Autor Wątek: Kultowe kostki distortion/overdrive  (Przeczytany 3528 razy)

Offline dropdead

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Kultowe kostki distortion/overdrive
« 31 Sty, 2016, 21:40:29 »
Witam
Robię małe rozeznanie w temacie jeśli chodzi o w/w kostki, ponieważ moja wiedza ogranicza się jedynie do Bossa HM-2, którego posiadałem. Wiem też trochę o Bossie DS-1 (np. Nasum, Entombed) oraz MT-2 (Scott Hull). W planach jest zakup, ponieważ chcę się przekonać na własnej skórze co potrafią te kostki.

Które kostki distortion/overdrive Waszym zdaniem są kultowe? Jakie są Wasze doświadczenia i wiedza na temat DS-1 i MT-2?
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2016, 22:58:55 wysłana przez dropdead »

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Kultowe cokolwiek to znaczy:
Boss BD2
Ibanez TS9
Ibanez TS808


Offline elektroman

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Były kultowe w latach posuchy w tym temacie gdy praktycznie Boss był tylko dostępny. Ibanez też ze swym Tube Screamer TS rządził czy MXR z Distortion+. Temat iście trudny do ogarnięcia bo ocena Boss MT-2 jest wyjątkowo skrajna.

Offline g-forest

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
  • "Imagination is more important than knowledge."
Prawie każdy szanujący się metaliusz przerabiał etap przesterów Koda, Exar i Boss MT-2, czyli Metal Zone który w sumie nie był aż taki zły :D Przynajmniej porównując do efektów Koda, to były wyżyny sonicznej ekstazy. Jakiś czas potem okryłem przester SansAmp GT2, jak dla mnie jest to prawie kvlt.

http://www.tech21nyc.com/products/sansamp/gt2.html

Offline jacek_wozniak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
kiedyś miałem exara heavy metal... bzzzzzzzzzzzzzzzzz :D
teraz zalega mi prawie nowy BOSS ML-2 metalcore :) (na sprzedaż ;) )
Wiem jaki jest stosunek wyjadaczy to siarczystego metal zonea, ale szczerze... metal core nie jest najgorszy :D

Offline Mistrzu1970

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • website
Najlepiej działać według zasady mniej znaczy więcej, czyli im wyższą wartość ustawisz w efekcie dla parametru oznaczonego napisem DRIVE, tym bardziej przesterowany, ale też i bardziej płaski, będzie dźwięk.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Prawie każdy szanujący się metaliusz przerabiał etap przesterów Koda, Exar i Boss MT-2, czyli Metal Zone który w sumie nie był aż taki zły :D Przynajmniej porównując do efektów Koda, to były wyżyny sonicznej ekstazy. Jakiś czas potem okryłem przester SansAmp GT2, jak dla mnie jest to prawie kvlt.

http://www.tech21nyc.com/products/sansamp/gt2.html
Były kultowe w latach posuchy w tym temacie gdy praktycznie Boss był tylko dostępny. Ibanez też ze swym Tube Screamer TS rządził czy MXR z Distortion+. Temat iście trudny do ogarnięcia bo ocena Boss MT-2 jest wyjątkowo skrajna.

Meeeeeeny, trzeba wytrwałym milczkiem, zeby zarejestrować się 6 lat temu i do teraz nabic kilka postów. Obydwoje tak macie. Ommmmmmm:)
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline elektroman

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Kolego, czy forum to jest kółkiem różańcowym i ludzi wspólnej adoracji. To klub zamknięty a reszta siooo od wypowiedzi. Palnij ty się w łeb którąś z tych kultowych  kostek a najlepiej brukową.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Kolego, czy forum to jest kółkiem różańcowym i ludzi wspólnej adoracji. To klub zamknięty a reszta siooo od wypowiedzi. Palnij ty się w łeb którąś z tych kultowych  kostek a najlepiej brukową.

Celnie, zabawnie, kąśliwie - widzisz? potrafisz!
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
136 Odpowiedzi
43750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2010, 00:42:52
wysłana przez terrormuzik
Kostki Artec

Zaczęty przez zuraw Efekty

19 Odpowiedzi
15487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2009, 12:27:02
wysłana przez zuraw
Kostki NAAN

Zaczęty przez zuraw Efekty

2 Odpowiedzi
2811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2009, 15:55:27
wysłana przez Tadeo
0 Odpowiedzi
2029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2012, 15:10:50
wysłana przez zerotolerance
33 Odpowiedzi
8719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2014, 17:38:40
wysłana przez Drozd