Autor Wątek: [NGD] Chapman ML7-T  (Przeczytany 13655 razy)

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
[NGD] Chapman ML7-T
« 22 Gru, 2015, 21:56:26 »
Ktoś musiał być pierwszy  :D Z tego co czytałem założenie na forum było, że to tylko gitara kola z jutuba, a mnie to cholernie zaciekawiło i dałem upust tej ciekawości. Grałem dziś ze 2h i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do telecasterowej pozycji przełącznika, ale dam radę. Szukałem bardzo konkretnej specki w sensownej kasie i na tę chwilę (of course) jest git. Jesli bedziecie zainteresowani szczegółami to bedę dorzucał jakieś info.


Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #1 22 Gru, 2015, 22:02:48 »
Zrób lepsze zdjęcie bo mało zachęcająco wygląda ;)

Gratuluję

Kiedyś rozważałem ML-7 S.

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #2 22 Gru, 2015, 22:34:04 »
Moze jutro cos pstrykne. Też myslalem o S ale chcielem okraglejszy radius
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2015, 22:38:24 wysłana przez guitarfreak »

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #3 23 Gru, 2015, 10:11:22 »
Brzydki jak noc ten czapman... i ta główka jest paskudna IMO.
A ile to wyniosło cię w złotówkach, ta "sensowna kasa"?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #4 23 Gru, 2015, 10:21:12 »
Gratulatki, sam się ostro gasowałem jakiś czas temu. Ale to było wtedy kiedy kosztował w ok 2,5. Teraz to IMHO mało atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę, że pikapy pewnie do odstrzału? :D No chyba, że całokształt to jakość porównywalna do Blackjacków. Jak wypada ten czapman pod tym kątem?


Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #5 23 Gru, 2015, 10:27:43 »
Spoko badyl nagraj coś i opisz speckę!
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Orange

  • Gość
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #6 23 Gru, 2015, 10:49:46 »
Z tym pstryczkiem od pipakow to polecam odwrócić płytkę i przełożyć potki, żeby mieć vol pod ręką a pstryczki z daleka...

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #7 23 Gru, 2015, 10:50:44 »
Tez kiedyś byłem o krok od zakupu ale jak ją już u Niemca sprowadzili to cena o 500 poszła w górę i dałem se spokój. Ale myślę, że to fajna gitara jest i w tej cenie to nie ma dużej konkurencji.

Offline polec

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #8 23 Gru, 2015, 10:55:48 »
Sam się na to napalałem, albo na 6 strunowe tele, ale na podstawie tego zdjęcia... już mi przeszło.

A jak z wykończeniem? Poziom Schecterów, PRS SE z tej samej fabryki?

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #9 23 Gru, 2015, 11:02:35 »
Gitarka bardzo fajna, gratki. Miałem okazje macać, i grać na niej w sklepie.

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #10 23 Gru, 2015, 13:42:07 »
Brzydki jak noc ten czapman... i ta główka jest paskudna IMO.
A ile to wyniosło cię w złotówkach, ta "sensowna kasa"?
Wygląd gitary akurat jest na dole listy wymagań. Miałem gitary ładne nieładne a niektóre były tylko ładnie wyglądały.

Jeśli chodzi o kasę to jaka jest cena widzicie na thomannie, ja kupiłęm na FV więc po odjęciu VATu trochę taniej.
Gratulatki, sam się ostro gasowałem jakiś czas temu. Ale to było wtedy kiedy kosztował w ok 2,5. Teraz to IMHO mało atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę, że pikapy pewnie do odstrzału? :D No chyba, że całokształt to jakość porównywalna do Blackjacków. Jak wypada ten czapman pod tym kątem?


No włąśnie na pierwszy rzut zanim ją kupiłem już szukałem pupów w sieci, ale powiem Ci, że naprawdę nie ma tragedii. Nie szukałem badyla tylko do rzeźni. Dla większość pewnie dżjetu nie zagrają, ale ja nie gram dźjentów  ;) Blackjacka miałem tak z 6 lat temu więc niewiele pamiętam oprócz wielkiego gryfu, choć ten tutaj też najmniejszy nie jest zwłaszcza po przesiadce z Ibaneza. Jeśli chodzi o wykończenie to nie ma wielkich baboli. Progi dobrze spasowane, bez wystających krawędzi, stroi bdb, żadnych martwych punktów. Z deski brzmi bardzo selektywnie w każdej pozycji. Jeśli chodzi o jakieś niedociągnięcia to w polakierowanej gitarze byłyby niewidoczne. Gitara jest surowo zrobiona i wszelkie niedociągniecia widać, ale nie przypominam sobie czegoś naprawdę poważnego o czym warto tu wspomnieć.

