Autor Wątek: Heady do cięzkiego grania  (Przeczytany 7241 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Heady do cięzkiego grania
« 26 Mar, 2016, 22:04:12 »
Witam, planuje sobie zrobić rozeznanie rynkowe w sprawie headów w cenach 3-4k. NA razie osłuchuje sobie piece które wydają mi sie ciekawe, tak aby w przyszłosci jeden z nich stał sie tym ostatecznym.
Wymagam od pieca w chuj gainu, wzmak ma grac twardo i sterylnie?, sucho - Hamerykańskie hajgejny.


NA razię patrze na 6505,5150 - lipa jest taka że w tych headach brak mi Mastera - 60W nie rozkręce na maksa a z tego co wiem wzmak gra bardziej lampowo gdy dam master(postamp) na 80% a volume kanału (preamp) mogę sterować jak chcę.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #1 26 Mar, 2016, 22:10:38 »
Engl Powerball/Fireball ?

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #2 26 Mar, 2016, 22:13:41 »
Nad tym tez mysłąłem tylko w obu przypadkach nie rozumiem gałkologii. Jara mnie sound z Verses Of Steel - Acidów.. Tam te wiosłą są mocne, takie suche i zwarte. Drugi sound który uwielbiam to Rammstein - wiem że tam to Mesa ale.. Mesa ma jakiś taki gruz który mi sie nie podoba, no i jest oklepana :D

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #3 26 Mar, 2016, 22:19:49 »
Jara mnie sound z Verses Of Steel - Acidów.. Tam te wiosłą są mocne, takie suche i zwarte. D

6505 bodajże. Także no... ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #4 26 Mar, 2016, 22:23:12 »
Popcorn grał na Mesie, Olas na 5150 - niemniej jednak, podobno te wzmaki graja tylko na nowych lampach, no i brak mastera, no i chuj wie jak pograć na tym w domu. Wiem że lampa do domu jest za duża, ale :

1.Chciałbym grać w domu
2. Na koncertach
3. Na próby nie mam tego jak wozić, a znów zostawić 5150 czy 6505 czy cokolwiek co warte jest wiecej niż 400 zł na sali to jednak nie jest mądry pomysł :)

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #5 26 Mar, 2016, 22:32:01 »
Popcorn grał na Mesie, Olas na 5150 - niemniej jednak, podobno te wzmaki graja tylko na nowych lampach,

co

Ja nie wiem o co chodzi, mam 60W 6505 i mnie to napierdala pomimo pre volume na 1/10. ;) ciszej też da radę i też jest spoko...
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #6 26 Mar, 2016, 22:38:11 »
Kilka osób mówiło że 5150 czy 6505 bo to podobno to samo z róznicą w cyferkach - grają dobrze z nowymi lampami, jeśli lampy robią się już troszkę starawe, to grają gorzej. Nie wiem ile w tym prawdy.

I ewenutalnie jaka paka do 6505+?? Tzn, nie tyle model co głośniki z jakimi piec gada najlepiej. CZytałem że Greenbacki, ale może też jest coś innego?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #7 26 Mar, 2016, 22:39:39 »
Engl Powerball/Fireball ?

Z engli w tych pieniadzach tylko Fireball i Blackmoore. Powerball jest imho kiepskim ampem.

Poza tym:

meska dr (kupisz za 4kzł spokojnie)
pivi 5150 (nawet BL)
evh 5150III 50W
Marshall JVM - niby Marshall, ale potrafi zaskoczyć. Twardy i szybki.
No pain No gain !

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #8 26 Mar, 2016, 22:41:02 »
Nad tym tez mysłąłem tylko w obu przypadkach nie rozumiem gałkologii. Jara mnie sound z Verses Of Steel - Acidów.. Tam te wiosłą są mocne, takie suche i zwarte. Drugi sound który uwielbiam to Rammstein - wiem że tam to Mesa ale.. Mesa ma jakiś taki gruz który mi sie nie podoba, no i jest oklepana :D
A tu uprawiasz według mnie takie trochę pierdololo. "Lubię albumy nagrane na Mesie, ale Mesy nie kupię bo nie lubię gruzu Mesy", no to albo lubisz albo nie :D Przez stwierdzenie, "Mesa jest oklepana" tez kiedyś przechodziłem, na szczęście zmądrzałem :D Są wzmaki, które robią i będą robić robić robotę, po chuj się rozdrabniać. Mesę nagrano na 3417265781620531245 3128375123587143597 8 sposobów, więc skoro się podoba (a może nie? jest tu jakiś dysonans), to każdy znajdzie coś "dla siebie". Swoją drogą, uważam, że każdy powinien "przejść przez Mesę", chociażby po to żeby wiedzieć czego chce, a czego nie, bo to b. dobry punkt odniesienia.

