Autor Wątek: Wysyp botów  (Przeczytany 34496 razy)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Wysyp botów
« 30 Mar, 2016, 10:38:38 »
Wszyscy pewnie przez ostatnie dni zauważyli, że wysypało nam sporo nowych ludzi(?) zaśmiecających forum. Myślę, że mam rozwiązanie na ten problem. Sprawdza się na innych małych specjalistycznych forach, a wygląda to tak: ręczna rejestracja.

Klikając na ikonę zarejestruj przenosi nas na stronę gdzie podany jest adres mailowy np. rejestracjaatsevens tring.pl ("at" zostaje dla przesiania większej ilości głąbów). W formularzu rejestracyjnym należy się przedstawić, wymyślić nick i wyjaśnić dlaczego chce się zostać członkiem społeczności sevenstring.pl. Wtedy admin rejestruje takiego delikwenta i wysyła mu maila powitalnego z hasłem, które ów delikwent może od razu zmienić.

Rozumiem, że takie rozwiązanie może tylko dodać więcej roboty adminom, więc jakby co zgłaszam się na ochotnika do prowadzenia rejestracji :)

Teraz możecie mnie zjebać za mój głupi pomysł.

Pozdro, majkelk

@nikt @Leon @Harvest
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2016, 10:44:43 wysłana przez majkelk »
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #1 30 Mar, 2016, 10:44:19 »
pomysł krzywo.
i always go full retard

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #2 30 Mar, 2016, 12:20:43 »
fajna gitara  ;D aż chce się grac  :headbang:

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #3 30 Mar, 2016, 12:23:54 »
E tam! Ja proponuję inną zmianę, trzeba dodać do rejestracji jedno pytanie: "Homo?" - w przypadku udzielenia odpowiedzi negatywnej następowałby ban na IP i płytę główną.
Myślę, że to by pomogło.

A tak serio... to chyba jest tylko jakiś pik na naszym wykresie i pewnie za chwilę się skończy. Aaaaale skoro to tak niektórych boli, to ja proponuję podsyłać profile takich użytkowników do @Leon, coby żadnego nie przeoczył (ale niech np @Mother Puncher się tym zajmie a nie 15 osób [chociaż mi się wydaję, że już ktoś to robi :D]) i niech administrancja ma ich na łoku. ;) Na początek powinno wystarczyć.

Problematyczna rejestracja odstraszy również wartościowych użytkowników. :(

fajna gitara  ;D aż chce się grac  :headbang:

Sorry, ale takie komentarze to lecą często też od starych wyjadaczy, szczególnie w tematach Skerva i Blackata. :D

Btw @Johnny takie zgłaszanie użytkowników nie zawsze daje skutek. Ja na przykład zgłaszam Ciebie kilka razy w tygodniu. Bez skutku...

A chcesz wiedzieć dlaczego? :D
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2016, 12:29:22 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Orange

  • Gość
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #4 30 Mar, 2016, 12:24:03 »
Ja jestem zdania, że wygoda i wygląd powinny iść w parze.
Spoiler


Posty połączone: 30 Mar, 2016, 12:26:13
Btw @Johnny takie zgłaszanie użytkowników nie zawsze daje skutek. Ja na przykład zgłaszam Ciebie kilka razy w tygodniu. Bez skutku...
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2016, 12:26:13 wysłana przez Orange »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #5 30 Mar, 2016, 12:28:21 »
Albo ktoś robi z nas bekę, albo boty. Tak czy siak CHCEMY ODPOWIEDZI!  Podpisuję się pod pomysłem majka, który chyba zrozumiał, że to nie świeżaki :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #6 30 Mar, 2016, 12:50:13 »
Ja też mogę paczeć na zgłoszenia rejestracji, bo i tak co chwila na forum wchodzę.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #7 30 Mar, 2016, 12:52:20 »

fajna gitara  ;D aż chce się grac  :headbang:

Sorry, ale takie komentarze to lecą często też od starych wyjadaczy, szczególnie w tematach Skerva i Blackata. :D


Bardziej chodziło mi o kontekst, w jakim się pojawiają. Widać mało wyraźnie to zaznaczyłem.  :'( A rację faktycznie masz, choć w przypadku starych wyjadaczy przynajmniej jest pewność, że to nie automat.

Nie wiem no. Pomysł jest git, ale faktycznie może odstraszyć niektórych leniwców. Może jakiś CAPTCHA? Bo aktualnie jest tylko "Jesteś botem? TAK/NIE". Ja chwilowo zgłaszam wszystko do moderacji (:* @Leon )

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #8 30 Mar, 2016, 13:28:13 »
A nikt nie wpadł na pomysł, że to właśnie mody programują boty, by wygenerować większy ruch i ściągnąć więcej hajsu z reklam, które niebawem się pojawią? :)

Only joking of course! ;)
'-'

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #9 30 Mar, 2016, 14:03:16 »
Już po Ciebie jadą smutni panowie w ciemnych garniturach

Orange

  • Gość
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #10 30 Mar, 2016, 14:18:57 »
Nie mogę sobie wyobrazić Leona w garniturze.
Spoiler

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #11 30 Mar, 2016, 15:15:03 »
Nie mogę sobie wyobrazić Leona w garniturze.

