Autor Wątek: Blackouty Sprzęgają RR3  (Przeczytany 3064 razy)

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Blackouty Sprzęgają RR3
« 05 Maj, 2016, 09:59:02 »
Witam Pany.Otóż problem jest tego typu.Kupiłem ostatnio japońskiego RR3 na secie Blackoutów AHB1.Jeśli głośniej rozkręcam wzmacniacz(pow 3)strasznie zaczynają sprzęgać.Nie pomaga odejście od wzmacniacza na kilka metrów,przytrzymanie strun również nie daje rezultatów.Bramka(kopia decimatora G string)nie może tego ogarnąć tzn.prędzej wyciszy gitę niż obetnie sprzężenia.O dziwo jeśli podłącze drugie wiosło na pasywnych pupach nie ma żadnych problemów z zestawem a bramka świetnie spełnia swoje zadanie.Co może być przyczyną.Blackouty czy wiosło.Dodam że piec to Jet city Jca 50H.Aha i zauważyłem że polytune wariuje przy tym wiośle.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #1 05 Maj, 2016, 10:50:26 »
Obniż pickupy.
mniut i piah

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #2 05 Maj, 2016, 10:57:49 »
Bede próbował :))

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #3 05 Maj, 2016, 11:01:36 »
Powinno pomóc, nie raz miałem taką sytuację.
mniut i piah

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #4 05 Maj, 2016, 11:12:39 »
Mam nadzieję,bo wczoraj myślałem że na próbie chłopaki zdejmą mi skalp :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #5 21 Maj, 2016, 09:31:29 »
...że tak pozwolę sobie dołączyć do wątku. Kupiłem se kolejne wiosło 7 strun z aktywnymi Blackout'ami i kurwa szumią tak, że strach...     ...wykluczyłem potki i 3 way switch łącząc pickup z gniazdem no i bez zmian. Poza wyjebką pickupów czy ktoś ma jakiś pomysł ??  Mógłbym jeszcze ewentualnie pomimo, że aktywy tego nie wymagają masę pierdalnąć na most...   ...ale czy to coś da ? W zasadzie lutowałem przewód do masy i dotykałem mostu drugim końcem tak na szybko, ale nie odczułem różnicy. Oba pickupy szumią jak wiatr nad morzem. Kurwa ale się wkurwiłem :) Jakieś pomysły Panowie heh...   ...poza głupimi pomysłami :)
INTERSTELLAR

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #6 21 Maj, 2016, 10:51:58 »
...że tak pozwolę sobie dołączyć do wątku. Kupiłem se kolejne wiosło 7 strun z aktywnymi Blackout'ami i kurwa szumią tak, że strach...     ...wykluczyłem potki i 3 way switch łącząc pickup z gniazdem no i bez zmian. Poza wyjebką pickupów czy ktoś ma jakiś pomysł ??  Mógłbym jeszcze ewentualnie pomimo, że aktywy tego nie wymagają masę pierdalnąć na most...   ...ale czy to coś da ? W zasadzie lutowałem przewód do masy i dotykałem mostu drugim końcem tak na szybko, ale nie odczułem różnicy. Oba pickupy szumią jak wiatr nad morzem. Kurwa ale się wkurwiłem :) Jakieś pomysły Panowie heh...   ...poza głupimi pomysłami :)

Cavity wyekranowane?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #7 21 Maj, 2016, 11:01:59 »
Ekranowanie cavity raczej nie powinno wiele zmienić, bo BO zasadniczo prawie nie szumią. Jeżeli wpiąłeś bezpośrednio do gniazda, to zostały dwie opcje, albo szybkozłączka, albo klips od baterii. Stawiam na klips. Jezeli to nie pomoże - pikapeły padnięte.

