Autor Wątek: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF  (Przeczytany 15068 razy)

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
[NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« 10 Lut, 2016, 14:48:05 »
Witam

Od dłuższego czasu czytam forum i bardzo rzadko uczestniczę w dyskusjach. Czasem zawracałem dupę na giełdzie pisząc "kupie bla bla bla...". Przyszedł czas na zmiany i postanowiłem napisać coś produktywnego :D





Otóż po wielu trudnościach i bojach ze sklepami u nas i za granicą, udało mi się dorwać (w Polsce!) Ibaneza RGAIX7FM.
Gdyby ta wdzięczna i popieprzona nazwa nic komuś nie mówiła to jest to nowy model gitary z serii Iron Label z 2016 roku.

Na papierze specka wygląda następująco:

Neck: Nitro Wizard-7 3pc Klon/Bubinga
Korpus: Zjarany Klon na topie / Mahoń na reszcie
Fretboard: Heban
Skala: 25.5''
Progi: 24 Jumbo
Pipaki: DiMarzio Fusion Edge - nowy eksperyment i dziecko Ibaneza i DiMarziów
Mostek: Gibraltar Standard II-7
Klucze: Gotoh MG-T blokowane

Czekałem, czekałem, czekałem i się doczekałem. Do sklepu zamawiałem dwa wiosła:
RGAIX7 FM


RGDIX7 MPB


Jak się okazało, po przeszło dwóch tygodniach czekania, tutaj zacytuję sprzedawcę "morska piana będzie dostępna dopiero wtedy gdy Marzanna wyda swoje ostatnie tchnienie"  ;D

W poniedziałek w pracy telefon "RGAIX7 już przyjechała, kiedy pan wpada?". Nie zastanawiając się długo wypierniczyłem z pracy niczym burza i trafiłem do sklepu.

Jest!

Biorę do łapy, ciężka ale nie za ciężka. Oględziny wypadły pomyślnie, jestem zdziwiony i zadowolony faktem, że Ibanez zrobił ogromny krok od pierwszych modeli z serii IR do tego co wypuszczają teraz. Biorąc pod uwagę fakt, że to Indonezja gitara jest zrobiona zawodowo. Wszystko prościutkie i pachnące tak jak powinno.
Z jedynych baboli, które znalazłem, a które rzucają się w oczy dopiero przy dokładnych oględzinach, mogę wymienić delikatnie nierówne krawędzie frezu przy śrubach mocujących gryf i znów przy gryfie delikatnie niedociągnięty binding (ułamek milimetra). Niczego więcej nie znalazłem a uwierzcie mi szukałem dokładnie.

Potwornie wygodny gryf, miałem w łapach albo w posiadaniu schectery (loomis, blackjack SLS C-7, banshee), LTD (większość z przedziału 2-4 kafle) jakieś Ibanezy też się przewijały ale nie miałem jakoś nigdy do nich serca. Porównywalny komfort do SLS, ale i tak to nie to - lepiej. Dla mnie bomba, wyścigowy D-shape.
Korpus ma fakturę drewna, delikatnie czuć pod palcami że nie macamy lakieru tylko badyla. Progi nabite bardzo dobrze, nic nie jest ostre i krzywe. Standardowy dla serii IR killswitch zamienili na przełącznik Split Coil. Klucze Gotoha sprawdzają się świetnie do mostku też się nie przyczepię, sprawdza się i jest wygodny.

Dość gadania, gramy.

DiMarzio Fusion Edge taaaa... Podchodziłem do tego jak z kijem do śpiącego niedźwiedzia. Na dodatek ten Split Coil i skala 25,5. No cóż... Tak myślał Yazgot wpinając kable do wzmaka. Volume, gain, pomieszanie gałami od EQ i... bum. Coś pięknego, mostek zwarty z konkretnym atakiem i ładną górą. Gryf jak to gryf, bardziej melodyjny. Split robi z badyla gitarę uniwersalną  :D Wiosło już z dechy było całkiem głośne. Na wzmaku odzywało się zawodowo. Nie będę się wypowiadał na temat: lepsze BKP albo SD niż stock. Opinia jak dupa, każdy swoją ma. Na chwilę obecną pipaki ze mną zostają, może kiedyś będę zmieniał.

