Autor Wątek: Celestion V30 vs Celestion century vintage w Mesie 2x12 recto  (Przeczytany 2062 razy)

Offline grooda69

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Czesc,
Zastanawiam sie czy wymienic glosniki w pace z vintage 30 na century vintage neodymowe. Jest to mesa 212 recto. Zastanawiam sie czy ktos tak robil I jaki byl tego efekt. Jak bardzo roznilo sie brzmienie. Ogolnie mam ta pake lata I brzmi konkretnie, ale chcialbym zeby byla troche lzejsza.
Witkowski Custom Explorer -> komputer

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Głośniki mają w praktyce niższą skuteczność. To nie będzie to samo.

Offline grooda69

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
tak tez wyczytalem ze specyfikacji, ale czy ktos tak moze robil I gral na takim zostawieniu? jakie jeszcze neodymowe glosniki moglyby byc dobre do tej mesy? Ja gram takiego ciezszego rocka ale nie jakies ekstremalne szatany.
Witkowski Custom Explorer -> komputer

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
tak tez wyczytalem ze specyfikacji, ale czy ktos tak moze robil I gral na takim zostawieniu? jakie jeszcze neodymowe glosniki moglyby byc dobre do tej mesy? Ja gram takiego ciezszego rocka ale nie jakies ekstremalne szatany.
Obczaj Tonkerlite Eminence'a. Wydajne to to.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
plusem century vintage jest to , że na małej głośności dają już wrażenie zwartości.

Jednak brzmieniowo nie mają takiego środka, raczej łagodzą / matowią brzmienie, na czystym nawet przyjemne, przenoszą trochę wyższe pasmo niż V30.

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
To ja pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Mam Hesu 212 na v30 ale ostatnimi czasy wędrując po internetach spotkałem się z opinią, że w pakach 2x12 gdzie głównym przeznaczeniem są soundy metalowe, bardzo dobrze sprawdza się combo v30 + creamback. Pytanie czy ktoś próbował takiego połączenia i jak się ono ma do standardowej pary v30stek?

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
do powyższego chętnie dodam, że razem z 6505 one hundred war head!

Offline grooda69

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Wlasnie mialem pytac, czy eminence moga byc w jednej obudowie z celestion? wiem ze impedancje musza sie zgadzac. kiedys gralem na 2x12 pionowej kopie mesy noisy box I mi sie podobalo bardzo. ze wzmacniaczem MG tym malym vintage chyba 20w. ale rzeznik byl:)
Witkowski Custom Explorer -> komputer

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2865 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 12:33:42
wysłana przez shitol
4 Odpowiedzi
1914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2014, 18:53:37
wysłana przez IndependenT
0 Odpowiedzi
1029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2014, 02:07:51
wysłana przez jacek8l
8 Odpowiedzi
2333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2017, 09:25:00
wysłana przez gitzenon