A ja i owszem

Spoiler

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #12 30 Mar, 2016, 16:48:23 »
A ja i owszem

Że gruby?

Ja ponawiam swój apel żeby zrobić po rejestracji przeniesienie z automatu do wątku "przedstaw się" i tam ma zostać wbity pierwszy moderowany post. Jeżeli to bedzie coś w stylu "siemka" od [Halinka69] no to wiadomo. Oczywiście każdy inny pomysł eliminacji również mi się podoba :P
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #13 30 Mar, 2016, 22:47:30 »
Ok. Przestałem wierzyć, że to przypadek. Kolejny bot założył konto i nabil 5 postów. W dodatku wszystkie obracają się w tych samych tematach i postują w podobnych godzinach. Ktoś to robi umyślnie.

 :zbanowac:
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #14 30 Mar, 2016, 23:41:46 »
Nieznam się, więc się wypowiem.

IMO zamykanie rejestracji do ostateczność (jeden krankhui w historii wystarczy ;) )

Z tego co widzę wszystkie zgłoszone "boty" są albo już zbanowane albo ostrzeżone /moderowane , więc chyba jest to w miarę pod kontrolą.

Cytuj
Nie wiem no. Pomysł jest git, ale faktycznie może odstraszyć niektórych leniwców. Może jakiś CAPTCHA? Bo aktualnie jest tylko "Jesteś botem? TAK/NIE". Ja chwilowo zgłaszam wszystko do moderacji.

Moim zdaniem to nie są zautomatyzowane roboty tylko ludzie to robią, więc tego typu mechanizmy na niewiele się zdadzą, a tylko będą denerować.

Mogę dodać jakieś branżowe pytnia/ odpowiedzi do weryfikacji. Jak macie pomysły piszcie do mnie PW.

Wszyskie tego typu spamy zgłaszajcie nam od razu jak na nie wpadniecie. Ja przy okazji zgłaszam takich delikwentów do ogólnych baz spamerów, bo ban u nas na pewno nikogo nie zaboli ale blacklist już może tak.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #15 31 Mar, 2016, 08:38:14 »

Mogę dodać jakieś branżowe pytnia/ odpowiedzi do weryfikacji. Jak macie pomysły piszcie do mnie PW.


"Homo?"

Mi sie wydaje ze wstępna moderacja, powiedzmy do 10 postów będzie spoko. Czy nawet do tych 5ciu.

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #16 31 Mar, 2016, 09:40:39 »

zglaszam sie na moderatora :D

kurwa nie

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #17 31 Mar, 2016, 09:56:30 »

zglaszam sie na moderatora :D

kurwa nie

bardzo nie

Proponuję to na "theme" ostatnich i najbliższych dni:
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #18 31 Mar, 2016, 10:58:02 »

Że gruby?


Że Cthulhu
Spoiler

Spoiler


@Harvest - spoko, wracam zatem do zgłaszania. Brace yourself boty!
Co do pytań branżowych - to też może odstraszyć, szczególnie potencjalnych użytkowników szukających wiedzy na sevenie a nie znających takich odpowiedzi. Anyway, jeśli to są ludzie a nie automaty, to prędzej czy później dadzą sobie siana po multibanach. Taką trzeba mieć nadzieję.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #19 31 Mar, 2016, 13:56:16 »
A banowanie IP/hosta? To na pewno są ludzie, albo jeden głupek, który potem chciałby pewnie sprzedać konta z aktywną giełdą na dużym forum gitarowym!!! bo mu się robić nie chce. ;)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #20 31 Mar, 2016, 14:03:41 »

Mogę dodać jakieś branżowe pytnia/ odpowiedzi do weryfikacji. Jak macie pomysły piszcie do mnie PW.


"Homo?"

Mi sie wydaje ze wstępna moderacja, powiedzmy do 10 postów będzie spoko. Czy nawet do tych 5ciu.

Spoiler

Ciebie to zgłaszam na bota.

A banowanie IP/hosta? To na pewno są ludzie, albo jeden głupek, który potem chciałby pewnie sprzedać konta z aktywną giełdą na dużym forum gitarowym!!! bo mu się robić nie chce. ;)

Ktoś to kupi? XD

Trolle szukają atencji. Myślę, że cieszy go takie zainteresowanie.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #21 31 Mar, 2016, 14:37:40 »
Uwaga! mój plan wyborczy jako kandydata na moderatora:

1. Ban dla Johnnego!

Dziękuje! :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #22 31 Mar, 2016, 15:22:21 »
Trolle szukają atencji. Myślę, że cieszy go takie zainteresowanie.

Nazwiesz go trollem, a może to wrobelsparrow?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #23 31 Mar, 2016, 16:27:42 »
Trolle szukają atencji. Myślę, że cieszy go takie zainteresowanie.

Nazwiesz go trollem, a może to wrobelsparrow?

To może równie dobrze być Frederick Thordendal ;)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #24 31 Mar, 2016, 16:30:06 »
Stawiam na zemstę marudnego jeżora