Autor Wątek: Idea: wywiad, albo prawie wywiad  (Przeczytany 34690 razy)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
bo to tak jak z czytaniem pudelka (wsrod celebrytow), kazdy robi a nikt sie nie przyzna ;)

a ja bym sie zapytal:
- sprzet live
- sprzet studio
- strojenie
- wykorzystanie gitar 7/8 strunowych
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2009, 13:48:43 wysłana przez James Dean »

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
i najważniejsze pytanie:     ;D

Czy jesteś gejem?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
i najważniejsze pytanie:     ;D

Czy jesteś gejem?
Myślę, że to od razu widać... a właśnie, trzeba pamiętać, żeby biedakowi fotkę jakąś strzelić.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
myslalem ze ankieta jest tylko dla gejow ;)

Corny

  • Gość
Ja mam propozycje takie:
'masz czas na internet?'
'jesteś zalogowany na forach muzycznych?'
'udzielasz się na forach?'
'twoje ulubione ćwiczenie techniczne?'
'najczęstsze błędy początkujących gitarzystów?'
'twój najprostszy sposób na poprawę brzmienia?'
'co oprócz techniki w graniu jest najważniejsze?'

+ dla jaj:
'jakiego jesteś wyznania lub w co wierzysz' ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja mam propozycje takie:
'masz czas na internet?'
'jesteś zalogowany na forach muzycznych?'
'udzielasz się na forach?'
'twoje ulubione ćwiczenie techniczne?'
'najczęstsze błędy początkujących gitarzystów?'
'twój najprostszy sposób na poprawę brzmienia?'
'co oprócz techniki w graniu jest najważniejsze?'

+ dla jaj:
'jakiego jesteś wyznania lub w co wierzysz' ;)

...cd

1. lubisz zwierzeta?
2. jaki jest tfuj zodjak?
3. wpiszesz mi sie do pamietnika?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Sinner, odpuściłbyś sobie

- uściśliłbym pytanie o gitary >6 strunowe - jaki jest Twój stosunek do nich i co sądzisz o nowoczesnej muzyce wykorzystującej low-tuning (o ile sam nie gra experimental disco deathu i nie stroi się do Fis :D)
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2009, 12:03:12 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
znaczy sie tak to wyglada:

nie mam i nie mialem zamiaru gadac z Nowakiem z Raz Dwa Trzy, Nowakiem z TSA ani zadnym Nowakiem ktory nie ma nic wspolnego z siedmiostrunowcami / lo tuningiem. niewazne jak zajebisty nie bedzie, jesli nie stroil sie w zyciu ponizej standardu to po prostu nie-e.

to ma byc wywiad taki jaki jest portal: tematyczny. nie bede pytac co wczoraj jadl na obiad.
Łe tej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
znaczy sie tak to wyglada:

nie mam i nie mialem zamiaru gadac z Nowakiem z Raz Dwa Trzy, Nowakiem z TSA ani zadnym Nowakiem ktory nie ma nic wspolnego z siedmiostrunowcami / lo tuningiem. niewazne jak zajebisty nie bedzie, jesli nie stroil sie w zyciu ponizej standardu to po prostu nie-e.

to ma byc wywiad taki jaki jest portal: tematyczny. nie bede pytac co wczoraj jadl na obiad.
To ja mam pytanie:
czy ja zasługuję na wywiad? lub ktokolwiek z forum i jeśli tak, to kto konkretnie? ;>

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
nie pyta sie ludzi dlaczego czegos nie robia, pyta sie dla czego robia

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
dlaczego gra tylko w E ;)
do widzenia.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Co do sekretów na brzmienie, czy budowę piosenek, to pamiętajmy że nie wszyscy będą chcieli na takie pytania odpowiadać. Posunąłbym się nawet dalej i zasugerował nieumieszczanie takich pytań w zestawie podstawowym, lepiej najpierw się dowiedzieć (choćby czytając poprzednie wywiady tegoż muzyka, etc) jaki jest jego stosunek do doradzania innym, rzadko to się trafi na buca? Bo jak zrozumiałem, chodzi o podstawową serię pytań, żeby każdy użytkownik ss.pl idąc na koncert miał takie coś w kieszonce, na wypadek, jakby mu się akurat udało na bekstejdż wbić.
Pytania o to, jak według nich będzie się rozwijać muzyka, etc, też uważam za średnio trafione, bo nie każdy będzie chciał po koncercie rozkminiać na szybko, nie każdy będzie miał też gotową odpowiedź, więc pytanie dobre raczej na dłuższy wywiad, gdy można się spokojnie wyjajać.
 
Jak pytamy siedmiostrunowca, czy innego popierdola, to warto spytać, od kiedy (chyba gdzieś wyżej już było), dlaczego, czyli co według nich to wzbogaca, jak poszerza możliwości/horyzonty, etc.
Jeśli pytamy kogoś kto gra raczej standardowo (6 strun i strój w granicach C, standard i drop), to można spytać o stosunek do erg i strojeń "niestandardowych" (mogą wystąpić problemy jak odnośnie rozwoju muzyki, ale z drugiej strony, mogą się trafić kontrowersyjne odpowiedzi, a zresztą, tematyka forum jest taka, nie inna).
O sprzęt można chyba pytać do woli, od pieca i gitary, po struny i kostki, jedyna ważna kwestia, to czy rozmówca nie endorsuje czegoś. Jeśli tak, odpowiedź jest raczej przewidywalna.
No i ofkorz jest też kwestia efektów i innych tego typu, nie każdy będzie chciał się dzielić swoją magią.
"Gdzie nagrywacie Wasze płyty?" - tego typu informacje można raczej znaleźć w necie.
To czy się czymś artysta influensuje, czy czegoś słucha, myślę pytanie dobre.
"Który utwór lubisz grać najbardziej?" - też można spytać, zarówno odnośnie repertuaru własnego, jak i cudzego.

Sam szkielet raczej jest dobrym pomysłem, o ile miałby być stworzony tak właśnie do zadania kilku pytań po koncercie, czy coś, na prędkości, bez zbędnego wysilania mózgownicy, zarówno przez przepytującego, co przez przepytywanego.
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2009, 22:33:05 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
To ja bym widzial to tak, aby pytania podzielic na grupy:
- pytania o 7
- pytania o przestrajanie
- sprzet (wzmaki, efekty)
- sluchana muzyka

z 5 pytan w sumie, ktore nie wymagaja wiekszego myslenia

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
To ja bym widzial to tak, aby pytania podzielic na grupy:
- pytania o 7
- pytania o przestrajanie
- sprzet (wzmaki, efekty)
- sluchana muzyka

z 5 pytan w sumie, ktore nie wymagaja wiekszego myslenia

piwo dla tego pana, fany pomysl.

w nadchodzacym tygodniu zabiore sie za zrobienie pytan w wersji beta.
Łe tej.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Wg mnie to powinno byc bardziej w formie ankiety z pytaniami otwartymi bo wtedy mamy konkretne odpowiedzi i nie wymagamy nadmiernej eurydycji od ankietowanego. We wspolczesnych wywiadach w gazetach czy necie za duzo jest tresci a za malo wymiernych informacji.

Jesli zalozymy tez jakies glowne cele, czyli informacje o ktore pytamy (np wyrazone jako grupy), to latwo bedzie to zapamietac, nawet jak osoba ktora bedzie zadawac pytania, bedzie do tego nieprzygotowana,