Autor Wątek: Nagrywanie gitary i EZdrummer 2  (Przeczytany 10343 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Nagrywanie gitary i EZdrummer 2
« 18 Lis, 2015, 11:21:39 »
Hej ze 3 lata temu byłem dokładnie w tej samej sytuacji. Grałem za młodu potem naście lat przerwy, powrót i szok. Komputery, bajery.
Co ja proponuje:
1. Reaper z polska nakładką
2. EZ Drummer zapięty do Reapera jako wtyczka
3. Guitar Pro
4. Zalecany interfejs jakiś. Ja mam line 6 POD studio. Do nagrywania jednej gitary na raz styka POD Studio GX. Masz tam od razu POD Farm czyli symulacje pieców, kolumn i efektów. Łatwy w obsłudze i dużo presetów w necie. I do tego POD Farrm sam Ci się podłączy do Reapera. Do grania bez nagrywek odpalasz POD Farm jako stand alone, ustawiasz jakiś preset albo sam sobie dobierasz elementy rigu i ciosasz na słuchawkach podłączonych do PODa albo podłączasz do jakiegoś sprzętu grającego domowego.
Co do EZ Drummera to musisz go podłączyć do reapera. Po zainstalowaniu EZ Drummera wyszukaja w folderze gdzie ci się zainstalował plik EZdrummer.dll i skopiuj go do folderu  instalacyjnego Reapera do folderu Plug ins (chyba).
Nagrywanie gitary.
Reaper zakładka wstaw nową ścieżkę.
Następnie dość ważne zakładka ustawienia projektu gdzie ustawiasz tempo i metrum. Wg tego tempa bedzie Ci grać perka z Ez Drummera i klik metronomu
Teraz na załadowanej ścieżce klikasz przycisk FX i wyszukujesz wśród wtyczek POD Farm. Ustawiasz na nim jakiś preset i możesz nagrywać. Musisz pamietać o uzbrojeniu ścieżki do nagrywania, czyli musisz w lewym górnym rogu menu ścieżki nacisnąć taki przycisk z kółkiem. W tym przypadku nagra ci się tylko czysta ścieżka gitary przetwarzania przez zapięty POD Farm. Dzięki temu możesz dowolnie zmieniać brzmienia i efekty bez ponownego nagrywania ścieżki.

Zakładasz kolejną nową ścieżkę w reaperze.
Podobnie jak wyżej podłączasz do niej wtyczkę ale tym razem wybierasz toontrack ... cos tam . Czyli EZ Drummer
Otworzy ci się widok zestawu perkusyjnego. Na środku ekranu masz przycisk open grooves gdzie siedża setki gotowych groovów i przejść. Praktycznie na każdą okazję o ile nie chcesz mieć bardzo skomplikowanych rytmów. Groovy są podzielone na jednotaktowe sekwencje. Zeby je wrzucić na ścieżkę po prostu je przciągasz z EZ drummera na ścieżkę z bębnami. Jak klikniesz 2 razy na ścieżce na przeciągniety fragment to może zedytować ten motyw. Pokaże ci się klawiatura midi i siatka z różnokolorwowymi kwadracikami. Każdy kwadracik to odpowiedni dźwięk. Można w ten sposób ułożyć własny podkład ale jest to trudne i na pewno czasochłonne ( przynajmniej dla mnie).
Tutaj z pomocą przychodzi Guitar Pro gdzie można dużo łatwiej układać podkłady perkusyjne a do tego można bez problemu importować do ez drummer podkłady bębnów z transkrypcji utworów Guitar Pro pobranych z netu.
To Ci powinno na sam początek wystarczyć. Wiem jak to brzmi ale to są czynności dość proste. Zabawa dopiero zaczyna się później.
Znam twój ból ale nie da się tego wszystkiego wyjaśnić w trzech zdaniach. Też miałem sporo problemów i nie raz zjebano mnie że na forum, ze się o takie pierdoły pytam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
8699 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2008, 18:43:33
wysłana przez Nitram
Nagrywanie gitary

Zaczęty przez Rafik « 1 2 3 4 » Ogólnie

95 Odpowiedzi
41353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2010, 09:23:15
wysłana przez Hesu
13 Odpowiedzi
8080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2012, 16:51:34
wysłana przez Gnat
2 Odpowiedzi
2936 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2013, 09:18:21
wysłana przez sinquestsound
EzDrummer 2

Zaczęty przez Mat Software

4 Odpowiedzi
3155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2014, 23:04:03
wysłana przez Mat