Autor Wątek: Siódemka FGN Fujigen JMY7-AL-M  (Przeczytany 7764 razy)

Offline Marcel

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Siódemka FGN Fujigen JMY7-AL-M
« 16 Sty, 2016, 17:11:29 »
Cześć, długo już szukam fajnej siódemki w okolicach 4000.
Chodzi o to żeby miała taką speckę żebym nie stękał ze coś nie tak i nic nie doinwestowywał.
Bo mam tak często o fajna gitara za 2000, potem dokupuje pipaki zmieniam progi i wychodzi z 2000 - 4000zł
Jaram się tymi wiesłami http://www.fgnguitars.com/jmy7_al_m.html
Fajna specka i MIJ.
Macie jakieś doświadczenia z tymi gitarami (tej firmy innymi modelami)?
Mało o tym jest w necie ale raczej dobrze piszą.
Chyba że polecilibyście jakąś alternatywę 3-4k?
Życzę wszystkiego dobrego.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Wysłałem Ci PW.

Offline Marcel

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
nie miał nikt fujigena?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Brzdękałem chwilę w krakowskim Składzie Muzycznym na jakiejś siódemce. IMO TOM + stopbar = e-e.
Może struny były zajechane, ale nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. IMO Korea już dawno przegoniła "taśmową" Japonię.
mniut i piah

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja brzdąkałem dość często na zapewne tej samej, w tym samym składzie.Widocznie miała jeszcze nowe struny, bo zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Wygodna, wyważona, fajnie kopała na stockowych przetwornikach. No i trochę się spóźniłeś z GASem, bo z tego co wiem, to poszła za sporo mniej niż 4k ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Marcel

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
sam nie wiem co o niej mysleć, nigdzie jej nie mają w moich okolicach a u dystrybutora tylko czarne są,
zauważcie ze teraz nowsza wersja ma już gotohy blokowane klon na podstrunnicy i do tego sentient i nazgul,
i włansnie za 3400 chyba do wyrwania

dobra, jedzie do mnie nówka biały FGN z nowej serii, klon na podstrunnicy olcha korpus, klucze gotoh blokowane
humby to nazgul i sentient, rozłączane cewki, specka luksus i cena super fajna mi wyszła
i h*** bede miał coś unikatowego a nie kolejny ibanez z lipy

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Grałem w Music Center w Poznaniu. Szok, jak dla mnie świetne wiosło. Gryf wygodny, wszystko super. Specka też sztos. Akcja strun baaaardzo niska. Na prawdę baaardzo przyjemnie się na tym grało. Polecam fffchuuui :D Stawiam na równi z moim Raptorem, serio.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
dobra, jedzie do mnie nówka biały FGN z nowej serii, klon na podstrunnicy olcha korpus, klucze gotoh blokowane
humby to nazgul i sentient, rozłączane cewki, specka luksus i cena super fajna mi wyszła
i h*** bede miał coś unikatowego a nie kolejny ibanez z lipy
To chwal się, jak przybędzie  :P

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Stawiam na równi z moim Raptorem, serio.

O gustach się niby nie dyskutuje, ale Twój Raptor przynajmniej jest w miarę ładny :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Stawiam na równi z moim Raptorem, serio.

O gustach się niby nie dyskutuje, ale Twój Raptor przynajmniej jest w miarę ładny :)
Nie w miarę, tylko zajebiście ładny i pasuje mi do oczu :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Cedryk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
    • youtube
Posiadam Fujigen JMY7-R. Podobne wiosło. Szczerze polecam. Czuć japońską jakość wykonania. Rewelacyjnym bajerem jest Circle Fretting System (http://www.fgnguitars.com/cfs.html). Można ustawić naprawdę nisko akcję. Gitara długo wybrzmiewa. Jak dla mnie stosunek ceny to jakości jest tu rewelacyjny.

Offline Marcel

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Pierwsze wrażenia super, poleciała do guitar helpu na regulację i polerkę progów.
Porobie zdjęcia jak wróci, ale jak na pierwszy rzut to dała rady, na sucho zajebisty "strzał z dechy".
Wygodna jest fhooj.
Na Powerballu mięcho.
Na zdjęciach te korpusy takie malutkie wychodzą, tego sie obawiałem bo dośc wysoki jestem i zeby nie wyglądało jak zabawka ale na żywo to tłuścioch fajny jest.
Jak to mówią jeszcze BKP i bedzie pro... miałem nic nie modyfikować :D
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2016, 11:11:17 wysłana przez Marcel »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No i zajebiście że cieszy :) Ja bym raczej się odraził przez stopbar, ale jak Tobie gra to kurwa mać, czego więcej trzeba do szczęścia? ;)

Offline Żbiku

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Mam dokładnie taką samą :) Dla mnie stockowe pikapy dają radę i na razie nic nie zmieniam. Dostałem gitarę z fabrycznie wysoko ustawioną akcją strun (nie wiem, to coś normalnego?) i dlatego w niedługim czasie wyląduje w serwisie. Jednak mimo to gdy podpiąłem do wzmaka to  :headbang:
Gratz! Będziesz zadowolony z zakupu.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?

Na zdjęciach te korpusy takie malutkie wychodzą, tego sie obawiałem bo dośc wysoki jestem i zeby nie wyglądało jak zabawka ale na żywo to tłuścioch fajny jest.

Mam 190cm i gram na MM JP. To dopiero wygląda jak zabawka :D
Biały korpus z klonową podstrunnicą + ta główka. Mmmm :). Zapodaj więcej foci i niech kurwi na zdrowie :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Marcel

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Sam sie mało nie posram, w piątek ma wrócić z guitarhelpu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fujigen

Zaczęty przez lis « 1 2 » Gitary barytonowe i inne

32 Odpowiedzi
12311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2010, 11:32:41
wysłana przez lis
3 Odpowiedzi
2908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2012, 09:52:18
wysłana przez october
42 Odpowiedzi
17510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2013, 08:54:41
wysłana przez commelina
19 Odpowiedzi
10708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2014, 19:46:48
wysłana przez wiaderny
20 Odpowiedzi
7863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2014, 13:56:43
wysłana przez Phoenix