Autor Wątek: [2xNGD] Budżetowe pudło i obskurwiałe Tele :D  (Przeczytany 7169 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Stało się - zestarzałem się. Mam trzy barytony, dwie siódemki, ósemkę, i zachciało mi się szóstek.

Idea akustyka zrodziła się z tego, że brakowało mi pudła, na którym mógłbym sobie bezsensownie plumkać podczas oglądania filmów czy siedzenia na necie. Zdecydowałem, że chcę LAGa. Ale jako że cebula jest we mnie mocna, to nie wchodził w grę zakup używki w cenę 100pln tańszej niż nówka. Przez tydzień szukałem i znalazłem. Lag T66. Stan bdb, jedynie porysowany tył pudła. Szybki telefon w wczesnym wieczorem i nazajutrz wycieczka 150km żeby zanabyć wiosło :D
Wróciłem przeszczęśliwy. Jedynie struny mają bardzo źle ustawioną akcję, ale zrobię to jak mi przyjdą nowe struny

fota poglądowa, bo każdy wie, jak ten badyl wygląda


W momencie, kiedy już myślałem, że akustyk zaspokoił moją rządzę posiadania szóstki, odezwał się (ponownie) GAS na tele. Ale to nie mogło być byle jakie tele. To musiało być tanie, ale przyzwoite i ładne, ale również obskurwiałe jak to tylko możliwe.
Jako że rynek Telasów na allegro i olx znałem na wylot, spokoju nie dawał mi jeden badyl:


Vintage V52 z serii Icon. Vintage to są przegenialne budżetówy, dlatego nie obawiałem się jakości brzmienia. Jedyne co mnie zniechęcało, to była główka. Niestety nie jest typowa dla telecastera, nie jest nawet jego wariacją. Ale ze względu na pozostałe czynniki (klonowa podstrunnica, kolor dechy - chciałem butterscotch albo blonde - i ogólna "obskurwiałość" serii Icon), stwierdziłem że chuj z główką :D

Wczoraj puściłem przelew, wczoraj została wysłana (POCZTĄ!) i dzisiaj doszła. W 25 kurwa godzin! :o to chyba jakiś rekord poczty (choć usługa nazywa się paczka 24 xD więc chuj, i tak zjebali).

Pierwsze wrażenia: napiszę tak - widziały gały co brały, ale mózg nie był świadomy. Wszystko było generalnie zajebiście, poza jednym szczegółem. Ten bród na podstrunnicy, który widać na focie, okazało się nie być fabrycznym przetarciem. To jest, kurwa, syf, który zostawił na podstrunnicy poprzedni właściciel. Aż boję się pomyśleć, co wchodzi w skład tego brudu. Była tego tak duża warstwa, że mogłem to zdrapywać kostką. Czyszczenie to żaden problem, bo zajęło mi 10 minut. Jedynie rzygać mi się chciało jak na to patrzyłem. Nie wiem jak można było tak zapuścić podstrunnicę -_-

Po podłączeniu - boziu, singiel pod mostem, 5150, 412 i jak to kurwi. Kocham to wiosło, jutro jadę kupić nowe struny bo po tej podstrunnicy obecne struny mnie obrzydzają :D

Tak czy inaczej - z zakupów jestem zajebiście zadowolony, wszystko jest takie jakie miało być i powiem szczerze ze te tanie badyle, których nie szkoda, jeśli się gdzieś poobijają, najbardziej mnie chyba ostatnio przyciągają do grania ^^
B ( o ) ( o ) B S

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Wczoraj puściłem przelew, wczoraj została wysłana (POCZTĄ!) i dzisiaj doszła. W 25 kurwa godzin! :o to chyba jakiś rekord poczty (choć usługa nazywa się paczka 24 xD więc chuj, i tak zjebali).

Story time!
@Wolfhorsky wysłał mi pikapy we wtorek jakoś po południu. Środa rano 8:30 kurier mnie budzi że przesyłka dla mnie. Coraz lepsi się kurwa robią :P

To jest, kurwa, syf, który zostawił na podstrunnicy poprzedni właściciel. Aż boję się pomyśleć, co wchodzi w skład tego brudu. Była tego tak duża warstwa, że mogłem to zdrapywać kostką.

Masz może jakieś focie z bliska? :D

Tak czy owak, gratsy!
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2016, 19:25:24 wysłana przez Amal_68 »
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Masz może jakieś focie z bliska? :D

nie, przykro mi, pierwsze co zrobiłem to wyczyściłem to hoovno
B ( o ) ( o ) B S

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Wole wysłać pocztą niż Dpd...
co do tele to fajny tylko ten bród masakryczny...

Zomballo

  • Gość
HNGD! Problem główki załatwiłbym:
Spoiler

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
No to chyba mayo na giełdę trafią niebawem. To dobrze, bo już szykuję szekle :D
'-'

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Te, ale PP to Ty szanuj.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No to chyba mayo na giełdę trafią niebawem. To dobrze, bo już szykuję szekle :D

naah, lubie na nie popatrzeć od czasu do czasu :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
No to chyba mayo na giełdę trafią niebawem. To dobrze, bo już szykuję szekle :D

naah, lubie na nie popatrzeć od czasu do czasu :D

Troll level 100 ^^
'-'

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Fajne te tele. Też od dłuższego czasu choruję na taką budżetówkę.. Jak waga? Ostetnie tele (flame) na jakim grałem urwało mi plecy. Klucze dają radę? Z ostatniego ogrywania Vintage'a (Jakiś LP z wyższej półki) zapamiętałem tylko to że klucze były strasznie słabe.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
co do wagi to nie ważyłem, ale jest dosyć lekkie jak na olchę (przynajmniej w porównaniu do mojego olchowego sct607b). Klucze są ok, po lekkich bendach dalej stroi i tyle mogę napisać. Póki co założyłem swieże struny, wiec najpierw się uleżą i potem będę ocaniał. Została mi jeszcze regulacja gryfu do skończenia, bo struny były masakrycznie wysoko, teraz są niżej, ale dalej mnie to nie zadowala, więc będę kręcił

