Autor Wątek: Reamping - co robie źle ?  (Przeczytany 7727 razy)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Reamping - co robie źle ?
« 25 Lut, 2016, 19:24:09 »
Heja.

Cytuj
Napisz, jak konfigurujesz interface na szum - rozumiem, że "przegwizdujesz" go i uzyskujesz to samo na wejściu i wyjściu? Jeżeli w torze jest i palmer i wejście liniowe, to tu może być źródło błędów.

Dokładnie tak. In/Out to samo bez palmera, a potem palmera wpinam między interface out a interface in i też reguluje tak samo. Z czego z interface wychodze wyjściem -10.

Cytuj
jeżeli nagrywasz jednocześnie na piecu i interfejsie, to brzmienie z pieca powinno być identyczne, jeżeli poziomy są zachowane

Ogólnie to nagrywam tylko na interface a potem sobie chce wpuścić w piec. Zapinam tylko jakąś wtyczkę zebym słyszał przester i tyle, teraz do testu "identyczności" jedynie tak chciałem podłączyć.

Cytuj
Wychodź z poziomem +4 i scisz w palmerze, dzięki temu będzie dużo mniej szumów.

No to jest właśnie ciekawe :) jak wychodzę +4 i ściszę na plamerze to mam więcej tego syfu niż wychodząc z -10 a zgłaśniając na palmerze (no i oczywiście palmer jeszcze oprócz tego ma swoje +4 i -10 do wyboru).  Chyba, że chodzi ci o to żeby wyjść z +4 a na palmerze dać -10. Czy jak ? :D teraz w sumie z głowy nie pamiętam jak to podłączyłem, zobacze w domu. Ground/lift można wykluczyć.

Cytuj
Jeżeli nie brumi podczas nagrywania, to spróbuj reampować bez palmera, od razu z interfejsu w piec.

Też próbowałem, bez palmera jest troszke mniej brumów ale i sygnał jest wyraźnie słabszy.

Ogólnie pewnie jakoś mniej więcej by sie pokręciło gałami na picu to może i by było podobnie ale ciągle mówimy i dokładności 1 do 1. Może jutro machne krótkie wideło co gdzie i jak robie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
ReAmping Pod XT

Zaczęty przez deely Hardware

4 Odpowiedzi
5019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2008, 23:16:55
wysłana przez lord_awesomeguy
Reamping

Zaczęty przez Grzysiu Hardware

12 Odpowiedzi
8528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2010, 09:29:21
wysłana przez utarefson
35 Odpowiedzi
19051 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2012, 18:22:18
wysłana przez Yakus
49 Odpowiedzi
25369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2017, 20:07:28
wysłana przez eventched
45 Odpowiedzi
9851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2014, 21:14:22
wysłana przez Zomballo