Autor Wątek: EMG 18v mod gdy brak miejsca na drugą baterię  (Przeczytany 6904 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Cześć,

Zapragnąłem zrobić sobie w wiośle 18v mod, ale problem jest taki, ze ni chuja nie mam miejsca na 2 baterie 9V. Próbowałem w rożne otwory i nigdzie nie wlezie, a nie widzi mi sie trzymanie baterii na zewnątrz gitary :D

Zacząłem wiec kombinować, tylko potrzebuje sie Was poradzić, czy ma sens to, co chce zrobić.

Otóż wyczytałem, że EMG mogą sprawnie i bezpiecznie pójść nawet na 27V. Tak wiec zacząłem rozmyślać, czy nie byłby mi wygodniej zrobić sobie 24v moda z użyciem dwóch baterii 12V (A23).

Do tego celu użyłbym nastepujących akcesoriów:
1. Dwa koszyczki na baterie A23: http://allegro.pl/koszyk-na-baterie-1-x-a23-z-przewodami-okazja-i5034488892.html
2. Klips baterii 9V (do podłączenia powyższych koszyczków z obecnym juz w gitarze takim samym klipsem, do którego obecnie jest podpięta bateria 9V): http://allegro.pl/zatrzask-klips-zlacze-do-baterii-9v-6f22-2szt-99-i5813379423.html

I teraz pytanie: czy ma to sens i bedzie działać tak, jak tego oczekuje? Jak z żywotnością baterii przy takim 24v modzie?
B ( o ) ( o ) B S

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
http://www.emgpickups.com/media/productfile/p/o/powertips_tricks_0230-0190c.pdf

Zwróć uwagę, że tylko pickupy przyjmują do 27V. Reszta elektroniki (jak AB, PA2, Pi2) nie!
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2016, 04:38:07 wysłana przez OMSON »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
http://www.emgpickups.com/media/productfile/p/o/powertips_tricks_0230-0190c.pdf

Zwróć uwagę, że tylko pickupy przyjmują do 27V. Reszta elektroniki (jak AB, PA2, Pi2) nie!

To akurat żaden problem, bo mam same pickupy, bez żadnych dodatków :) pytanie tylko, czy to, co wykombinowałem, ma sens?
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
A nie myślałeś o wstawieniu zestawu baterii, np od samochodzik a na sterowanie radiem? Można je potem lądowa dodatkowo. Robią je w różnych rozmiarach, to może sobie coś dobierzesz

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A nie myślałeś o wstawieniu zestawu baterii, np od samochodzik a na sterowanie radiem? Można je potem lądowa dodatkowo. Robią je w różnych rozmiarach, to może sobie coś dobierzesz

Jako że jest weekend, jestem skazany na internety, a szczerze mówiąc mam trudność w znalezieniu tego o czym piszesz, zwłaszcza w kompaktowych wymiarach.

Z ciekawości - czy to, co zaproponowałem w 1 poście jest w jakiś sposób błędne? Bo wydaje sie najmniej problematycznym rozwiązaniem, jest nieinwazyjne, tanie i łatwodostępne

E: znalazłem coś takiego, więc chyba swoim pomysłem nie odkryłem ameryki, co najwyżej zrobiłbym plagiat :D http://www.24voltmod.com/
Wygląda praktycznie identycznie, tyle że jest w 1 kawałku.
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2016, 13:01:06 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
No pięknie, tylko jakie baterie wchodzą do tego plasticzka? 2 sztuki 12?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
A pokaż fotkę cavity, ja też miałem problem żeby upchać 2x9V ale jakoś dało radę :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To jest tele, więc od frontu cavity jest wystarczające właściwie tylko na 2 poty i przełącznik + kable do tychże, a cavity na tyle jest o 2-3 milimetry za wąska, żeby zmieściły się dwie przytulone baterie.
Zamówiłem te koszyczki i baterie, dzisiaj powinny przyjść, więc pewnie uda mi się jeszcze polutować i napisać jak wyszło :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ok, części przyszły, kilka minut z lutownicą i wszystko złożone.

Plusy:
- Wszystkie takie same jak w przypadku 18V mod, czyli po prostu lepiej brzmi
- 2 markowe baterie 12V są tańsze niż jedna 9V, że o dwóch 9v nie wspomnę ;)
- wymiary wszystkiego są mniejsze niż wymiary pojedynczej baterii 9V, więc dla ludzi z ciasnymi ( ;) ) cavity jest w sam raz

Minusy:
- Brak, mam 24V mod za psie pieniądze ;)

Jedynie mój błąd, że składałem wszystko na kablach takich jak przyszło, bez skracania, więc mam gąszcz kabli w cavity. Ale w weekend wezmę jeszcze raz w obroty, poucinam kabelki z minimalnym zapasem i skleję wszystko kropelką w jedno urządzenie :)

Foty porobię jak zrobię już wersję ostateczną :)

Posty połączone: 23 Mar, 2016, 17:18:57
Udało mi się usiąść już dzisiaj i się tym pobawić. Pokleiłem, pociąłem, polutowałem i wyszło jak na załączonych obrazkach ;)

Udało mi się też wymyślić jeden podstawowy minus tego moda:
- baterie 12V są zdecydowanie mniej popularne niż 9V, tak więc ich dostępność trochę leży. Tzn w markiecie czy innym elktronicznym/fotograficznym takie baterie dostaniemy, ale już np w kiosku czy wioskowym wielobranżowym nie bardzo.

Ale jako że cały mod jest demontowalny w 2 sekundy, to w razie czego zawsze można od biedy kupić tę 9V i ją założyć :)

Foty:


« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2016, 17:19:55 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
Problem z bateriami? Jedno słowo: akumulatorki

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Problem z bateriami? Jedno słowo: akumulatorki

jasne, ale bardziej chodziło mi o sytuację "jestem na próbie, walnęła mi bateryja"
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Zainspirowałeś mnie! :O
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Problem z bateriami? Jedno słowo: akumulatorki

Z a23 moze być problem...
Ja nie spotkałem - to jest 12V czyli 8 ogniw tradycyjnych co daje - 10 ogniw w technologii nicd albo nimh    pojemność przy tych wymiarach będzie znikoma to sie nie da tak łatwo.
Przy lion/lipoly to byłyby 3 cele ale to i tak 11 V z lekkim kawałkiem
Do akumulatorów trzeba mieć ładowarkę - niestety ;-) i ze trzy komplety na rotację.
Nie tędy droga w tym przypadku
Pozdr.

Orange

  • Gość
Na początku stwierdziłem "pierdolicie waść, za mało masz postów, w dupie byłeś-gówno widziałeś". Poszukałem jednak i nigdzie nie znalazłem akumulatorków a23. Smuteczeg.

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
....., za mało masz postów, w dupie byłeś-gówno widziałeś"....

mam Skywaya na sell nie moge sie doczekać wejscia na giełde - więc napierdxielam jak moge

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
12660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 13:24:23
wysłana przez crowley
9 Odpowiedzi
12574 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2012, 12:03:13
wysłana przez Wizard
10 Odpowiedzi
5707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2014, 17:26:31
wysłana przez maciekcalm
15 Odpowiedzi
4192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2015, 11:07:47
wysłana przez navarac
1 Odpowiedzi
2054 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2018, 14:33:15
wysłana przez mondomg