Co jest niezrozumiałego w gałkologii Fire/Powerballa? Standardowa korekcja jak w każdym modern wzmaku.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #9 26 Mar, 2016, 22:46:19 »
Mam obecnie 6505 i nie dogaduję się z tym piecem, więc będzie do wyjęcia. Dla mnie jest właśnie zbyt twardy i druciany jak na lampę, kanał czerwony zupełna pomyłka, zielony z dopałką ujdzie, ale nadal wolę dopalić JTMa. Jedyne co jest naprawdę dobre na tym piecu to brzmienie siódmej struny, tutaj nie mam zastrzeżeń na czerwonym, szkoda tylko że do pozostałych 6 przydałby się osobny wzmak  :P

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #10 27 Mar, 2016, 00:15:27 »
Nad tym tez mysłąłem tylko w obu przypadkach nie rozumiem gałkologii. Jara mnie sound z Verses Of Steel - Acidów.. Tam te wiosłą są mocne, takie suche i zwarte. Drugi sound który uwielbiam to Rammstein - wiem że tam to Mesa ale.. Mesa ma jakiś taki gruz który mi sie nie podoba, no i jest oklepana :D
A tu uprawiasz według mnie takie trochę pierdololo. "Lubię albumy nagrane na Mesie, ale Mesy nie kupię bo nie lubię gruzu Mesy", no to albo lubisz albo nie :D Przez stwierdzenie, "Mesa jest oklepana" tez kiedyś przechodziłem, na szczęście zmądrzałem :D Są wzmaki, które robią i będą robić robić robotę, po chuj się rozdrabniać. Mesę nagrano na 3417265781620531245 3128375123587143597 8 sposobów, więc skoro się podoba (a może nie? jest tu jakiś dysonans), to każdy znajdzie coś "dla siebie". Swoją drogą, uważam, że każdy powinien "przejść przez Mesę", chociażby po to żeby wiedzieć czego chce, a czego nie, bo to b. dobry punkt odniesienia.

Co do Mesi to się zgadzam ze Zdenonem powyżej. Mam aktualnie czwartą, i ten amp po prostu działa. Wkurwia mnie w nim kilka rzeczy, ale w pewnych aspektach jest to po prostu standard i "to" brzmienie. Jak mam dość to sprzedaje, ale póki co co jakiś czas wracam.
« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2016, 00:50:40 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #11 27 Mar, 2016, 00:17:23 »
Na allegro masz Ampega VL1002, możesz brać w ciemno, tak twardego, suchego, zbitego soundu nie uzyskałem na żadnym innym wzmaku. Niestety chyba nie ma w necie żadnych normalnych próbek tego wzmaka, lub też ja nigdy nie znalazłem nic co by przypominało ten sound który z niego wyciskałem.


z tego co wiem wzmak gra bardziej lampowo gdy dam master(postamp) na 80% a volume kanału (preamp) mogę sterować jak chcę.
Z tego co wiem to wcale tak nie jest. Ja mam zawsze master odkręcony lekko a na preampie kręcę głośność do momentu aż więcej już nie mogę bo klipy w efektach w pętli strzelają. Takie ustawienie sprawia, że wzmak pracuje mega cicho, w sensie jak nie gramy to słychać minimalny szum końcówki bo wszystko przed bramka wycięła. Nie słyszę w brzmieniu większej różnicy między rozkręconym masterem a skręconymi preampami, jedynie więcej syfu z końcówki się wtedy dostaje do sygnału, co mnie mocno irytuje. Lubię jak jest idealna cisza jak nie gram.


Spoiler
« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2016, 00:33:30 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #12 27 Mar, 2016, 00:44:37 »
Na allegro masz Ampega VL1002, możesz brać w ciemno, tak twardego, suchego, zbitego soundu nie uzyskałem na żadnym innym wzmaku. Niestety chyba nie ma w necie żadnych normalnych próbek tego wzmaka, lub też ja nigdy nie znalazłem nic co by przypominało ten sound który z niego wyciskałem.


z tego co wiem wzmak gra bardziej lampowo gdy dam master(postamp) na 80% a volume kanału (preamp) mogę sterować jak chcę.
Z tego co wiem to wcale tak nie jest. Ja mam zawsze master odkręcony lekko a na preampie kręcę głośność do momentu aż więcej już nie mogę bo klipy w efektach w pętli strzelają. Takie ustawienie sprawia, że wzmak pracuje mega cicho, w sensie jak nie gramy to słychać minimalny szum końcówki bo wszystko przed bramka wycięła. Nie słyszę w brzmieniu większej różnicy między rozkręconym masterem a skręconymi preampami, jedynie więcej syfu z końcówki się wtedy dostaje do sygnału, co mnie mocno irytuje. Lubię jak jest idealna cisza jak nie gram.


