Autor Wątek: ESP Eclipse Custom - gitara dziadka cygana / rapera  (Przeczytany 10589 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież



Specyfikacja:

Lity ciężki mahoń na korpusie i gryfie, klonowy top, tłusty palisander na podstrunnicy - chciałem klasycznego les paula, dlatego nie heban. Ciemniejsze brzmienie skupione w niskim środku.

Pickupy to Rio Grande - BBQ przy gryfie i w środku, Crunchbox przy mostku. Selekcja pickupów to 5 pozycyjny rotarek, środkowy pickup odpala się wyciąganą gałką tone i pracuje wtedy w każdej pozycji. Selector za potencjometrem barwy to 10 pozycyjny rotarek z czymś podobnym do Varitone, jednak trochę unowocześniony.
Chciałem strunociąg klasyczny i jednocześnie tune-o-matic, żebym miał możliwość wyboru … ze strunociągu jest nieco mniejszy sustain i wpadają różne przydźwięki, co się czasem przydaje.

Żeby było jeszcze bardziej przypałowo  lakier "sparkle gold on black" i mosiężna płytka na główce

Przepraszam wszystkich za mój odosobniony brak dobrego smaku, bo wiem że dla paru osób to będzie profanacja tego modelu :)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
cygan na bogato :)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
cygan na bogato :)

Następny będzie "wstyd" ... czyli akordeon :D

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ej kurwa, fajne jest :D

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Ej kurwa, fajne jest :D

A ten humbuck w środku, siedzi zaraz obok mostkowego. Zależało mi na tym żeby mogła jebnąć jak u Carpentera.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
On i tak tego nie używa xD To po prostu "looks cool" :D

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
On i tak tego nie używa xD To po prostu "looks cool" :D

a może po prostu odszumia na poziomie astralnym humbucker mostkowy xD

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Siodełko kość czy kremowy plastik? Jaką skalę wybrałeś? W której fabryce go strugali, Kiso?
Ciekawy bardzo patent z mostem i strunociągiem. Sterowanko trochę dla mnie przesadzone, ale wiosło wypas!
Gratulacje i zazdrość w tsiul. ESP robi zajebiste instrumenty.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Siodełko kość czy kremowy plastik? Jaką skalę wybrałeś? W której fabryce go strugali, Kiso?
Ciekawy bardzo patent z mostem i strunociągiem. Sterowanko trochę dla mnie przesadzone, ale wiosło wypas!
Gratulacje i zazdrość w tsiul. ESP robi zajebiste instrumenty.

Siodełko Tusq, skala standardowy Gibson, co do kontroli to faktycznie dość skomplikowana ale to nie jest gitara na scenę tylko do studia i produkcji. Mnóstwo użytecznych brzmień. Jaka fabryka, głupio powiedzieć ale nie wiem. Po prostu zapytali co chcę mieć i przysłali. Nie jest to na pewno USA bo paczki przyszły z kraju kwitnącej wiśni.
Szczerze powiedziawszy to nie jest coś co mi zaprząta głowę, wszystko gra jak trzeba. Postaram sie jakoś niebawem zrobić film z sensowną prezentacją ze studia, jak pracuje ta cała elektrownia.


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Litery w numerze seryjnym określają miejsce produkcji. Pytam czy Kiso bo najczęściej z niej wychodzą patyki dla Europy i USA.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Pierwszy raz złoto nie przeszkadza a wręcz podoba mi się :) Ile taki gibonESPik custom wyszedł?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Pierwszy raz złoto nie przeszkadza a wręcz podoba mi się :) Ile taki gibonESPik custom wyszedł?
obstawiam lekko ponad 12k, ale sam nie wiem   ;)
Spoiler

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu

obstawiam lekko ponad 12k, ale sam nie wiem   ;)
Spoiler
[/quote]

Djentelmeni może i tak, ja zwykły cham jestem więc pytam.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Teraz dopiero zobaczyłem. Tam jest wbity srebrny Peace Dollar?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Litery w numerze seryjnym określają miejsce produkcji. Pytam czy Kiso bo najczęściej z niej wychodzą patyki dla Europy i USA.

Literka "T" w prefiksie czyli Takada.

Posty połączone: 08 Maj, 2016, 20:48:27
Pierwszy raz złoto nie przeszkadza a wręcz podoba mi się :) Ile taki gibonESPik custom wyszedł?


Wybacz że dopiero odpisuję,

Kolega faktycznie miał rację co do wartości instrumentu, natomiast to co ja za nią dałem to głównie opłaty celne. Czyli cło i VAT od tej kwoty co mało nie wyszło. Co do samego dealu z ESP to mam zniżkę i dostaję też pewną ilość sprzętu w ramach kontraktu.

Powiem też jedną rzecz, miałem u siebie mnóstwo zajebistych gitar ... vintage i nowych. ESP są totalnie zawodowe pod każdym względem. Jakkolwiek LTD naprawdę wiele im nie ustępują, przynajmniej te które dostałem, prawdopodobnie były selekcjonowane. Ale po małych modyfikacjach ;) ... intonacja, pasmo, sustain nie wiele odbiega od bardzo drogich gitar. A ... dodam że te LTD to TE-212 i ST-213 czyli strato i tele, wcale nie te najdroższe.

Niedługo odpalę kanał na YT to będzie można je usłyszeć w warunkach studyjnych.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2016, 20:48:27 wysłana przez Tomek Martyniak »

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
To jest gitara murzyńskiego dziadka cygańskiego rapera  ;D BB King brałby, gdyby żył. Sztosiwo, dawaj próbki!

Zomballo

  • Gość
Dobra, kiedy na giełdzie? ;) :P :D

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Czy tylko ja nie widzę siódmej struny? :P

Poza tym gitarka ładniutka.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Czy tylko ja nie widzę siódmej struny? :P

Poza tym gitarka ładniutka.

Widziałem w tym dziale sporo gitar ubogich o tę właśnie ... na swoją obronę jednak powiem że istnieje ona w praktyce, bo jest na drop B :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
12750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2009, 09:25:54
wysłana przez wuj Bat
16 Odpowiedzi
8620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2011, 00:52:12
wysłana przez Thoth
8 Odpowiedzi
4533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2012, 23:32:05
wysłana przez James Dean
3 Odpowiedzi
1868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2015, 07:44:33
wysłana przez Dale Cooper