Autor Wątek: mostek JT580 złamała się śrubka i płacze.  (Przeczytany 8009 razy)

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
mostek JT580 złamała się śrubka i płacze.
« 30 Lis, 2015, 19:58:44 »
Witajcie.
Złamała mi się śrubka od wózka, ta dociskająca kostkę blokującą najcieńszą strunę. Niestety zrobiła to w taki wredny sposób, że nie umiem jej wydobyć. Najlepiej chyba zdobyć nowy wózek ale tu pojawiają się schody. Wózek ma 32x10mm. Znacie coś, co pasuje na jego miejsce? Możliwe, że kiepsko przeglądam internety.

Pozdrawiam,
Jesus
return to monke

Offline fortis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
"złamała się śrubka i płacze"
Śrubka płacze? :o

Zawsze możesz przewiercić to co zostało że śrubki, ale co się wtedy stanie z wózeczkiem to nie wiem  :D
Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Dziękuję, chociaż post wygląda na srogo naciągany.

Myślałem sporo o wyciągnięciu tej śrubki ale trzeba to świństwo bardzo równo nawiercić, nagwintować lewoskrętnie i próbować wydłubywać a do tego potrzebne są narzędzie. Macie może pomysły gdzie wykonają mi taką operację?
return to monke

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
To jest licencjonowana kopia flojda?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Wez nie kombinuj tylko zanieś zwłoki (most) do ślusarza i Ci to zrobi. Tylko wez cały most, bo zapewne na podstawie innej śrubki dobierze średnicę gwintu do wywalenia tej urwanej. Powinno mu to zająć jakieś 3 minuty ;)

Offline fortis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Tylko czy spiłowanie tej śrubki i ponowne gwintowanie nie będzie potrzebowało ciut większej śrubki?
Ale jak znajdziesz dobrego specjaliste (nie partacza) to on powinien się tym wszystkim zająć.
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2015, 22:48:53 wysłana przez fortis »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Jak chce ci się wysyłać most to mogę ci to ogarnąć.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
To jest licencjonowana kopia flojda?

Tak, podobno.


@13 Chętnie skorzystam. PW!

EDIT:

Niestety, PW jest zablokowane :(

Bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy. Chciałem to załatwić lokalnie ale się nie udało. Wysłanie 2 wózków chyba wystarczy, cały most nie jest konieczny(?). Ile będzie kosztować operacja?
« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2015, 12:21:55 wysłana przez Jesus »
return to monke

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Pokrycie przesyłek w obie strony wystarczy.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
dales rade? bo mialem chyba jakies czesci do JT590 chyba z solką. Moge sprobowac poszukac, jak sie gdzies znajdą to Ci wysle, bo zwykle nie hoduje takich rzeczy

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Niestety, gwint urwany. Byłbym wdzięczny gdybyś poszukał :)
return to monke

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
Powinny pasować części z oryginalnego Floyda, Wózka nie zmieniałem, ale śrubka pasuje. Tez jak kupowałem wiosło ludzie mówili na innym forum że części z oryginalnego FR pasują.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Pasują, kupiłem w mayshopie i zaniosłem żeby mi dopasowali odpowiedniej wysokości. W jt580 wózki są zdecydowanie wyższe. Śrubka jest dużo krótsza ale daje radę.

Bardzo dziękuję 13nastemu, który wydłubał dziada z wózka i polecił ten z mayshopu.

Pozdrawiam!
return to monke

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1942 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2007, 13:24:02
wysłana przez BartekL
6 Odpowiedzi
3309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2008, 18:50:24
wysłana przez Tadeo
6 Odpowiedzi
3335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2009, 17:21:02
wysłana przez terrormuzik
4 Odpowiedzi
2309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2010, 08:39:38
wysłana przez Orange
3 Odpowiedzi
3368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2011, 18:38:15
wysłana przez g-zs