Spoiler

to jeszcze zależy od tego jak działa końcówka. Czasami nie dodaje nic, czasami wysyca brzmienie w sposób który pasuje lub nie. Dla przykładu w Bognerze preferowałem rozkręcony pre i skręcony master, w mesie skręcone pre i rozkręcony master (gałka od pętli robiąca za master) chodziły okey.
No pain No gain !

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #13 27 Mar, 2016, 12:54:09 »
NA razię patrze na 6505,5150 - lipa jest taka że w tych headach brak mi Mastera - 60W nie rozkręce na maksa a z tego co wiem wzmak gra bardziej lampowo gdy dam master(postamp) na 80% a volume kanału (preamp) mogę sterować jak chcę.

To muszę zdementować :). Jeżeli masz dwa potencjometry volume dla danego kanału to nie ma to znaczenia, że globalny master ( master końcówki ) rozkręcisz na maxa, a potek vol ustawisz na bardzo małą wartość, końcówka i tak zagra wtedy cicho. A tylko to się liczy. Wzmak gra bardziej "lampowo" jak gra głośno i nawet trzy potencjometry master tego nie zmienią :D Tego się nie da przeskoczyć. Jedynie power breakem można próbowac wzmak ściszyć, ale nawet najlepsze degradują sygnał.

Zomballo

  • Gość
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #14 27 Mar, 2016, 13:01:11 »
Peavey! Bo po pierwsze
Spoiler
po drugie
Spoiler
i trzecie, najważniejsze
Spoiler

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #15 03 Kwi, 2016, 09:56:01 »
Jeśli chodzi o opisany model twardego soundu z toną gejnu to tylko - PIWI! I czy to 5150/6505/EVH to zawsze będzie wpierdol na próbie/scenie/domu/mieszkaniu/ogrodzie i gdzie tam byś grał  :P Ewentualnie jak nie chcesz psuć kręgosłupa od noszenia to z wymienionej trójki bierz EVH, najlżejszy i najporęczniejszy.
Z powyższym również się zgadzam  ::)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #16 03 Kwi, 2016, 12:53:45 »
Ewentualnie jak nie chcesz psuć kręgosłupa od noszenia to z wymienionej trójki bierz EVH, najlżejszy i najporęczniejszy.

Dupa tam. On tylko tak wygląda. Nadal waży i jest mniejszy z frontu kosztem głębokości. Mam torbę do niego, bardzo fajną, ale właśnie przez tą głębokość wcale poręcznym bym go nie nazwał.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #17 03 Kwi, 2016, 13:01:20 »
Ewentualnie 6505 MH, jest teraz na fejsie za 2100 pln
B ( o ) ( o ) B S

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #18 03 Kwi, 2016, 15:57:02 »
Za 3k mogę Ci puścić pełnowymiarowy. Po wyjęciu 2 lamp z końcówki masz 50W :)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #19 21 Lip, 2016, 19:51:59 »
Dlaczego kolega wyżej wyżej powiedział że Powerball to słaby amp? Jaka jest róznica między Pałer a Fajerbalem? No chyba że lepiej poczekać i dozbierać do Savage, szczerze mam kurewski dylemat a kasa juz niedługo będzie niemal kompletna.

Pivi jest ok, i tak samo engle mi się podobają, z tą różnicą że niektóre Engle mają wspólną korekcję..

I jakie paki 212 do poszczególnych ampów? Bo jedni mówią że do 6505 za chuja psa celeszynów, tylko wpakować greenbacki (1 ma 25W, więc paczka 212 ma 50 a head 120?).

Zomballo

  • Gość
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #20 21 Lip, 2016, 21:40:39 »
Jakby co to na giełdzie lata Framus Cobra. Bo
Spoiler
;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #21 21 Lip, 2016, 23:41:03 »
Włala, KCEM na urodziny/chuinkę/co uważacie za stosowne:



179USD.
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #22 22 Lip, 2016, 08:20:43 »
Też bym to chciał, gdyby było w Polsce dostępne. Nie dość, że ta rybka dedykowana pod strzechę to zapewne obórką zabuja a nawet w stodole na klepisku postawić nie wstyd.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #23 25 Lip, 2016, 14:39:42 »
Włala, KCEM na urodziny/chuinkę/co uważacie za stosowne:

( Obraz usunięty.)

179USD.

Na Thomannie 199EUR ;)

Ma byc w polowie wrzesnia.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Heady do cięzkiego grania
« Odpowiedź #24 31 Lip, 2016, 08:51:11 »
Wg mnie do ciężkiego grania nie ma nic lepszego niż mix Marshalla (najlepiej JCM800) i 5150.
Np. Carcass - Heartwork
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
12775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2008, 22:20:20
wysłana przez Wybielacz666
10 Odpowiedzi
9871 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
12 Odpowiedzi
5958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2012, 18:38:20
wysłana przez xenom
6 Odpowiedzi
3559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2014, 16:02:04
wysłana przez commelina
55 Odpowiedzi
17931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2015, 18:27:38
wysłana przez pukas