Autor Wątek: Combo 1x12 do 3500zł - rock/metal  (Przeczytany 8037 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Combo 1x12 do 3500zł - rock/metal
« 24 Paź, 2015, 12:30:27 »
Hej,

Potrzebuję sobie kupić combo. Coś prostego, 1x12 wystarczy - mobilność też ważna. Co tam jeszcze... Wystarczą 2 kanały, mile widziana pętla i ewentualnie redukcja mocy. Chociaż zdaję sobie sprawę, że pewnie niektóre 30W zabrzmią cicho lepiej, niż inne zredukowane do 5. W każdym razie granie w domu jest "nice to have", ale nie po to kupuję to combo.
Aha, sama moc w granicach 20-50W. Grałem na 30W Laboga Beast, który był rozkręcony na jakieś 45% z paczką z jednym GT12-75 i wystarczało w zupełności na salkę.
Najchętniej unikałbym chińszczyzny... W grę wchodzi też jakiś zestaw head+paczka, ale to jednak jeden kurs po schodach więcej, a mieszkam na 3 piętrze bez windy. :P
Fajnie też by było uniknąć chińszczyzny... ;)

Co proponujecie? :)

Widzę względnie dużo ENGLi Thunder i Screamer. Dobre to?





Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
A co z Peaveyem Classic 30? On chyba 1x12 jest, made in USA a i do rocka i metalu się nada (po uprzedniej dopałce rzecz jasna)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Nie ma pętli, ale to póki co do przeżycia... Dopisuję do listy rozważanych wzmaków. :)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Do 3500 to i combo Mesy SR Rect-o-verb da się znaleźć.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Tylko gdzie szukać? :D Tzn wiem gdzie, ale jaka szansa na trafienie? ;)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Jakiś czas temu na allegro w tych pieniądzach była (ktoś nawet z forum pamiętam się na nią czaił). Wrzucaj ogłoszenia, przeczesuj wszelkie olx'y, alledrogo itp. może akurat się znajdzie ;)

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Miało nie być chińszczyzny ale jakbyś nie kupił comba Engla Orange itp to od siebie mogę polecić combo Peavey 6505+
Ma dwa niezależne kanały, do tego pętlę którą możesz aktywować przy użyciu footswitcha co jest wg. mnie bardzo dobrą opcją.
Do 1800 powinieneś wyrwać używkę tylko polecam dokupić i zamontować w środku jakiś sensowniejszy spiker.

Kiedyś nagrałem parę próbek i robiłem na forum reckę. W wolnej chwili możesz sobie obsłuchać ;)
Wlacz osadzony player soundcloud

Wlacz osadzony player soundcloud


Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Do rockometalu spoko, ale kanał czysty jest tak gówniany...że ja pierdolę. W zasadzie to go nie ma.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Jak w pętlę się wepnie jakiegoś dileja reverba itp to jeszcze da się przeżyć ;) ale fakt, kanał czysty jest słaby. Mimo tego do ostrzejszego łupania polecam. W tej kasie IMO bardzo spoko combo.

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Tylko, że kolega ze wzgledu na wagę i mobilność pisał , ze chce kombo  1 x 12 ,  a 6505 to raczej dwugłośnikowa opcja i  waga też większa :)

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Miałem na myśli combo 6505+ 112 czyli jednogłośnikowe ;) ale zostawmy już tego piłeja...co kto lubi. Niech bierze Engela czy co tam się podoba  :P Ja i tak jestem zwolennikiem zestawu head + paka pomijając już wszelkie kwestie gabarytowe i wagowe  ::)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
6505+ 112 to najlżejszych też nie należy. Ze 30kg to gówno waży.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Może kolega poszukujący comba ma stalowe plecy i łapy  ;) Hmm...to może by tak jakieś combo Blackstar'a?

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
2x12 odpada. Bo, kurwa, bez przesady. ;) Luźne granie w piwnicy. Nie jakieś szatańskie metale w klubach. ;)
Akurat własnie wróciłem od znajomego, który ma Marshalla VintageModern 2x12 - nihooya nie będę nosił takiego bydlaka, chociaż Piwi fajny jest. Stalowe plecy i łapy dopiero wyrabiam. :P
Polowanie na Mesę trochę potrwa. Znajomy poleicł mi też Mesę Dual Caliber.

