Autor Wątek: Plexi in a box - lista analogowych efektów grających jak stary Marshall  (Przeczytany 2888 razy)

Zomballo

  • Gość
Chciałbym drodzy forumowicze zebrać garść informacji na temat stompboxów mniej lub bardziej udających Plexę. Zapraszam do dyskusji, wymiany spostrzeżeń oraz opisów wrażeń. Jak tam z dynamiką, artykulacją czy da się wyciągnąć brown jak u Edka czy bardziej w stronę Angusa? Czy siarzy, czy muli? Co tam Wam przyjdzie do głowy - napiszcie.
Spoiler

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Po pierwsze, Angus gra na JTM 45, a plexy Eddiego z plexą właściwą nie miały aż tak wiele wspólnego. Podobno Marvel Drive jest bardzo dobry, ale tutaj więcej się będzie w stanie @wrobelsparrow wypowiedzieć.

Co do samych piecy, im starsze tym ciemniej i mniej siary w brzmieniu. Możliwe że da się tym kierować jeśli producent poda, z którego roku plexę udaje jego efekt.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Ja mam po taniości Movall Plexi Troll. Robi fajny krancz.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
EWS Little Brute Drive. Co prawda bardziej brown sound plexi niż JTM, ale w niższych rejestrach gainu masz piękne cruche bez zbędnej kompresji.

Orange

  • Gość

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Nie ogrywałem sam, ale u Anderton's na jednym filmiku ogrywali "Tone City Model M" - i to mi się wydał najlepszy Marshall w kostce, jaki słyszałem. Ale gra nowocześniej od Plexy.
Co do plexi-plexi, to klasykiem jest CM PlexiTone i raczej ciężko o coś zdecydowanie lepszego

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Nie ogrywałem sam, ale u Anderton's na jednym filmiku ogrywali "Tone City Model M" - i to mi się wydał najlepszy Marshall w kostce, jaki słyszałem. Ale gra nowocześniej od Plexy.
Co do plexi-plexi, to klasykiem jest CM PlexiTone i raczej ciężko o coś zdecydowanie lepszego
Jeśli chodzi o Tone city (aka Movall) to model M jest rozbudowaną wersją Golden Plexi (aka plexi troll). Z resztą można to obsłuchać na ich innym filmiku o Tone city. Tak właśnie gada plexi troll.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2010, 01:08:19
wysłana przez Omlet
8 Odpowiedzi
5118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2011, 16:03:54
wysłana przez indabrain
5 Odpowiedzi
2424 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2015, 18:30:26
wysłana przez inches666
17 Odpowiedzi
8422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2015, 12:29:44
wysłana przez Myxu
5 Odpowiedzi
3037 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2019, 19:13:54
wysłana przez majkeln