Nie zastanawiając się długo podbiłem do sprzedawcy, potargowałem się i zadowolony wróciłem do domu z nowym wiosłem  :headbang:

Podsumowując gitara wygląda przepięknie jest bardzo surowa ale to czyni ją jeszcze piękniejsza w moich oczach. Taki okruch skalny wystający ze śniegu  ;D
Pipaki godne uwagi, ciekawe połączenie. Solidnie wykonany kawał instrumentu.

Poniżej zdjęcia, fotografem nie jestem, ale coś widać. Korpus jest jaśniejszy niż na moich fotkach.









« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2016, 14:51:01 wysłana przez Yazgot »
7

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #1 10 Lut, 2016, 15:05:33 »
wyglada calkiem przyzwoicie jak na ibaneza :P
gratki! :)
i always go full retard

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #2 10 Lut, 2016, 15:16:33 »
Kurde, ja cały czas myślałem że ta fajna będziesz miał. Czyli co? Czekamy do wiosny i kupujesz? :)

Te dziury z tyłu korpusu na struny to tak miało być? :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #3 10 Lut, 2016, 16:05:31 »
Yup struny przez korpus. Nie ma mowy żebym kupował kolejną w najbliższym czasie :D  Sklep nie zamawiał na mnie imiennie tylko do swojego asortymentu więc zawsze mogłem zrezygnować. Też ubolewam, że nie przyjechały obie, ale nowy badyl skutecznie osładza mój smutek ;D
7

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #4 10 Lut, 2016, 16:20:37 »
Ja to kurwa nie wiem...na 6505 MH trzeba czekać grubo ponad rok od premiery, żeby w końcu dotarł do PL, a bananezy są od ręki...

Ładny. Jak na Ibaneza - to ładny instrument ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #5 10 Lut, 2016, 16:34:25 »
Wyszło ci na dobre, że morska piana się spóźniła. Ten badyl jest dużo ładniejszy IMO. ;)

Gratulacje i mam nadzieję, że faktycznie jest wykonany lepiej niż pierwsza seria Iron Label :P

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #6 10 Lut, 2016, 16:35:09 »
Mother walczyłem o sprowadzenie tych gitar prawie miesiąc i to chyba cud, że dostałem chociaż jedną. Jak goście ze sklepu ogarnęli tą gitarę pozostanie owiane tajemnicą  :D. Wszędzie większość ibanezów -nawet tych z 2015 będzie możliwa do zamówienia 30 marca. Nie ma ich po prostu w Europie, a zanim z głównego magazynu w Niemczech trafia do sklepów minie przynajmniej tydzień dwa. Więc pierwsza połowa kwietnia minimum.


Edit
Dun z tym, że morska piana to już skala 27 o ile się nie mylę. Nowe IR są niebo lepiej wykonane , nadal podtrzymuję  ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2016, 16:37:48 wysłana przez Yazgot »
7

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #7 10 Lut, 2016, 16:35:49 »
Jasna Anielka! Podoba mi się! Napisz na PW ile cię kosztowała :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #8 10 Lut, 2016, 16:59:04 »
Dun z tym, że morska piana to już skala 27 o ile się nie mylę. Nowe IR są niebo lepiej wykonane , nadal podtrzymuję  ;)

Seria RGD to od dłuższego (jeśli nie od zawsze) 26.5 cala. Tak jest i w tym przypadku.