*Trzy opcje.
Jeszcze gniazdo.
mniut i piah

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #8 21 Maj, 2016, 11:45:58 »
Za mocno rozładowana bateria. Zrób klipsami moda na 18v.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #9 21 Maj, 2016, 16:22:56 »
albo bateria po prostu chujowa
B ( o ) ( o ) B S

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #10 21 Maj, 2016, 18:51:58 »
Bateria nówka sztuka od Panasia. Kupię sę Duracell dla testu.
Klips od baterii to całe gniazdo osadzane w korpusie, ale dolutuję klips na próbę.
Prawdopodobieństwo wadliwych szybkozłączek od strony obu pickupów też nikłe choć sprawdzę.
Gdzieś wyczytałem, że prowodyrem szumu może być odprowadzenie masy do gniazda od strony potka tonów a nie volume. To też muszę sprawdzić choć nie bardzo w to wierzę.

Zastanawia mnie tylko fakt co może być finalnie spieprzone w pickupach skoro grają naturalnie głośno. Gdyby preampy były padnięte to przecież sygnał układu pickupów zachowywał by się jak z odłączoną baterią czyż nie ?

Dzięki chłopaki.
INTERSTELLAR

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #11 21 Maj, 2016, 21:19:54 »
Kużwa nie jestem mocny we wzmakach, szczególnie lampach i w podłączeniach się wolę nie wypowiadać też bo za cienki jestem  , ale czy tu nie może leży problem  w czułości wejścia we wzmacniaczu? Kojarzę że kiedyś  we wzmakach były opcje z wejściem mniej czułym lub bardziej czułym. Może  te aktywy dają takiego kopa  czułości  że po podpięciu gity do wzmacniacza  sprzęga jak hoj. Pasywy może dają mniejszego  kopa (co nie znaczy że gorsze brzmienie)  i dlatego nie sprzęga, może obnirzyc czułość na wejściu we wzmacniaczu ,ale jak to nie wiem  :-\
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #12 22 Maj, 2016, 17:48:38 »
czekam na klips, gniazdo itp.  masa była odprowadzona z potka volume więc to nie wchodzi w skład zmian.

Dwa różne wiosła i można usłyszeć różnicę w szumach...

Schecter Blackjack SLS

https://www.dropbox.com/s/vgfdea136uiiv1v/Schecter%20Blackjack%20SLS%20C-7%20szum.wav?dl=0

ESP LTD VIPER

https://www.dropbox.com/s/z8yh71xyovfba8p/ESP%20LTD%20VIPER%20407%20CUSTOM%20szum.wav?dl=0

INTERSTELLAR

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #13 22 Maj, 2016, 23:39:01 »
Słuchajcie wracam z tym shitem na nowo.Obniżyłem pickupy,wymagało to pogłębienia komór.Zostały wyekranowane i nic nadal to samo sprzęgają i ch....Pomóżcie bo szlag mnie z tym trafia
Aha zrobiłem jeszcze moda 18v.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2016, 00:30:44 wysłana przez Człekozębny »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #14 22 Maj, 2016, 23:55:53 »
Daj zdjęcia jak to jest polutowane.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #15 23 Maj, 2016, 15:49:05 »
Wieczorem dorzucę foty.Przejrzałem wszystko I wydaje sie być ok(zgodnie ze schematem duncana).Jest co prawda masa puszczona do mostka(niepotrzebnie),ale czy to może być powód?
Rozkminiałem jeszcze czy to może być wina ampa.Często wzmacniacze mają inputy active,pasive ja mam jedno wejście.Może mieć to związek?
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2016, 15:51:09 wysłana przez Człekozębny »

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: Blackouty Sprzęgają RR3
« Odpowiedź #16 26 Maj, 2016, 11:39:35 »
Ogarnąłem ten pisk(masa do mostka robiła syf).Okazało się jednak że aktywy to nie moja bajka.Ktoś zamieni się na dobre pasywy?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1925 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2011, 15:50:47
wysłana przez Thoth
10 Odpowiedzi
2686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2013, 17:59:20
wysłana przez Dale Cooper
14 Odpowiedzi
4404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2015, 19:48:24
wysłana przez sify11