Autor Wątek: Wybór fotela biurowego  (Przeczytany 11815 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Wybór fotela biurowego
« 30 Lis, 2015, 00:41:33 »
Na forum jest pewnie sporo osób, które pracują/sporo czasu spędzają przy biurku, może też jest ktoś, kto w ogóle zna się na ergonomii. Coraz bardziej potrzebuję porządnego fotela do siedzenia kilka godzin dziennie przy biurku, bo stary jest absolutnym zaprzeczeniem słów "wygodny fotel biurowy" i ogólnie się już rozpada ze starości. Jak zwykle, "im taniej, tym lepiej", ale jeśli ma mi służyć parę lat, wolę dołożyć i nie musieć za paręnaście-parędziesiąt lat płacić ortopedzie. Moglibyście mi polecić jakieś firmy/fotele albo ogólnie doradzić, czym się kierować przy wyborze fotela?

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #1 30 Lis, 2015, 00:53:29 »
Współlokator trzyma dupsko na DXRacer, jest to duży wydatek (800+ PLN), ale warto.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #2 30 Lis, 2015, 08:56:42 »
Podłokietniki i regulacja odchyłu pleców. o wysokości nawet nie wspominam.
Firmy PROFI,  Nowy Styl,  można sporo znaleźć. Na dobry naprawdę dobry i wygodny niestety powyżej 500zł bedziesz musiał dać. Częstą wadą słabszych są kiepskiej jakośc podłokietniki, rozpadające się mocowania, kółka i podnośniki gazowe. W swoim czasie sporo tego montowaliśmy przy okazji realizacji mebli biurowych.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #3 30 Lis, 2015, 09:13:27 »
Ergohuman, kosztuje 2k, ale oszczędza Ci 18k na operacji zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie. Mnie już dopadły problemy z kręgosłupem. Odpuścice sobie oszczędzanie. Pamiętajcie też, że "wygodny" niekoniecznie znaczy "ratujący kręgosłup".

Warto sprawdzić jeszcze hasło: "saddle chair".

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #4 30 Lis, 2015, 09:25:25 »
Podłokietniki i regulacja odchyłu pleców. o wysokości nawet nie wspominam.
Firmy PROFI,  Nowy Styl,  można sporo znaleźć. Na dobry naprawdę dobry i wygodny niestety powyżej 500zł bedziesz musiał dać. Częstą wadą słabszych są kiepskiej jakośc podłokietniki, rozpadające się mocowania, kółka i podnośniki gazowe. W swoim czasie sporo tego montowaliśmy przy okazji realizacji mebli biurowych.

Mam w pracy PROFI Active i Xenon w wersji z zagłówkiem.

O ile ten pierwszy wcale nie należy do bardzo ergonomicznych tak 8h jestem w stanie na nim przepracować. Na Xenonie po 1h muszę robić przerwę bo mnie kręgosłup boli. Coś jest nie tak z proporcjami wysokości oparcia do siedziska co powoduje że się zaczynam garbić. Trwałość "skóry" na obiciu też pozostawia wiele do życzenia.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #5 30 Lis, 2015, 09:49:29 »
bardzo dobry temat bo tez się rozglądam za siedziskiem :)
mi bardzo zależy na wsparciu dla lędźwi i zagłówku.
i always go full retard

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #6 30 Lis, 2015, 10:25:30 »
Mam taki w pracy: http://www.bejot.eu/pl/Produkty/Fotele-i-krzesla-obrotowe/JOTT-JT-102
Jest wygodny, ma spore możliwości regulacji. Ogólnie jestem zadowolony. Zdarza mi się siedzieć na nim nawet po 12h (wiadomo, ze z krótkimi przerwami) i nigdy nie powodował dyskomfortu.

Mój brat ma fotel Ergohuman i jest mega wygodny jak dla mnie.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #7 30 Lis, 2015, 10:58:31 »
Myślę, że warto zwrócić uwagę na dopasowanie profilowania oparcia do własnego wzrostu. Punkty podparcia muszą być w odpowiednim miejscu, a to będzie się różnić w zależności od wzrostu i budowy. Dlatego niestety, ale trzeba samemu "osiedzieć", żeby na pewno kupić odpowiedni fotel. Warto też trochę wzmocnić mięśnie pleców.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #8 30 Lis, 2015, 11:00:51 »
Bier jak najlepszy, kregoslup Ci podziekuje. @pivovarit dobrze gada.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #9 30 Lis, 2015, 11:02:03 »
Bier jak najlepszy, kregoslup Ci podziekuje. @pivovarit dobrze gada.

