Autor Wątek: Line6 Spider Valve 212 MKI/MKII a HD100?  (Przeczytany 2503 razy)

Offline bartir

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Line6 Spider Valve 212 MKI/MKII a HD100?
« 04 Kwi, 2016, 17:28:13 »
Właśnie sprzedałem piec i jako nowy zakup wpadł mi w oko Line6 Spider Valve. I tu nasuwa się pytanie... Co sądzicie o tym wynalazku, czym różnią się obie wersje i jak combo ma się do head'a?

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
MKII ma jedną lampę więcej na preampie, więcej modeli wzmacniaczy, więcej efektów, wbudowany 14 sekundowy looper i tryb manualny (w sensie aktualne ustawienie pieca jest dokładnie takie jak ustawienie gał - jak we wzmaku analogowym), różnią się też mocą bo Comba mają chyba 40w a głowa 100w. Tyle pamiętam z głowy. Miałem HD100 MKII i jak dla mnie grał zajebiście zarówno na scenie jak i w domu. Kiedyś ogrywałem chyba combo 112 (tylko nie pamiętam czy MKI czy MKII) i też było fajne. Mam tylko jedną uwagę. W moim HD100 po pewnym czasie zaczął występować problem z dość znaczącym strzałem przy przełączaniu kanałów. Nie wiem co było tego przyczyną (raz dałem go na przeczyszczenie i przez chwilę było spoko a potem problem wrócił). Czytałem na forach, że problem też pojawiał się u innych użytkowników. Głównym problemem jeżeli chodzi o serwis tego wzmaka to fakt, że jego wnętrze bardziej przypomina POD'a/płytę główną niż typowy wzmacniacz lampowy więc w przypadku ewentualnej awarii może być problem z naprawą. Jeżeli jednak trafisz na dobrą sztukę to jest to naprawdę fajny wzmacniacz. Gdyby nie obawa przed właśnie awarią to szukałbym teraz pewnie jakiegoś combo z tej serii.

EDYTA:
Bo mi się jeszcze przypomniało. MKII ma MIDI i jak masz Shortboard'a MKII to możesz przez USB go do kompa podłączyć i wtedy jak jest podłączony też do wzmaka to możesz soft uaktualnić (chociaż i tak od dawna już aktualizacji nie ma) i ustawiać sobie brzmienia w Line6 Monkey (obie rzeczy dało się chyba też właśnie przez MIDI ogarnąć ale nigdy nie próbowałem).
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2016, 21:50:48 wysłana przez michu123PL »

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Chciało Ci się tak produkować dla bota ? szacun

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Wszystko lepsze od nauki ;) Co raz cwańsze te boty, zmyliła mnie data rejestracji.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
12289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2012, 15:08:14
wysłana przez Zomballo
8 Odpowiedzi
6525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 20:34:41
wysłana przez terrormuzik
9 Odpowiedzi
4355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2012, 10:54:56
wysłana przez Dale Cooper
2 Odpowiedzi
1393 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2014, 09:45:15
wysłana przez Br-Owca
0 Odpowiedzi
983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2016, 15:20:21
wysłana przez bartir