Autor Wątek: Pytanie o power soak/attenuator dla Mesa Boogie Mark IV  (Przeczytany 2488 razy)

Offline GNOSiS

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Hej, nie mam w ogole doswiadczenia z takimi wynalazkami ale chyba nie obejde sie bez tego. Na probie output na 1.5 juz jest za glosny a i tak nie jestem w stanie wydobyc tego brzmienia z ktorego Mark IV slynie. Do tego to lampy w koncowce musza chodzic prawie na max.

Jaki polecacie poskramiacz mocy do tego? Czy jest bezpieczne uzywanie czegos takiego? O czym trzeba pamietac uzywajac power soak? Czy jakosc tych urzadzen mocno wplywa na brzmienie?
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2015, 11:21:14 wysłana przez GNOSiS »

Offline Tomasz75

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Tweed,Trioda,class A.......próbowałeś? Myślę, że powinieneś uzyskać ''dobre'' brzmienie w warunkach ''domowych''.

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
   Mark IV slynie tez z tego ze NIE TRZEBA go rozkrecac na max by uzyskac markowe brzmienie.
Radze zaczac poszukac przyczyn niezadowolenia gdzie indziej.
   Jesli koniecznie attenuator to ja sprawdzony mam - Rivera Rock Crusher - wprawdzie nie uzywam go do Mark IV
(Mark jest wyjatkowy pod wieloma wzgledami i wspaniale brzmi w przyzwoitych, nie za glosnych, glosnosciach). 
  Rock Crusher sprawdzil sie w miare dobrze z wiekszoscia wzmacniaczy (Dual Rec, Single Rec, 5150, EVH, Soldano, Bassman, Rockerverb) . Tak jak inne attenuatory zmienia brzmienie bardziej lub mniej w zaleznosci od stopnia tlumienia itp (praw fizyki nie przeskoczysz), ale efekt koncowy jest co najmniej zadowalajacy.

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Z mojej strony polecam Weber Mass. Jest dodatkowe podbicie na treble więc jakoś można go dokręcić do oczekiwań. Widziałem, że gdzieś krążą po internetach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
11023 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2010, 20:13:51
wysłana przez coin777
29 Odpowiedzi
20439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 23:53:43
wysłana przez Icchok Lejb Perec
21 Odpowiedzi
6241 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2015, 21:31:26
wysłana przez sinquestsound
12 Odpowiedzi
3390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2021, 11:44:58
wysłana przez Drozd
5 Odpowiedzi
1210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2024, 19:34:24
wysłana przez sylkis