Autor Wątek: ESP LTD MH 417 Korea vs Indonesia  (Przeczytany 4526 razy)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
ESP LTD MH 417 Korea vs Indonesia
« 22 Kwi, 2016, 22:42:33 »
Szybkie pytanie do aktualnych/byłych  posiadaczy ESP LTD MH 417. Gdzie było wystrugane Wasze wiosło? jak z jakością wykonania? Czy może ktoś ma wiedzę jak wypada porównanie tych wioseł wystruganych w Korei vs te, które były robione w Indonezji?

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Teoretycznie Korea, tak się utarło, że:
Chiny<Indonezja<Korea<Japonia/USA czy inny kraj macierzysty.

Na wspomnianych gitarach nie grałem.

Online mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 798
Przy tej półce cenowej to bardziej kwestia egzemplarza niż kraju produkcji.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Indonezyjczycy robią często własną interpretację danego modelu. Np. w RG7321 przycebulili na polakierowaniu i gryfu przez co miało się wrażenie, że trzyma się nie gryf, a nieoheblowaną dechę.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Miałem Washa X50proq z Indonezji i to było nieźle zrobione wiosło. Miałem też Ibaneza BTB 405qm z Indonezji i tez było spoko. Na pewno nie gorzej niż koreańskie instrumenty, których też kilka miałem. I jak dostawałem odpowiedzi na maila "a to Indonezja to nie chcę..." to było w sumie trochę słabe.

....że kolor nie ten, że niewygodna, że nie stroi, że nie brzmi - to są argumenty przeciwko zakupowi.  A, że nie bo Indonezja to już trochę słabo. Szczególnie w tych cenach za jakie instrumenty z tych krajów chodzą. Jak masz możliwość to ograj i olej forumowe opowieści.
007

Offline Prokurator

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Poniżej zamieszczam porównanie schecterów z obu krajów. Powinno rzucić trochę światła na sprawę ;) Z tego co wiem to w Korei schectery i ltd produkowane są w tej samej fabryce. Nie wiem jak sprawa wygląda w Indonezji.

http://www.sevenstring.org/forum/extended-range-guitars/189644-schecter-indo-vs-korean-hellraiser-special-c8-photo-comparison.html

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
Z jednej strony - jedna jaskółka wiosny nie czyni. Z drugiej - trochę zaskakujące i takie "no proszę" ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Panowie, bo to wszystko, to są zamierzchłe czasy. Korea była kiedyś znakiem jakości, jeszcze na początku tego stulecia, teraz się pozmieniało. Kiedyś koreańczyk był czymś, czym można było się chwalić, naprawdę dobre gitary wychodził stamtąd jeszcze do okolic 2005. Moim zdaniem teraz to już jest loteria, trzeba ograć konkretny egzemplarz żeby się o nim wypowiedzieć.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline EjTin

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • learn more
Johnny myśli podobnie do mnie. Teraz kwestia pochodzenia nie ma takiego znaczenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
6731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2013, 17:26:55
wysłana przez Thoth
10 Odpowiedzi
6780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2012, 23:42:10
wysłana przez Yasiek777
0 Odpowiedzi
1026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2021, 19:22:45
wysłana przez dari555
0 Odpowiedzi
1328 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2023, 07:27:53
wysłana przez dari555