Oczywiście do fotela warto dorzucić ćwiczenia na gorset mięśniowy i dużo ruchu po siedzeniu :)

Posty połączone: 30 Lis, 2015, 11:49:56
http://devtalk.pl/2015/11/26-o-ergonomii-z-ewa-paszkowska-demidowska/
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2015, 11:49:56 wysłana przez pivovarit »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #10 30 Lis, 2015, 17:41:31 »
Przy okazji poszukiwań trafiłem na dobrą mową na TEDzie, polecam:

http://www.ted.com/talks/niels_diffrient_rethinks_the_way_we_sit_at_work

Jak będę miał kasę, pojeżdżę po sklepach i outletach meblowych (przede wszystkim tych drugich) i poobczajam, co mają. Ergohuman wygląda super, ale chyba jest poza moim budżetem; BeJoty mają różne opinie (np. ten JT102 pozytywne, a jego następca 103 negatywne) i wolę je "ograć", tak samo z DXRacerem - mój kumpel chyba ma jakiegoś, muszę do niego podbić... Przy moim wzroście (193 cm) i chudej posturze trochę boję się zamawiać przez neta, ryzykując, że nie trafię z wyborem - podstawą zwrotu towaru jest nienaruszony stan i opakowanie, a wnosząc na 3. piętro wąską klatką już jest prawdopodobne, że coś się obetrze. :/

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #11 09 Gru, 2015, 11:40:37 »
https://www.akracing.pl/index.php?action=szczeg_osz&id_kat=001005&id_asort=387

Ja wczoraj skręciłem powyższy model i na razie jestem zadowolony. Ładny i dobrze się siedzi. Dzisiaj mam dzień wypełniony pracą siedzącą, pod wieczór dam znać czy mnie krzyż rozbolał ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #12 09 Gru, 2015, 11:42:03 »
A jak trzymanie boczne? :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #13 09 Gru, 2015, 11:45:40 »
Driftowałem już na klatce schodowej i całkiem dobrze.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #14 09 Gru, 2015, 12:13:06 »
https://www.akracing.pl/index.php?action=szczeg_osz&id_kat=001005&id_asort=387

Ja wczoraj skręciłem powyższy model i na razie jestem zadowolony. Ładny i dobrze się siedzi. Dzisiaj mam dzień wypełniony pracą siedzącą, pod wieczór dam znać czy mnie krzyż rozbolał ;)

Daj znać za 5 lat a nie po jednym dniu :D Jeśli jednak boli to jednym dniu, to do utylizacji fotel.
Nie widzę podpórki lędźwiowej i podłokietniki są podejrzanie nisko

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #15 09 Gru, 2015, 12:26:38 »
To teraz trochę dowalę co pieca :). Sam miałem poważny dylemat jeśli chodzi o wybór krzesła. Dużo szukałem, trochę potestowałem, aż w końcu trafiłem na to:
http://www.krzesla-zdrowotne.pl/
Cena zabija. Ale zdecydowałem się i kupiłem sobie i swojej dziewczynie do pracy. Powiem tak. Wszystkie te krzesła ergonomiczne, biurowe, etc., to jest jeden chuj. Tyłek siedzi sztywno. One się różnią tylko obiciem, wyprofilowaniem, a przecież nie chodzi o to, żebyście siedzieli jak w betonowej kapsule :)

Używam tego krzesła już 3 miesiąc. Przez pierwsze dwa tygodnie miałem zakwasy na brzuchu. Poważnie. Bo cały czas mięśnie pracują.

Dodatkowo nie ma ucisku na żyły w udach, bo siedzisko jest krótsze.

Mega polecam. Istnieje możliwość wypożyczenia na testy. Wyszedłem z założenia, że nasze pokolenie jest mocno zdeformowane od siedzenia, więc wolę zadbać o to teraz niż później płacić za rehabilitację :)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #16 09 Gru, 2015, 12:37:26 »
Trujesz dzisiaj, Pivo ;D

Podłokietniki są regulowane, a podpórka lędźwiowa jest odczepiana (nie ma na zdjęciu, ale dostałem).

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #17 09 Gru, 2015, 12:38:39 »
To teraz trochę dowalę co pieca :). Sam miałem poważny dylemat jeśli chodzi o wybór krzesła. Dużo szukałem, trochę potestowałem, aż w końcu trafiłem na to:
http://www.krzesla-zdrowotne.pl/
Cena zabija. Ale zdecydowałem się i kupiłem sobie i swojej dziewczynie do pracy. Powiem tak. Wszystkie te krzesła ergonomiczne, biurowe, etc., to jest jeden chuj. Tyłek siedzi sztywno. One się różnią tylko obiciem, wyprofilowaniem, a przecież nie chodzi o to, żebyście siedzieli jak w betonowej kapsule :)

Używam tego krzesła już 3 miesiąc. Przez pierwsze dwa tygodnie miałem zakwasy na brzuchu. Poważnie. Bo cały czas mięśnie pracują.

