Autor Wątek: Laboga 2x12 vintage vs ENGL 4x12 Standard Slanted E412SS  (Przeczytany 2981 razy)

Offline zaraki12345

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Tak jak w temacie mam okazję do kupienia tej samej cenie kolumny:
Laboga 2x12 vintage (celestion vintage 30)
ENGL 4x12 Standard Slanted E412SS (celestion vintage 60)
Zastanawiam się którą z tych kolumn wybrać?
Gram ogólnie cięższą muzykę (folk metal) potrzeba mi czegoś na próby i koncert. Na razie wzmacniacz Orange Micro Terror + efekt Perun OD ale za miesiac/dwa będę zmieniał na MG Firebird 20w / Bugera T50 / Bugera G20


Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
2x12 jest bardziej mobilne, a wszystkie koncerty, na których byłaby potrzebna głośność 4x12, powinny być zaopatrzone w mikrofon.
Do tego 2x12 jest bardziej zwarta. No i v30 fajnie się nagrywa  :D

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
aczkolwiek mimo swej fajności i poręczności, można narzekać że siłą rzeczy brzmienie jest jakby mniejsze ;) mam DL 212 ale zamieniam na 412.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
aczkolwiek mimo swej fajności i poręczności, można narzekać że siłą rzeczy brzmienie jest jakby mniejsze ;) mam DL 212 ale zamieniam na 412.

Myślę, że sporo zależy tutaj od głośników, ale wiadomo, potrzeby są różne.

Offline zaraki12345

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Myślę że na 4x12 więcej mocy = mniej do rozkręcania na głowie. Tylko czy nie stracę znacząco na brzmieniu

Laboga 2 lata używania
ENGL 5 lat używany

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Toć to będzie grało bardzo inaczej. Nie ma tu wygranego, więc wybór trudny. Jeśli masz kolegów do pomocy i busa zespołowego, to bym brał 412. Jednak czuć, że paka 212 to kompromis... Miałem Labogę, ale dużą i mam Engla, ale małego :). Myślę, żeby zacząć od Engla, bo zawsze to w razie czego łatwiej sprzedać/zamienić.

Myślę że na 4x12 więcej mocy = mniej do rozkręcania na głowie.
Że jak większy silnik, to mniej pali? :) Nie, jest dokładnie odwrotnie.
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Toć to będzie grało bardzo inaczej. Nie ma tu wygranego, więc wybór trudny. Jeśli masz kolegów do pomocy i busa zespołowego, to bym brał 412. Jednak czuć, że paka 212 to kompromis... Miałem Labogę, ale dużą i mam Engla, ale małego :). Myślę, żeby zacząć od Engla, bo zawsze to w razie czego łatwiej sprzedać/zamienić.

Myślę że na 4x12 więcej mocy = mniej do rozkręcania na głowie.
Że jak większy silnik, to mniej pali? :) Nie, jest dokładnie odwrotnie.

Myślę, że koledze chodziło o to, że mniej rozkręci heada żeby uzyskać porównywalną głośność. Tutaj znowu wszystko zależy od głośników. Nie znam sprawności vintage 60, ale vintage 30 mają koło 99-100 dB. Przy tej samej sprawności, zakładając że konstrukcja tłumi w podobnym stopniu powinno być 3 dB różnicy. Ma to spore znaczenie jeśli grasz na 100 W piecu bez master volume.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Generalnie to za dużo różnic między tymi dwiema pakami, żeby stwierdzić. Miałem np. x paczek na CV30 i każda grała inaczej - bo konstrukcja.
Paczki z głów!

Offline zaraki12345

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Wezmę ENGL'a do tej mojej małej główki na razie wystarczy a cena typu 1250 to groszę :) tylko kolumna 5 lat używana

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Wezmę ENGL'a do tej mojej małej główki na razie wystarczy a cena typu 1250 to groszę :) tylko kolumna 5 lat używana

Lata użytkowania to słaby parametr. Znajdziesz 10letnie paczki wyglądające jak nówki przy rocznych używanych przez rzeźników. Wszystko zależy od tego co widziała w życiu i kto ją używał a tego nigdy się nie dowiesz :)

Orange

  • Gość
Ehehe ja mam paczkę 20 letnią. Ale przez 5 lat nie używana. Czyli jest 15 letnia. Fajowo.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
Skoro zdecydowałeś się na ENGLa to rozumiem, że zdajesz sobie sprawę z tego jak bardzo V60 ssą? 

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
kto ją używał a tego nigdy się nie dowiesz :)
Miałem po Zbyszku Krebsie ;)
Paczki z głów!

Offline zaraki12345

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Ajednak chyba trzeba będzie zainwestować w tą Laboge lub buzzaro 2x12na v30 bo sprzedawca ENGL'a sprzedał komuś innemu..

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • It is useless, to resist.
Ajednak chyba trzeba będzie zainwestować w tą Laboge lub buzzaro 2x12na v30 bo sprzedawca ENGL'a sprzedał komuś innemu..

ahahahaha dobrze Ci tak
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline zaraki12345

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
A może coś innego polecacie w cenie do 1300zł (używka) 2x12 czy też 4x12

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Mam hesu 212 na v30. Bardzo zacna kolumna.

Offline zaraki12345

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Tylko Hesu nówka 2000tys, a używek nie widać na allegro / olx :/

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Tylko Hesu nówka 2000tys
Nie no, chyba trochę mniej, bo za tyle to całkiem ładne lambo można kupić  ;)
Nowa na allegro jest za 1800zł

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Z mojej strony wyglądało to tak.

Miałem tego engla 2x12 na v30 kumpe lz kapeli miał 4x12 na V60. W miksie dużo słabiej V60 się przebijały a i waga paki była...

Z doświadczenia  wiem,  że do grania koncertów styknie Ci spokojnie 2x12 na V30 i zaoszczedzisz na kregarzu :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3348 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2011, 22:48:27
wysłana przez zerotolerance
3 Odpowiedzi
2812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2018, 22:48:48
wysłana przez guzie