Sam się na to napalałem, albo na 6 strunowe tele, ale na podstawie tego zdjęcia... już mi przeszło.


Zdjęcie zrobione gumiakiem w celach informacyjnych, że mam. Jak się uda zrobie lepsze.
Z tym pstryczkiem od pipakow to polecam odwrócić płytkę i przełożyć potki, żeby mieć vol pod ręką a pstryczki z daleka...

Thank you mate.  ;)

Posty połączone: 23 Gru, 2015, 14:14:58
Fotki niewiele lepsze ale chyba więcej widać.








« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2015, 14:14:58 wysłana przez guitarfreak »

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #11 23 Gru, 2015, 15:13:30 »
Zdjęcia z lampą obrzydzają wszystko :D

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #12 23 Gru, 2015, 15:24:56 »
Dajcie mi kurwa spokój  ;D Nie będzie dziś fapania

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #13 23 Gru, 2015, 18:24:16 »
Nigdy nie zrozumiem jak mogą się podobać gitary w takim wykończeniu. Jakbyś wyrwał kawałek podłogi z tych fotek i dokleił gryf :D
Ale ogólnie jeśli Tobie się podoba to gratki. Radości z gry życzę na święta ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #14 23 Gru, 2015, 18:27:31 »
Zdjęcia często nie oddaj piękna takiego wykończenia. Ja np takie uwielbiam. Czyste drewno. :)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #15 23 Gru, 2015, 19:20:52 »
Czizas naprawdę wygląd ma aż takie znaczenie? Jakby była czarna i z aktywami jak większość siódemek to byłoby lepiej? Ma grać a wyglądać to sobie może w wolnym czasie  ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #16 23 Gru, 2015, 22:07:42 »
Się nie przejmuj, ważne, że Tobie pasuje :)  HNGD!

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #17 24 Gru, 2015, 00:41:37 »
Ja to nigdy nie zrozumiem takiego bezsensownego pierdolenia - brzydka, paskudna, sraty, pierdaty.....  :facepalm:

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #18 24 Gru, 2015, 10:34:42 »
Nigdy nie zrozumiem jak mogą się podobać gitary w takim wykończeniu.
ja nigdy nie zrozumiem jak super wyglądające czeczoty, zgniłe klony itp itd mogą być synonimem dobrze brzmiącego drewna ;) i tak wygląda ta przepychanka  :D

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #19 24 Gru, 2015, 11:07:25 »
Guitarfreak wyglad nie ma znaczenia. Sam mam gitare ktore mi wizualnie nie robi. Wypowiedzialem zdanie na temat tego co moglem ocenic. Brzmienia nie moge ocenic. Specka Tobie odpowiada wiec tutaj nie ma co sie wypowiadac. Wyglad - jedyne co moge ocenic.
RWD kazde pierdolenie jest bezsensowne bo i tak umrzemy...

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #20 24 Gru, 2015, 11:45:25 »
Nigdy nie zrozumiem jak mogą się podobać gitary w takim wykończeniu.
ja nigdy nie zrozumiem jak super wyglądające czeczoty, zgniłe klony itp itd mogą być synonimem dobrze brzmiącego drewna ;) i tak wygląda ta przepychanka  :D

To jest akurat proste. Te drewna dają dobry efekt brzmieniowy jako top. Spójrz na to w ten sposób. Mając korpus typu naleśnik pół na pół spalt maple z dajmy na to mahoniem- masz wystarczająco sztywną konstrukcję, żeby dobrze przenosić wibracje, a jednocześnie spaltem znacząco zmniejszasz masę, co przekłada się na większe pompowanie na przykład i większą głośność z dechy, jeżeli spalt nie jest ekstremalnie miękkim kawałkiem, ktory już zachowuje się jak gąbka akustyczna. Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #21 24 Gru, 2015, 13:03:32 »
Guitarfreak wyglad nie ma znaczenia. Sam mam gitare ktore mi wizualnie nie robi. Wypowiedzialem zdanie na temat tego co moglem ocenic. Brzmienia nie moge ocenic. Specka Tobie odpowiada wiec tutaj nie ma co sie wypowiadac. Wyglad - jedyne co moge ocenic.
RWD kazde pierdolenie jest bezsensowne bo i tak umrzemy...
Że tak powiem przyjąłem do wiadomości ;)