Dodatkowo nie ma ucisku na żyły w udach, bo siedzisko jest krótsze.

Mega polecam. Istnieje możliwość wypożyczenia na testy. Wyszedłem z założenia, że nasze pokolenie jest mocno zdeformowane od siedzenia, więc wolę zadbać o to teraz niż później płacić za rehabilitację :)

Najtańszym rozwiązaniem jest po prostu piłka do pilates :)
W pracy teraz będę miał biurko, które jednym przyciskiem można zamienić w standing deska. Liczę na poprawę sytuacji z moimi plecami

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #18 09 Gru, 2015, 13:20:47 »
A orientujecie się czy są jakieś ładne i ergonomiczne krzesła biurowe? ;P
Poważnie pytam. Przecież jak ktoś ma w biurze czy nawet w domu minimalizm albo nawet modną nowoczesną klasykę to nagle nie jebnie sobie takiego czegoś http://www.krzesla-zdrowotne.pl/ albo takiego https://www.akracing.pl/index.php?action=szczeg_osz&id_kat=001005&id_asort=387

Jeszcze te Bejot albo PROFIM, o którym wspominali @purpleman i @nikt są ok, ale może znacie lepsze/podobne przykłady foteli, które będą ergonomiczne, a jednocześnie nie zdominują wnętrza "kosmicznym" wyglądem?

Są oczywiście fajne designerskie, ale z ergonomią nie mające nic wspólnego. Czy to po prostu są różne światy i zawsze ładny fotel tylko dobrze wygląda, a ergonomiczny musi wyglądać jak z futurystycznych fantazji Janusza i Grażyny?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #19 09 Gru, 2015, 14:27:13 »
A orientujecie się czy są jakieś ładne i ergonomiczne krzesła biurowe? ;P
Poważnie pytam. Przecież jak ktoś ma w biurze czy nawet w domu minimalizm albo nawet modną nowoczesną klasykę to nagle nie jebnie sobie takiego czegoś http://www.krzesla-zdrowotne.pl/ albo takiego https://www.akracing.pl/index.php?action=szczeg_osz&id_kat=001005&id_asort=387

Jeszcze te Bejot albo PROFIM, o którym wspominali @purpleman i @nikt są ok, ale może znacie lepsze/podobne przykłady foteli, które będą ergonomiczne, a jednocześnie nie zdominują wnętrza "kosmicznym" wyglądem?

Są oczywiście fajne designerskie, ale z ergonomią nie mające nic wspólnego. Czy to po prostu są różne światy i zawsze ładny fotel tylko dobrze wygląda, a ergonomiczny musi wyglądać jak z futurystycznych fantazji Janusza i Grażyny?

Ergohuman?

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #20 09 Gru, 2015, 15:15:32 »
Niestety nie :(
http://ergohuman.com/ergohuman-chair/
Wygląda jak z gabinetu ortopedycznego. Nie jest stajlisz, czy jak to tam teraz snoby mówią.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #21 09 Gru, 2015, 15:35:09 »
E, ja się nie przejmuję że fotel wygląda jak z kosmosu.
Nie po to nie mieszkam już z byłą by przeżywać ataki histerii, czy do firanek pasować będzie styl mebli i na odwrót :P

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #22 09 Gru, 2015, 16:03:19 »
E, ja się nie przejmuję że fotel wygląda jak z kosmosu.
Nie po to nie mieszkam już z byłą by przeżywać ataki histerii, czy do firanek pasować będzie styl mebli i na odwrót :P
Nie każdy jest taki hetero!
Niektórzy lubią mieć ładnie i estetycznie. A z tego co wiem to odpowiednie forum, dlatego właśnie was pytam ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #23 10 Gru, 2015, 18:54:46 »
Bejot ma pierdyliard różnych dostępnych wykończeń i sporo różnych modeli krzeseł - IMO ciężko nie trafić tam, jeśli chodzi o wygląd.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #24 11 Gru, 2015, 07:37:39 »
E, ja się nie przejmuję że fotel wygląda jak z kosmosu.
Nie po to nie mieszkam już z byłą by przeżywać ataki histerii, czy do firanek pasować będzie styl mebli i na odwrót :P

Przejebane mieszkać z byłą :D