Autor Wątek: NAD Mesa Boogie Dual Rectifier Small Logo RevF  (Przeczytany 5927 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
NAD Mesa Boogie Dual Rectifier Small Logo RevF
« 15 Mar, 2016, 10:24:05 »
GAS męczył od dawna, próbki w internetach tylko pogłębiały sytuację(szczególnie pana Lammerta). Ciekawość zwyciężyła i znabyłem meskę z 93r. Jedna z ostatnich revF, chromowane chassis i blacha, Schumachery i pętla szeregowa, czyli najbardziej prawilna specka.

Jako że to moja 4 już mesa najpierw pograłem, bo chciałem czegoś innego. No i jest inaczej, szybciej. Zdziwko że nawet bez dopały zrobiło mi dobrze. RevF Zerotolerance'a zapamiętałem jednak inaczej. Póki co czekam i przebieram nóżkami przed próbą :)

Sytuację podsycił fakt, że była z wawy, więc żal było nie spróbować.

Szkoda tylko, że nie nagrywamy niczego, bo mam akurat dwa ampy do metali ciężkich które niszczą systemy wedle podań wszelakich :) Ale może jakieś próbki uda się jeszcze zmontować.
No pain No gain !

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Z jaką paką będzie to teraz grało? Co klasyka to klasyka. Zazdroszczę!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Zomballo

  • Gość
Gratuluję zacnego palnika! Piękna Miśka w takim wykończeniu. Ta od Zero miała bash moda poprawiającego czysty nie wiem czy miało to jakiś wpływ na przester?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Z jaką paką będzie to teraz grało? Co klasyka to klasyka. Zazdroszczę!

Po tym jak używając fractala ustawiałem sobie czerwony kanał ze starej mesy na pre, stwierdziłem że trzeba spróbować trochę na tym pograć :) Póki co chodzi pod sprawdzonym i niezniszczalnym Marszałkiem 1960BV. W planach jeszcze zakup 2x12" mesi albo 4x12". Na próbach będę jechał najwyżej na fullstacku, a co tam :)


Zombi - tych chrome-chrome jest mało, więc fajnie. Ale i tak czarna blacha z chromowanych chassis zrobiłaby mi bardziej :) enyłej, wygląda lepiej niż standardowa.
A czy w tym zerowym to kwestia moda czy nie, nie mam pojęcia. Moja też ma całkiem dużo gainu, a naczytałem się że sporo mniej niż revG, czego nie odczułem. W Sumie w tej Zerotolerance' też tego nie zauważyłem za specjalnie. No ale i jedna i druga sytuacja to tylko ogrywanie, a nie solidne granie np. z kapelą. Czekam do próby, wtedy będę mógł powiedzieć więcej.
Moja jest na el34, więc fajnie, bo lubię te lampy.
« Ostatnia zmiana: 15 Mar, 2016, 15:11:45 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Zomballo

  • Gość
Ojtam na jednej i drugiej rewizji da się te same dźwięki wykręcić. Kwestia gałkologii i posiadanego szkła w mesie jak i barku. :P

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Internety mówią co innego, bo jednak rev G brzmią inaczej na próbeksach w testach porównawczych. Co oczywiście nie znaczy że gorzej.
No pain No gain !

Zomballo

  • Gość
Różnica jest oczywiście. Na pomarańczowym mniejsza a na czerwonym większa. Na pierwszy rzut uchem G ma więcej siary, basu i przez co gumowatej sprężyny w dole. F jest twardsza, ciaśniejsza i taka "in your face". Ja porównywałem z Triplem F Lukasa, a tu headroom sporą robotę robił też. Czyste kanały w obu lipne. :P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ciekawe, jak brzmieniowo by wyszło, gdyby potraktować mesę 12AU7 na V1 i KT77 na końcówce.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Czyste kanały w obu lipne. :P

HAPFFFFFFFFFFFF!!!

