Autor Wątek: Pickupy do Vintage'owego PRS-a  (Przeczytany 1462 razy)

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Pickupy do Vintage'owego PRS-a
« 26 Lis, 2015, 17:04:50 »
Witajcie

Poważnie chodzi mi po głowie wymiana pipaków w mojej PRS Starli. Generalnie to, co fabryka dała jest bardzo fajne, ale jak wiemy, może być lepiej (oby nie gorzej). Przerabiałem już różne "dimarcje i simury" i już dziękuję... Zastanawiam się nad dwiema opcjami: coś ze stajni PRS ub BKP - najlepiej całe sety.

Zależy mi na zachowaniu charakteru gitary - bo to w końcu dostojna dama z Bigsby na pokładzie i tak ma się zachowywać;) Pod mostkiem potrzebuję ciutkę więcej ognia niż fabryczny low-gain-vintage pup, a gryf ma być ciepły, słodki i jazzowy. Nie interesują mnie żadne "świnie wojny" i inne ultrasy;)

Starla jest w pełni mahoniowa + palisander na podstrunnicy. So?

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: Pickupy do Vintage'owego PRS-a
« Odpowiedź #1 26 Lis, 2015, 18:55:08 »
Jak masz ogień w ampie, to set Mułów.
Ze stajni PRSa HFS pod most, pod gryf można wypróbować Dragona jakiego, ale myślę że nie ma sensu bawić się w półśrodki :)

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Pickupy do Vintage'owego PRS-a
« Odpowiedź #2 26 Lis, 2015, 19:11:15 »
Wzmak z natury jest ciemno brzmiącym czyściochem z vintageowym drivem, który musi być dopalany do gry solo. Myślałem o secie Mułów, tylko na ile to jest kolejna wariacja na temat pafów, a na ile temat warty uwagi. I nie chodzi mi o jakość brzmienia, bo ogrywając cokolwiek na BKP nie było wątpliwości - to po prostu dobre pickupy;)

Myxu, bawiłeś się Deep Dishem od PRS?

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: Pickupy do Vintage'owego PRS-a
« Odpowiedź #3 26 Lis, 2015, 22:36:49 »
No dla mnie muły są o tyle wyjątkowe że są fajnymi PAFami, ale jak je wepniesz w high gainowy wzmachol to robią rzeźnię niedostępną dla innych PAFów ;) Ale jeśli graszna vintydżowym ampie, a oczekujesz większego ognia, to nie jest to temat dla Ciebie.

Nope, z Deep Dishem przyjemności (czy nieprzyjemności) nie miałem okazji mieć ;)

Offline Gonash

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Pickupy do Vintage'owego PRS-a
« Odpowiedź #4 26 Lis, 2015, 23:41:05 »
+ dla dragonow pod gryf. Mam u siebie dragony 2 (CU 22, wiec drewno u mnie podobne) i jest super cieply i slodki.
Jezus żyje!

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
@Gonash Wiesz do czego jest potrzebna;) Musi być słodko i sprężyście przy gryfie i troszkę więcej ognia pod mostkiem. Gram dużo ambientowych rzeczy;) Masz jakiś pomysł na pickup bridge'owy?

Posty połączone: 28 Lis, 2015, 19:45:06
No dla mnie muły są o tyle wyjątkowe że są fajnymi PAFami, ale jak je wepniesz w high gainowy wzmachol to robią rzeźnię niedostępną dla innych PAFów ;) Ale jeśli graszna vintydżowym ampie, a oczekujesz większego ognia, to nie jest to temat dla Ciebie.

Nope, z Deep Dishem przyjemności (czy nieprzyjemności) nie miałem okazji mieć ;)

No to zamiast Mule byś @Myxu proponował, bo mam właśnie ciemno-brzmiący vintage'owy wzmacniacz?
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2015, 19:45:06 wysłana przez ciechoslovacja »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
15 Odpowiedzi
3267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2009, 22:28:17
wysłana przez lord_awesomeguy
2 Odpowiedzi
2279 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2013, 14:18:54
wysłana przez g-zs
4 Odpowiedzi
1799 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 18:01:24
wysłana przez Orange
13 Odpowiedzi
4025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2015, 14:32:41
wysłana przez ghostek