Autor Wątek: NGD: Variax JTV89  (Przeczytany 2113 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
NGD: Variax JTV89
« 03 Sty, 2016, 11:45:29 »
Dawno nie było NGD u mnie, mimo że jakieś wiosła krążyły, to zrobię teraz  8)
Miałem starszego variax'a, teraz przyszła pora sprawdzić jak radzą sobie nowe(męczyło mnie to ze dwa-trzy lata). No i radzą sobie. Eksperyment, więc wyląduje pewnie na giełdzie w którymś momencie po testach studyjno-scenicznych. No ale zobaczymy jeszcze. To super strat ala ibanez RG więc nie moje naturalne środowisko(nie gram na ibkach z 5-6 lat przynajmniej), jednakże mostek nieco rekompensuje ową inszość.
Stock'owe pipaki całkiem sensownie się odzywają(zdecydowanie modern), brzmienia variaxowe też jednak poszły o krok dalej, niż przy poprzedniej generacji tych instrumentów. Z PODem  HD bajka, z helix'em pewnie była by jeszcze większa.


« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2016, 11:48:44 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: NGD: Variax JTV89
« Odpowiedź #1 03 Sty, 2016, 16:06:45 »
Dawno nie było NGD u mnie, mimo że jakieś wiosła krążyły, to zrobię teraz  8)
Miałem starszego variax'a, teraz przyszła pora sprawdzić jak radzą sobie nowe(męczyło mnie to ze dwa-trzy lata). No i radzą sobie. Eksperyment, więc wyląduje pewnie na giełdzie w którymś momencie po testach studyjno-scenicznych. No ale zobaczymy jeszcze. To super strat ala ibanez RG więc nie moje naturalne środowisko(nie gram na ibkach z 5-6 lat przynajmniej), jednakże mostek nieco rekompensuje ową inszość.
Stock'owe pipaki całkiem sensownie się odzywają(zdecydowanie modern), brzmienia variaxowe też jednak poszły o krok dalej, niż przy poprzedniej generacji tych instrumentów. Z PODem  HD bajka, z helix'em pewnie była by jeszcze większa.

Jednak alesisy? Gratki :P

Bawiłem się kiedyś Variaxem, ale chyba tym strszym. Gówno bez duszy. Spal to szybko i kup jakiegoś gibola. ;)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: NGD: Variax JTV89
« Odpowiedź #2 03 Sty, 2016, 17:28:09 »
Nagraj coś ciekawego. Z tego, co pamiętam, możliwości tych variaxów są ogromne, chociaż da się poczuć, że nie jest to "real thing". Całkiem nieźle też symuluje sitar i dla samego tego warto, jeżeli ktoś lubi te klimaty.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD: Variax JTV89
« Odpowiedź #3 03 Sty, 2016, 19:37:14 »
Wszystko zależy od symulacji. Są lepsze i gorsze, jednak jak się okazuje akustyki są studio-friendly. A jak wiadomo, sensowny akustyk który się dobrze nagrywa, to nie mały wydatek - tutaj mamy go w pakiecie. Niektóre symulacje elektryków również są bardzo przekonywujące. Jednakże wszystko oczywiście zależy od kontekstu/mixu.
No i możliwość przełączenia się na pupy magnetyczne to jednak czad.

Jedyna rzecz, która mnie studzi to "ibanezowatość" całej konstrukcji. Ale damy sobie jeszcze trochę czasu i zobaczymy jak będzie. To miałbyć eksperyment i tak traktuję ten instrument.
No pain No gain !

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: NGD: Variax JTV89
« Odpowiedź #4 03 Sty, 2016, 21:49:46 »
W razie czego, jest jeszcze model z tej samej serii wzorowany na LP ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD: Variax JTV89
« Odpowiedź #5 03 Sty, 2016, 22:17:30 »
wiem dobrze, bo Leosia męczyłem żeby mi swojego oddał ;) ale trafił się taki niedaleko, to jest jtv89.
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2010, 00:15:16
wysłana przez hawran
16 Odpowiedzi
6300 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2012, 12:46:21
wysłana przez domas