U woła to jeden z lepszych w mesie (Na pewno lepszy niż w moim singlu). Jeszcze z tymi jego zabawkami to już w ogóle :P
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Różnica jest oczywiście. Na pomarańczowym mniejsza a na czerwonym większa. Na pierwszy rzut uchem G ma więcej siary, basu i przez co gumowatej sprężyny w dole. F jest twardsza, ciaśniejsza i taka "in your face". Ja porównywałem z Triplem F Lukasa, a tu headroom sporą robotę robił też. Czyste kanały w obu lipne. :P

Ja bym zadał pytanie - po co komu czyste? ;)

A na serio to akurat mnie mało rusza, bo mam axe i 4CM ;)
No pain No gain !

Zomballo

  • Gość
Tak właściwie to tam nie ma czystego. :P

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Tak właściwie to tam nie ma czystego. :P

Jak w jet city jest, to i tu jest :P
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Pikna, jak to Mesa...chętnie bym porównał do swojej...ale za daleko na wycieczki do stolicy oraz totalny brak czasu.
Miejmy nadzieję że zarzucisz jakies próbeczki ;)
Pozdrawiamy - ja i moja Meska ;)


Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Próby jeszcze nie było, ale pograłem sobie trochę na sali razem z perkmanem i jest wpierdol. Jeszcze muszę sprawdzić wzmaka na próbie ze wszystkimi i w boju, ale wstępnie wygląda na to że to najlepsza moja mesa dotychczas. Zdecydowanie fajność.
No pain No gain !

Orange

  • Gość
Do zobaczenia na giełdzie za 2 tygodnie

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A coś w tym złego? :) z moją poprzednią mesą byłem 4 lata tak dla przykładu, więc nie byłbym taki pewny na Twoim miejscu ;) no ale życie pokaże. Ja akurat nie z tych co mówią o gratach że są najlepsze po to żeby sprzedać. A to że sprzedałem całą masę naprawdę zajebistych gratów...cóż, sztuka wyboru.
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2016, 01:50:05 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline metronom12

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Ciekawe, jak brzmieniowo by wyszło, gdyby potraktować mesę 12AU7 na V1 i KT77 na końcówce.

ooooł też jestem ciekawa! ;)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
<summoned>

Ej no, ale to chyba babka, to może jakąś taryfę ulgową dać powinniśmy?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
<summoned>

Ej no, ale to chyba babka, to może jakąś taryfę ulgową dać powinniśmy?

Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
<summoned>

Ej no, ale to chyba babka, to może jakąś taryfę ulgową dać powinniśmy?

( Obraz usunięty.)


Uprasza się o nie linczowanie nowych userów w moim temacie! ;)


A to focisze ze studia. Test wypadł pomyślnie. Zuo i niedobro stwierdzono w przekraczających normy unijne ilościach.
No pain No gain !

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Miałem pomysł na bardziej zakręcony rig i wczoraj doszło do pierwszego odpalenia.

Idzie to tak:

gita>g50> Mesa(Maxon OD 808 & ISP Decimator) & Axe FX Standard>Marshall

Spięte metodą na "4 kable". Muszę powiedzieć, że to jest mega fajna sprawa jeżeli idzie o axe. Moim zdaniem symbioza idealna. Wszystko co najlepsze z cyfry, oraz z "nie cyfry" :)

Mogłem dopalać meskę wirtualnie, jednakże maxon okazał cię ciekawszy. Zresztą i założenie było takie, że jeden łańcuch jest w pełni analogowy. ISP jak to ISP, ciężkie ale skuteczne.

Wymieniłem lampy na końcówce na 6L6 Sovtek WXT, ale chyba jeszcze się pobawię bańkami. Na pewno tymi na preampie.

Jakieś sugestie w doborze lamp?



« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2016, 14:17:14 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mam zestaw selekcjonowanych TAD, jakby coś :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A jakie masz?

Mnie bardzo interesuje taki zestaw:

"v1: TAD7025 high grade or TubeTown E83CC
v2: JJ
v3: JJ or Tung Sol
v4: chinese
v5: Sovtek LPS
V6-9 =C= 6L6GC"

Od v1 do v5 to preampowe lampki. Chwilę pogadałem z Lasse Lammertem, który zajebiste rzeczy ze swojej revF wycisnął i chciałbym to sprawdzić.
No pain No gain !

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Przejrzę bańki, bo możliwe, że nawet by się taki zestaw znalazł.