Pozostaje mi cieszyć się twoim szczęściem. Poprzednia seria IR była, delikatnie mówiąc, kiepska. :P A przynajmniej egzemplarz który miałem w łapie.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #9 10 Lut, 2016, 17:41:06 »
Nienawidzę Cię :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #10 10 Lut, 2016, 21:42:17 »
Pierwszy ibanez od dawna (nie licząc destroyerów) który mi się podoba ;) :D

Robią takie szóstki??

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #11 10 Lut, 2016, 22:06:22 »
Jakoś tak leci plastikiem i zabawką  :-\ Ale jak cieszy to graty

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #12 10 Lut, 2016, 22:18:11 »
Master wpadnij i obadaj to pogadamy o plastiku xd

Ghost robią robią
7

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #13 11 Lut, 2016, 02:52:19 »
Dwa najnowsze hity od Ibaneza: coś a'la Skervesen/Kiesel i coś a'la Schecter Merrowa. Nie ma to jak docenić konkurencję  :devil:

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #14 11 Lut, 2016, 08:06:34 »
paskudny przelacznik do splita, ale kurcze gitarka leci do mojej krotkiej listy wiosel do zakupu :D

Tak, nie kumam tego. Dlaczego dawać taki przełącznik o rozmiarach małpiego chujka, jak można zrobić PP w potku volume? Jakie byłby minusy takiego rozwiązania, a?

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #15 11 Lut, 2016, 10:40:56 »
Jedyny jaki dostrzegam jest taki, że potek od volume jest blisko mostka i strun. Grając zbyt nieostrożnie łatwo było by go sobie przez przypadek wcisnąć z powrotem. To tak na chłopski rozum
7

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #16 11 Lut, 2016, 10:50:20 »
Jedyny jaki dostrzegam jest taki, że potek od volume jest blisko mostka i strun. Grając zbyt nieostrożnie łatwo było by go sobie przez przypadek wcisnąć z powrotem. To tak na chłopski rozum

Tak na chłopski rozum, to wystarczyło ten potek przesunąć trochę dalej od strun :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Yazgot

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #17 11 Lut, 2016, 11:09:46 »
Rozmowa była o wrzuceniu splita do volume więc odpowiedziałem :D ale swoją drogą to że mógłby być trochę dalej to też racja
7

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #18 11 Lut, 2016, 11:13:48 »
Wyczuwam tłusty gryf :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #19 11 Lut, 2016, 12:18:53 »
Piękna! Graty. Jakby miała chociaż te 26,5 to brałbym ever.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #20 11 Lut, 2016, 12:37:07 »
Łatwiej szybko pstryknąć pstryczek, niż odciagnąć potek.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #21 11 Lut, 2016, 13:07:43 »
Łatwiej szybko pstryknąć pstryczek, niż odciagnąć potek.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Dokładnie. Jako wieloletni użytkownik splita w potku volume, stwierdzam - nigdy więcej  :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #22 11 Lut, 2016, 14:27:40 »
Widocznie mieliście same chujowe potki :D

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #23 11 Lut, 2016, 14:53:21 »
Klasyczny przykład tego, że dla jednego wada, a dla innego zaleta. Jeżeli ktoś używa potencjometru jak kilsłiczaengejdża, tylko do odcinania sygnału, to faktycznie, równie dobrze mógłby mieć ten potencjometr za mostkiem, ale jeżeli ktoś naprawdę z niego korzysta, to patrzy na to inaczej. Dla mnie mógłby być jeszcze bliżej.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NGD] Ibanez RGAIX7FM TGF
« Odpowiedź #24 11 Lut, 2016, 15:26:47 »


Potrzebuję rajchu... za dużo gasu, za mało siana...

Rob na masie, ja wam mówię. Będzie dzik!
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
16077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2020, 07:43:05
wysłana przez macko9393
23 Odpowiedzi
14275 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y
13 Odpowiedzi
7575 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 08:37:29
wysłana przez commelina
0 Odpowiedzi
729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2021, 14:09:16
wysłana przez Stivo2005