni typ w sprawie kolumny mesy (którą nota bene dziś sprzedałem):
- Halo, dzwonie w sprawię kolumny z olx
- Tak, słucham
- Proszę pana, ja to mam już 67 lat, to już kawał czasu wie pan... Ja mam taki głośnik i tak się zastanawiam, gdzie mógłbym go włożyć... To za komuny robili takie głośniki Stif Reigh Von i mi został jeden, a to nowy jest. Nie wiem, do czego to wsadzić, do czego będzie pasować... Do takiej kolumny ten, to jest basowa do basu? A to się zmieści?
- Ile to ma cali?
- Nie wiem, ale to nowy jest, leży na półce tyle lat. Ja to kiedyś grałem, wie pan zespół big beatowy mieliśmy, ale to się grało, to nie było sprzętu jak teraz, ja to na basie grałem, na trąbce...
- A nie może pan po prostu wystawić go na sprzedaż na olx? Zrobić jakieś zdjęcie, opisać i może ktoś kupi?
- A wie pan, to jednak opłacało się do pana zadzwonić...

:D I tyle, rozłączył się
'-'

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Ciekawe czy tacy goście mają swoje fora i kręcą że jesteście Janusze

"Ej chopy, tamten Janusz kurwa cebulak nie chciał się zamienić mój Kadett za jego Ibaneza, co za buractwo, zajebisty samochód a ja chciałem gitarę synowi kupić"

">Bądź mną lvl 17
>Szukaj zespołu
>Nikt nie ma gitary
>Znajdź kogoś kto ma (bo sprzedaje xDDDDDD)
>Zapytaj się czy chce grać
>Pieprzony Janusz odmawia
>Nie wejdź na scenę z nowym zespołem który jest naprawdę innowacyjny
>#storyofmajlajf"

"Panowie, jest problem mały. Kupiłem Blackmachine (oryginalny) ale że, wiecie, nie umiem robić zdjęć to banda Januszy spierdoliła mi opinię w całym internecie i wjechała na tatusia. Nie mogę teraz wybrnąć ze sprzedaży a muszę uczyć się do poprawki z majzy w sierpniu bo matura trudna strasznie więc może niech ktoś ją kupi żeby od razu sprzedać? Na pewno szybko zejdzie bo to świetny instrument po zaniżonej cenie, mój kolega który jest świetnym gitarzystą ją ogrywał i powiedział że jest wspaniała. To jak, weźmie ktoś?"

Chciałbym coś takiego zobaczyć
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Co innego lutnik, a co innego producent gitar. Do lutnika idziesz jak do mechanika, a do takiego Avernusa bardziej jak do sklepu.
Kolejny raz widze syndrom - w sumie nie wiem jaki. Polega na obronie interesow producentow a nie wlasnych tj gitarzystow.

Imho zakup drogiej gitary na poziomie ceny podobnym do cen w USA (ktory kojarzy się z wysoką jakością, slusznie lub nie) z malo znanej firmy to spore ryzyko i potencjalna strata wartosci.

Na nieszczescie gitarzystow a szczescie producentow rynek jest na tyle pojebany, ze czasem to sie sprzedaje (nawet Rotery trafialy sie w innych krajach).

Tak czy inaczej wydaje mi sie bardziej rozsadnym zakup instrumentu znanej firmy lub zrobienie customa.

Jezeli juz wykladac ciezka kase na customa to niech to bedzie takie jak ktos sobie zazyczy o ile nie narusza jakichs tam praw autorskich. Oczywiscie sytuacja jest podobna do stron internetowych, moze przyjsc klient i poprosic o przekompletnie hujową stronę, niektorzy sie nie podejmą. Tylko jezeli lutnik nie spelni czyichs chorych fantazji, to po co mi lutnik i kto mi takie wioslo zrobi w takim razie?

Sprawe mozna jakos tam rozwiazac, dla przykladu w Jacksonach widzialem ponabijane "USED" na glowkach, byc moze to byly jakies gitary z ubytkami / zwrocone / huj wie. Mozna wprowadzic jakas inną marke etc.

Z korpusem juz nie ma tak przyjemnie, ale jak firma robi bolt-on to zawsze mozna tam wpierdolic kompletnie inny gryf albo kupic nowa gitare i tez ja spierdolic a potem twierdzic ze to producent tak wypuscil. Takze i tak od tego sie nie ucieknie i tak.

