Autor Wątek: Nagrywanie z paki Shure C608 vs Shure Sm57  (Przeczytany 9128 razy)

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Jak mi kiedys @matisq polecil zwykly ABY splitter. Ja u siebie rozbijam sygnal i na jeden kanal wchodzi gita z BIAS z iPada, na drugi czysta zebym sobie mogl wtyczki zapodac albo wyslac do reampingu, jakby zaszla taka potrzeba.

Nie odczuwasz straty sygnału w soundzie?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie bardzo ale ja gluchy jestem.

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Splitter nie wystarczy. iPod to nie piec, więc działa. Jednak połączenie pieca z komputerem nie jest takie łatwe. Można próbować, ale z ręką na głośności i wyłączniku ;) Można kombinować z uwalaniem uziemienia, ale nie polecam, raz, że można się zabić, a dwa, że brum wprawdzie jest mniejszy, ale nie tak niski, jaki będzie przy prawidłowym połączeniu.

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Ale nie chce podłączać wzmaka pod kompa, gitara ma iść na wzmacniacz ( z którego zbiorę sygnał mikrofonem) i interfejs, którym zbiorę czystą ścieżkę. Chyba zrobię zwykły splitter, jeżeli stracę na dynamice to wstawię jakiś bufor.

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Ale nie chce podłączać wzmaka pod kompa, gitara ma iść na wzmacniacz ( z którego zbiorę sygnał mikrofonem) i interfejs, którym zbiorę czystą ścieżkę. Chyba zrobię zwykły splitter, jeżeli stracę na dynamice to wstawię jakiś bufor.

Gitara ma iść do wzmacniacza i do kompa - czyli chcesz podłączyć wzmacniacz do kompa ;)

Można jeszcze spróbować tak - działa:

http://nagrywamy.com/2016/04/05/splotowa-symulacja-glosnika-w-trzech-prostych-krokach/

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja to zrozumialem tak, ze gitara idzie do ABY, jeden kabel w interface, drugi do wzmaka, przy ktorym stoi mikrofon podlaczony do drugiego kanalu w interface. O to chodzilo, co?

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Ja to zrozumialem tak, ze gitara idzie do ABY, jeden kabel w interface, drugi do wzmaka, przy ktorym stoi mikrofon podlaczony do drugiego kanalu w interface. O to chodzilo, co?

Oczywiście, że o to chodziło. W tym przypadku wzmacniacz jest podłączony do komputera. Bez separacji będzie albo brum albo iskry.


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2016, 13:13:20
wysłana przez Eregeth
12 Odpowiedzi
5283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2016, 22:18:24
wysłana przez Andres