Co do brzmienia gitara jest zajebiście zwarta i szybka. Atak jest błyskawiczny a w każdej pozycji dzwięk jest klarowny. Sustain bardzo długi. Nie szukałem gitary do czystego kurwienia, ale daje radę na każdym polu, lepiej niż ostatni Ibek na CL/LF. Pickupy naprawdę są spoko, prędzej czy później będę coś tam wkładał w celach eksperymentalnych, ale nie są to Ibanezowaskie Vki, które z reguły zawsze wydłubywałem z gitar. Wiem, że to są przystawki G&B, które ponoć wrzucają do PRSów SE, ale czy Chapman dodał tam swoje 5gr nie wiem.

Co do wykończenia i samego dizajnu to chyba założenie Chapmana było takie żeby dać coś do późniejszego tuningu jeśli ktoś ma życzenie. Ani nie ma za bardzo co fotografować ani opisywać. Specka jest prosta, gitara jest prosta, bierz i graj, to od gitarnika zależy ile brzmienia i tzw duszy wyciągnie z tego czy innego badyla. W tej klasie i przedziale cenowym na pewno jest to wiosło, które bym polecał. Jak dla mnie robi wszystko co taka gitara robić powinna.
... no i Wesołych Świąt wszystkim  ;)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #22 24 Gru, 2015, 13:13:28 »
Nigdy nie zrozumiem jak mogą się podobać gitary w takim wykończeniu.
ja nigdy nie zrozumiem jak super wyglądające czeczoty, zgniłe klony itp itd mogą być synonimem dobrze brzmiącego drewna ;) i tak wygląda ta przepychanka  :D

To jest akurat proste. Te drewna dają dobry efekt brzmieniowy jako top. Spójrz na to w ten sposób. Mając korpus typu naleśnik pół na pół spalt maple z dajmy na to mahoniem- masz wystarczająco sztywną konstrukcję, żeby dobrze przenosić wibracje, a jednocześnie spaltem znacząco zmniejszasz masę, co przekłada się na większe pompowanie na przykład i większą głośność z dechy, jeżeli spalt nie jest ekstremalnie miękkim kawałkiem, ktory już zachowuje się jak gąbka akustyczna. Mam nadzieję, że pomogłem ;)
Mi chodziło tylko o to wcześniej że nie wszystko co super wygląda brzmi lepiej i gdybym miał nagrać kawałek życia oceniając gitarę po wyglądzie wybrałbym gitarę z dechą mniej "szałową" a bardziej poprawną dla stolarza :)  Przetestuje to co prawisz na sobie bo jakiegoś zgniłego susze. Widziałem że się nim bawisz wiec jak masz jeszcze jakieś podpowiedzi co do niego to będę wdzięczny na PW.  Szczególnie jak miałeś takie przypadki że bawiłeś się w przesączynie żywicą,stabilizacje itp. bo mnie ten temat bardzo ostatnio ekscytuje i odkładam na pompę do próżniową ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Gru, 2015, 13:21:26 wysłana przez Ewolter »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #23 24 Gru, 2015, 13:28:33 »
Fedner z kartonu gra jak prawdziwy sratokastrat, to niby dlaczego kawałek zgniłego drewna ma nie grać.

Gitara piękna, z chęcią ogram. Gratulacje.
mniut i piah

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Chapman ML7-T
« Odpowiedź #24 24 Gru, 2015, 15:10:27 »
@Ewolter też nie o wszystkim mówić mogę, ale akurat w żywicowanie się nie bawiłem. ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2011, 19:58:00
wysłana przez sify11
17 Odpowiedzi
13594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2011, 10:08:12
wysłana przez shitol
13 Odpowiedzi
9566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2014, 13:10:21
wysłana przez frost07
27 Odpowiedzi
45097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2018, 15:02:56
wysłana przez mastEr_eXplorer
2 Odpowiedzi
1149 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2021, 15:59:47
wysłana przez Orange