A jak firma ma problem z klientami to niech jasno okresli co robi a czego nie, bo poki co mi sie to kojarzy z "customami" Mayonesa sprzed paru lat.

Nie dostajesz znanej firmy, customa, ale cena swiatowa, ciekawe.

Inne janusze:
- moj znajomek mi oferowal chyba 8 gitar za Ibaneza JS // w sumie moze propozycja była rozsądna pod względem wartosci, wiec to nie janusz biznesu, ale ilosc gitar ciekawa
- jak reszta, mnostwo rozjazdow cenowych, w tym slynne 1500 za sprzet 5k, albo trade gdzie ja rzucam cena kolo sredniej a ktos mi strzela ceną z kosmosu.
- znajomkowi ktory szukal Splawna podobno user ss oferowal Twin Jeta jako cos podobnego. Na szczescie kumpel wie jak niewiele te wzmaki maja wspolnego, bo: a) ja mam Splawny b) temu samemu userowi kumpel sprzedal Uberschalla ;)

Ale lista dostępnych opcji jest nawet do pobrania na fanpage'u. Poza tym, nie uważam się za lutnika, nie zajmuję się robieniem wszystkiego, co klient wymyśli, bo nie wszystko moim zdaniem ma sens. Mówisz, że bardziej zasadne jest kupowanie stockowych gitar znanych marek w podobnej półce cenowej. Spora część osób przyzna Ci rację, zresztą większość tak właśnie robi. Customy są bardziej dla tych, którzy szukają czegoś, czego nie dają im stockowe wiosła. Czasem jest to nietypowa specyfikacja , czasami chcą się wyróżnić z tłumu wyglądem takiej gitary. To, za co się płaci, to materiały i czas potrzebne na zrobienie instrumentu wysokiej jakości. Nie za to, że kilkuset muzyków rocznie dostaje te gitary za darmo, nie za to, że wszystkie pisma gitarowe miesiąc w miesiąc reklamują ten sprzęt. Poza tym, małe firmy nie mogą sobie pozwolić na tak kreatywną księgowość, jak duże korporacje, więc spora część ceny, jaką płacisz za taki instrument to danina dla państwa. A jeszcze trzeba za coś żyć i rozwijać firmę.

Zomballo

  • Gość
Wracając do tematu. Mnie kiedyś typ jeden błagał żebym mu sprzedał wzmacniacz taniej i jeszcze rozłożył na raty bo to jego piec marzeń (a wystawiony był na allegro i można było sobie kupić na raty, gdy to zaproponowałem to kontakt się urwał).
Jeszcze jedna nauczka mi się przypomniała. Nigdy już nie dam numeru telefonu w ogłoszeniu. Jeden wariat się uczepił i wydzwaniał cały czas by pogadać o sprzęcie. Żeby było śmieszniej wybierał zazwyczaj czas na rozmowy w niedzielę koło 19-21. Kiedy to robi się wszystko tylko nie myśli o gitarach. Myślicie że dało się przerwać? O nie... :D Musiałem zmienić numer telefonu. Całe szczęście to nie  był nikt z sevenstringów.
No i cały czas trafiają mi się oferty zamiany na rower. Coś ktoś sugeruje?

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
@Łysy Chyba nie o to chodziło, wydaje mi się że chodziło o to że do Avernusa czy Skervesena przychodzisz jak "do sklepu" bo kupisz u nich gotową gitarę a nie części do zbudowania gitary które to prędzej zrobisz u lutnika a przynajmniej mi się wydaje że o to chodziło
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ESP Horizon z BKP za Flame LP IV, 1:1.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
A ten Flame ważył 20kg?  :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Szkoda, że olx sam wywala stare wiadomości. Wrzuciłbym screena jak mi gościu kiedyś oferował marszałka vs8100 1:1 za 6505 :D Na odpowiedź, że cie chłopie chyba posrao to mi gościu najpierw skrobnął PW w stylu "No ale panie główka przecie kultowa, szatan jak sam skurwesyn, ŻARÓWEK ŻADNYCH NIE TRZEBA WYMIENIAĆ (?XD), lekka i solidna konstrukcja, same plusy!". Jak mu odpisałem żeby się pałował to jeszcze jakiś tydzień potem do mnie zadzwonił z pełną powagą by się przekonać czy na pewno nie skusiłbym się na taką okazję :facepalm: Z głosu jakiś starszy chłop, no rekin biznesu normalnie.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
http://olx.pl/oferta/zamienie-lub-sprzedam-schecter-c-7-blackjack-emg-81-7-707-CID751-IDfMuY9.html#d92abcc2fd

Wyjebcie te swoje gówniane meroły z dolnej półki and hail to the king.