Posty połączone: 24 Kwi, 2016, 13:04:47
Ok, zważyłem - około 3,5 kg
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2016, 13:04:47 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Zomballo

  • Gość
...blablabla...Po podłączeniu - boziu, singiel pod mostem, 5150, 412 i jak to kurwi...blablabla.. .
Właśnie doczytałem. 5150/6505 to chyba jedyny piec, który z singla robi atut a nie wadę. Na Mesach czy Marshallach to siara, gwizd po nawet muł a tu pierdolnięcie od samego e-moll. Ten wzmak super łapie to co w singlach jest najlepsze. Krowie trafa robią robote.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tylko kto normalny gra na gitarze z singlami na mesie? Albo kto normalny w ogóle gra na marszalu? :D

fota robiona ziemniakiem w moim postkomunistycznym mieszkaniu


Gryf wyjątkowo wytarłem z tego gówna dunlopem cytrynowym. Wiem ze nie można, ale nic innego nie miałem, a jak pociemnieje to i tak mnie to jebie :D Poza tym top była jednorazowa akcja, więc raczej nie zaszkodziło podstrunnicy, a nawet jeśli, to i tak mniej niż to utwardzone guano, które tam było wcześniej
B ( o ) ( o ) B S

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Dalej chyba zostaly smugi po brudzie?

Zomballo

  • Gość
Czemu nie można dunlopem? Przecież to olej mineralny jak prawie każdy inny do drewna. Może ma jakiś dodatek ściemniający ale olać to. Dobry siuwax do czyszczenia syfu przed olejem to benzyna ekstrakcyjna a potem olejek. Może być nawet ten dla dzieci. Kiedyś nielakierowaną klonową (chyba?) podstrunnicę w ruskim pudle potraktowałem mleczkiem od Pronto (nie mylić z mleczkiem proncia zboczuchy). Grillowo-ogniskowo-kiełbasiano-karkówkowy syf spierdalał aż miło. Wiosło żyje do dziś i świeci blaskiem minionego systemu. Choć nie potraktowałbym tym poważnego instrumentu to jestem mocno zdziwiony efektem.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dalej chyba zostaly smugi po brudzie?

Nie, te ciemne linie to słoje, a podstrunnica ma obecnie na sobie tylko fabryczne przetarcia jak z katalogu. Pewnie gdybym umiał robić zdjęcia to bym to lepiej uchwycił, ale w moim przypadku nawet iPad nie podciagnął skilla :D

Czemu nie można dunlopem?

Bo Dunlop tak twierdzi :D Na olejkach cytrynowych do wioseł jest info żeby nie używać na klonowych podstrunnicach
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2016, 09:16:52 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Jak są nabite progi ? Miałem kiedyś Lemon Dropa i choć gitara dość fajnie gadała (w sumie wtedy był to ich flagowy model) to klucze, siodełko i progi były tragiczne. Nie mogłem menzury w ogóle do końca ustawić dlatego poszła pod młotek.

Zomballo

  • Gość
Czemu nie można dunlopem?

Bo Dunlop tak twierdzi :D Na olejkach cytrynowych do wioseł jest info żeby nie używać na klonowych podstrunnicach
Aaaa bo to chodzi zapewne o lakierowane klonowe. ;) :P :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Klucze, jak już wspomniałem, są całkiem OK. W sobotę zmieniałem struny i regulowałem wiosło, w niedzielę robiłem tylko drobną korektę strojenia, ale biorę pod uwagę, że struny są świeże i się w te kilka godzin nie uleżały jeszcze. Nie oszukujmy się, blokowane Schallery to to nie są, ale są zdecydowanie lepsze niż w moich byłych Flejmach.

Progi są nabite ok, ale są zdecydowanie zbyt ostre na brzegach, zwłaszcza w wyższych pozycjach. Pierwsze 5-7 jest OK :D

Mostek i menzura - możliwości ustawienia menzury są takie jakie daje mostek tele z 3 siodełkami, czyli mocno ograniczone. Nie jest idealnie, ale jest ok
B ( o ) ( o ) B S

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ja miałem problemy z ustawieniem menzury na zwykłymi TOMIE i to nie ze względu na niego, że coś było z nim nie tak, tylko na to jak był nabity 12 próg :)

Offline Hortazon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Gratulacje wiosła - dokładnie taka kolorystyka mi leży. Na nowszej fotce gryf już wygląda spoko (gdybyś nie powiedział że to taki syf myślałbym, że tak ma być). Sam mam dylemat - czy szukać takiego Vintage czy nie kombinować i normalne tele od Fendera brać. Wtedy byłaby główka jak trzeba... meksykaniec wystarczyłby. Dlatego jestem ciekaw na ile to wypada obok takiego "taniego" Fendera. Ktoś się orientuje, czy warto sypnąć trochę więcej, czy to bardziej dopłata za logo będzie?
"Droga człowieka prawdomównego przypomina wyścig kolarski z bielizną z papieru ściernego"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 12:45:58
wysłana przez zerodead
11 Odpowiedzi
4540 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2014, 10:59:03
wysłana przez pshemo
1 Odpowiedzi
1646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 14:55:23
wysłana przez Zelman
5 Odpowiedzi
2007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2015, 12:16:30
wysłana przez Orange
23 Odpowiedzi
6988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2017, 00:20:46
wysłana przez OMSON