Autor Wątek: Brak dźwięku z Reapera.  (Przeczytany 7310 razy)

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Brak dźwięku z Reapera.
« 30 Mar, 2016, 15:42:55 »
Siemanko , sprawa wygląda następująco. Mam reapera i w nim amplitube. Po włączeniu wtyczki i podłączeniu gity do kompa całość omija reapera i dźwięk który słychać jest bezpośrednio z komputera. Próbowałem ustawiać różnymi sposobami zarówno w asio jak i samym reaperze. Biorąc asio wskaźnik sygnału stoi w miejscu , dokładnie w połowie. Wpinałem gitarę w wejście liniowe i mikrofonowe z tym samym skutkiem. Karta to realtek HD audio.
Może ktoś się spotkał z podobnym problemem ?

W załączniku dorzucam zdjęcia.

https://zapodaj.net/68695332f04d7.jpg.html

https://zapodaj.net/3681803bc0cdc.jpg.html
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2016, 15:52:25 wysłana przez sonjaczki »
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #1 30 Mar, 2016, 17:13:38 »
Możę być Ciężko z tą kartą przy amplitube. Działało Ci to kiedyś? Jak podłączasz wiosło pod tą kartę? To jest zdaje się zintegrowana karta i nie wiem czy to się w ogóle nada do nagrywki.

Wejdz sobie w Preferences i tam masz - nie mam programu przed sobą, w domu zerknę, ustawiasz sobie co ma być twoją kartądzwiękowąw reaperze, zobacz czy masz wybrane asio4all i realteka.

Dwa, zobacz czy na traku masz włączony monitoring.

Ogarne w domu, najwyżęj przedzownie jak mi zapodasz numer na PW.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2016, 17:15:23 wysłana przez headcharge »

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #2 30 Mar, 2016, 18:48:18 »
Nie działało , używałem do tego celu innego kompa. Wiosło było podłączone pod wejście liniowe z tyłu (niebieski) i mikrofonowe zarówno z przodu jak i z tyłu. Ogólnie Realtek jako Realtek nie jest wykrywalny ale wydaje mi się że chodzi tu o direct sound.Gdy wybrany jest ASIO to niżej w tych polach do wyboru mam tylko HD Audio CD Input 1 a niżej HD Audio output 1 jak widać na załączonym zrzucie. Monitoring cały czas włączony . W którymś z tematów wyczytałem że może chodzić o routing po kliknięciu w I/O ale po przestawieniu go na pozycję HD Audio Output 1 w dalszym ciągu jest to samo.
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #3 30 Mar, 2016, 18:53:40 »
A jak ma Ci grać przez liniowe jak to wejście masz wyłączone w ASIO? Na panelu ASIO kliknij na tą ikonkę włącznika przy Realtek HD Audio Line Input, jak się zaświeci to zrestartuj reapera i zobacz czy już widzi Twoje wejście liniowe.
Jeżeli nie to sprawdź jeszcze raz czy masz włączone to wejście w ASIO.

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #4 30 Mar, 2016, 19:01:35 »
Dalej nic nie słychać ale wskaźnik sygnału daje oznaki życia po czym w stanie spoczynku spada z powrotem do pierwotnej formy czyli połowy. Może to być brak kompatybilności pomiędzy X64 a x86? Reapera mam na 64 a amplitube na 86 , tyle że mój system operacyjny to 86 wiec nie wiem jakim cudem miałby działać w takim wypadku reaper.
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #5 30 Mar, 2016, 19:58:36 »
Właśnie ustawiłem sobie majka od kompa pod Realteka, jest kosmiczna latencja. Poniżej masz screen jak to ustawić.

Mając ustawione sterowniki Asio nie mogę wybrać nic innego niż mój obecny interface. Ale zapewne gdybym zainstalował asio4all to analogicznie wybrałbym Input Realteka. Tak czy siak Realtek będzie miał raczej masakryczna latencję. :(

http://imgur.com/PHqSHOr

Aaa na screenie zapomniałem oznaczyć, że tam obok monitoringu musisz nacisnąć tą kropkę aby była czerwona.

Bez włączenia monitoringu i kropki od nagrywania na tracku gówno usłyszysz :)
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2016, 20:01:18 wysłana przez headcharge »

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #6 30 Mar, 2016, 20:10:31 »
Ok , więc sprawa wygląda tak , sygnał jest i jest podatny na moje granie jednak kompletnie żaden piec nie działa. Wszystko idzie jakby bezpośrednio z komputera.
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #7 30 Mar, 2016, 20:12:45 »
Nieuzbrojona wtyczka w reaperze? Nie mam teraz reapera na kompie by zrobić screena ale w miejscu gdzie się wybierało wtyczkę VST dla kanału można było ją włączyć lub wyłączyć poprzez zaznaczenie lub odznaczenie jej na liście tam gdzie się wybierało różne efekty i wtyczki.

Offline sonjaczki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #8 30 Mar, 2016, 20:14:13 »
Dobra , więc wszystko się sprowadziło do rozciągnięcia tracka i ujrzeniu tego jebanego głośniczka . Wszystko jest cacy poza latencją z którą się pobawię już jutro.

Dzięki serdeczne za nieocenioną pomoc. POZDRAWIAM !
jak się wygrywa to się wygrywa , jak się przegrywa to się przegrywa

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #9 30 Mar, 2016, 21:25:31 »
Pisałem monitoring ;)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Brak dźwięku z Reapera.
« Odpowiedź #10 30 Mar, 2016, 22:20:27 »
Mogę się podpiąć? Jak gram przez Amplitube jako standalone, to wszystko jest cacy, kiedy używam go jako wtyczki w Reaper, w prawym uchu słyszę oprócz wybieranych efektów czysty sygnał gitary... ktoś, coś?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
3589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2012, 16:38:43
wysłana przez hck
10 Odpowiedzi
5708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2014, 17:26:31
wysłana przez maciekcalm
4 Odpowiedzi
2923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2016, 21:18:23
wysłana przez statki
8 Odpowiedzi
5073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2020, 09:53:55
wysłana przez snapkejs
0 Odpowiedzi
1698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2021, 04:08:40
wysłana przez Mat