Na teraz z ciekawszych widzę albo ENGL Thunder, który jest w Poznaniu, lub Laboga Caiman z Niemiec za jakieś 500 Euro, bo tyle z wysyłką wyjdzie. Co z tych dwóch opcji jest ciekawsze? ;)


Posty połączone: 24 Paź, 2015, 19:42:59
Jest jeszcze jeden kandydat, na którego się czaiłem kiedyś - Koch Studiotone XL. Ktoś, cos? Ponoć mega fajne te Kochy.
« Ostatnia zmiana: 24 Paź, 2015, 19:42:59 wysłana przez aciek_l »

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
ENGL Gigmaster 30w 1x12

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Widzę względnie dużo ENGLi Thunder i Screamer. Dobre to?

Tak, tylko z V30 byś musiał mieć i zamknąć tyłek. Moim zdaniem jeden z najbardziej niedocenianych wzmaków do metalu ever. Może to i dobrze, za grosze można dorwać.

Ogólnie bym celował w Head + Kolumna, ale Ty decydujesz.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Head tak, ale mały. Właśnie pośredniczę w dealu z Marshallem JVM i musiałbym trzymać w domu z dwóch imigrantów, żeby mi to nosili. :D

Ale własnie jest mega fajny headzik do wzięcia - ENGL Ironball. Ktoś coś wie? Ponoć super gra.

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
@aciek_l Nie bój się, jaśnie nam panujący zapewnili nam pierwszą i pewnie nie ostatnią pulę "uchodźców", także może dostaniesz swojego do noszenia sprzętów.
Ja mam podobne zdanie jak Stivo, iż najlepszy wybór to head + kolumna (czy to będzie 1x12 czy 2x12, to już tylko twoja decyzja). Wtedy masz szerokie możliwości eksperymentowania - nie pasuje ci brzmienie paczki Mesy, to zmieniasz na Orange, Hesu czy inne Buzzaro. Chcesz zmienić sam wzmacniacz, też nie ma problemu, więc zastanów się porządnie czy warto kupować combo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@mwczesniak : Nie zaczynajmy o uchodźcach w moim topicu. Sam jestem, jak to znajomy kiedyś też siebie określił, "etnosceptykiem". :D

Anyways, head + paczka akceptowalną opcją. Jeśli to mały head i paczka 1x12. I własnie tutaj wchodzi ENGL Ironball, którym się mocno ludziska jarają. :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Head tak, ale mały. Właśnie pośredniczę w dealu z Marshallem JVM i musiałbym trzymać w domu z dwóch imigrantów, żeby mi to nosili. :D

Ale własnie jest mega fajny headzik do wzięcia - ENGL Ironball. Ktoś coś wie? Ponoć super gra.

Gdzie ten Ironball? Zawsze chciałem sprawdzić. Miałem kontakt ze Screamerem i dłuższą chwilę grałem na Thunder head. Oba moim zdaniem warte uwagi, a stosunek rzęsistości nakurwu do ceny w Thunderze jest celujący z plusem, nie wiem, skąd opinie o "łagodności" tego wzmaka.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...stosunek rzęsistości nakurwu do ceny w Thunderze jest celujący z plusem, nie wiem, skąd opinie o "łagodności" tego wzmaka.

Z dupy :D

A tak poważnie, to ktoś miał se Piweja Pięć Jeden Pięć Zero, wydał 3kPLN i nagle zjadł go head kolegi za połowę tej kasy, no to siadł do neta i napisał "Tunder jest do kaki, Pifej akbar" czy inne bzdety. ;D
Bynajmniej to nie przynajmniej!


Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
RectoVerb jak na zawołanie. :D Ale już jestem prawie dogadany z Niemcem w sprawie Ironballa, i czekam na info od innego w sprawie paczki ENGL 1x12 na V30. Najpierw sprawdzę, na ile uzasadniony jest lekki hype na Ironballa. :) Najwyżej później dalej się będę bawił. ;) (po dwóch latach przerzucania gitar już wiem, czego mi trzeba, zobaczymy jak pójdzie ze wzmacniaczami ;) )

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Music House ma na stanie Orange Rocker 30.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
12126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 18:42:28
wysłana przez Musza
10 Odpowiedzi
7821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 10:20:42
wysłana przez deathtom
8 Odpowiedzi
2027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 16:12:48
wysłana przez indabrain
61 Odpowiedzi
34085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2017, 18:38:19
wysłana przez myheaven
2 Odpowiedzi
1580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 09:29:01
wysłana przez Harnaź