Sorry Niko, ale nie moge sie powstrzymac. Za ESP V:

Cytuj
Mogę Ci zaproponować za zamianę Schectera C-7 Blackjack z 2006 roku czarnego jak smola. Stan niemal mint i emg 707 i 81-7 na pokładzie. Dopłacę 1000zl. Kejsa też do niego mam. Ewentualnie może 1:1 za sc607?

Ale ten tremat jest fajny, szkoda ze nie zapisywalem moich dili zycia...
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
http://olx.pl/oferta/zamienie-lub-sprzedam-schecter-c-7-blackjack-emg-81-7-707-CID751-IDfMuY9.html#d92abcc2fd

Wyjebcie te swoje gówniane meroły z dolnej półki and hail to the king.

Sorry Niko, ale nie moge sie powstrzymac. Za ESP V:

Cytuj
Mogę Ci zaproponować za zamianę Schectera C-7 Blackjack z 2006 roku czarnego jak smola. Stan niemal mint i emg 707 i 81-7 na pokładzie. Dopłacę 1000zl. Kejsa też do niego mam. Ewentualnie może 1:1 za sc607?

Ale ten tremat jest fajny, szkoda ze nie zapisywalem moich dili zycia...


XDDDDD

Ja jebie, przecież te BJ to półka 2k +/- 100 zł a i wtedy potrafiły wisieć i wisieć, więc pewnie i tak zawyżam wartość (sorry, nie jestem tak dobrym handlarzem jak Nikodę).

i to 1:1 XDDDDDDDDDDDDDDDDDD DD

Zastanawiam się tylko, po chuj posyłał tego ESP jak teraz chce go znowu? A nie no, wiem, połapał się, że da radę go sprzedać drożej ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Kupiłem takiego od Radka chyba, za 1700.
mniut i piah

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Sprzedałem kiedyś końcówkę kisiela. Tego Polskiego spawacza. Wysłałem, kulturalnie wszystko spoko. Po 2och tygodniach od daty odebrania Pan do mnie dzwoni ze końcówka jest uszkodzona i najprawdopodobniej spalone trafo. Mam mu oddać koszta naprawy, a on końcówkę zatrzymuje u siebie.

@Zomballo tez miałem z tym Panem przygody :D. I nawet mówił ze Cie kojarzy ^^
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
xD

"DJ0NT GUITAR !!! 7 Strings !!! BKP !!! 000-000-00-0-000-00 !!!"

A pod spodem
Spoiler
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
mniut i piah

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Cytuj
1150zł za Demona,
1150zł za Antorie,
1850zł za Yamahe,

http://olx.pl/oferta/antoria-telecaster-1975-japan-mij-wymiana-gitara-elektryczna-fender-CID751-IDdOGAJ.html

:X

Cytuj
Gitara nie była relicowana, jest naturalnie zniszczona

Przynajmniej nie kłamie i otwarcie mówi że zjebał wiosło wizualnie
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Kiedyś jeden koleś z gitarowych gratów chciał się ze mną targować (przedmiot o wartości 100zł). Na dzień dobry zaczął od tego, że syn w szpitalu, córka bierze jakieś drogie leki i czy nie da się trochę urwać z ceny, bo to dla tego chorego syna, chce mu zbudować gitarę i w ogóle.
Minęło pół roku, a ja cały czas widzę jego posty o treści "PW" pod co dziesiątym gratem. Sporą ma tę rodzinę, kurwa...
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2016, 19:51:41 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 778
Olx wyjebał mi stare wiadomości w kosmos więc nie mogę zacytować dokładnej treści tej magicznej oferty.
Wystawiałem kiedyś Voxa Bulldoga i dostałem ofertę zamiany na milion sprzętów, z tego co pamiętam to: przetwornik z epiphone, płytę iron maiden, parę potencjometrów i koszulkę jakiegoś metalowego zespołu :D