Autor Wątek: [NAD]Laney IRT60-212  (Przeczytany 6080 razy)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
[NAD]Laney IRT60-212
« 21 Paź, 2015, 23:05:17 »
No to jest wreszcie pierwsza lampa do której nie brakuje mi paki, przez co nie stoi i nie kurzy się na półce. Dotychczasowe spostrzeżenia:

- Redukcję mocy można sobie w dupę wsadzić - w domu się i tak nie pogra z volume rozkręconym na więcej niż 3-4 :D Oczywiście jak dałem mu bardziej na pizdę (odkręciłem pokrętło Watts na mniej więcej 40%) to podłoga zaczęła drżeć, tak więc nie do końca jest tak mrocznie jak wyżej wspomniałem - mogło być jeszcze gorzej :D
- Wykonanie całkiem, od strony wizualnej nie ma się do czego przyczepić...
- ... oprócz tego że diody Power i Standby świecą się wtedy kiedy chcą :/ Chuj kurwa gówno.
- PO CO MI TYLE GAINU?! Jest go dużo ale mimo wbudowanego boostera i tak trzebaby dopalać. Gdybym w ogóle się tym gainem przejmował ;)
- ZA CZYSTY CLEAN! Nie brumi, nie wysterowuje się. Może jak rozkręcę to bydle, czyli nieprędko. Z Big Muffem brzmi przeciętnie, czas zmienić fuzza na lepszego
- footswitch zjebany, nie załącza kanału lead. Z poziomu ampa wszystko gra. Oczywiście wkurwiło mnie to niemiłosiernie, już poszedł mail do Music House (skąd kupiłem ampa), w sprawie tego i LEDów. Kurwa kurwa kurwa.
- Jak to brzmi? A chuj wie. Dla mnie wszystko brzmi tak samo poza Mesą DR :D No i na takich głośnościach na jakich na razie mogę go odpalać to nie da się udzielić miarodajnej odpowiedzi.
- Ciężki w chuj. Myślałem że się zesram.

Więcej info wkrótce. Przede wszystkim zobaczymy co odpiszą w sprawie sraczki ktora jak zwykle musiała mnie spotkać...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #1 21 Paź, 2015, 23:30:10 »
 
- Ciężki w chuj. Myślałem że się zesram.

Ale myślałeś, że się zesrasz czy się ostatecznie zesrałeś sam z siebie i zwalasz winę na wzmaka?
'-'

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #2 21 Paź, 2015, 23:30:40 »
Tak.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #3 21 Paź, 2015, 23:37:21 »
Tak.

Dziękuję. Teraz już rozumiem hejty na tego wzmaka.
'-'

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #4 22 Paź, 2015, 00:08:05 »
Osobiście miałem okazję połoić na headzie Lejniego z różnymi paczkami (Laney, EVH, Orange i Mesa - all 212) i powiem że bardzo fajny i ciekawy wzmak. Jak za tą kasę to bardzo fajny. Zapas mocy jest, kurwił mi najfajniej z Orange, widać brytol z brytolem się dogadał...lipa że wyszła sraka. Oby szybko przeszła... łączę się w bólu i pozdrawiam!
P.S. zarzuć jakieś própki ;)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #5 22 Paź, 2015, 00:23:46 »
Cenowo to jest bardzo dobrze. Gdzie był takie wzmaki w takich cenach, gdy zaczynałem grać... A nie... Były bugery - tyle że ta felerna seria autodestrukcyjna.
'-'

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #6 22 Paź, 2015, 00:28:48 »
Prupki mogę tylko Zoomem zebrać więc pewnie będzie lipa. Ale postaram się coś zadziałać.

Te kontrolki szczerze mówiąc mam w dupie, gorzej że FS nie bangla. No i sprzęt na gwarancji więc w sumie można się przyjebać o wszystko co tylko jest nie tak ;)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #7 22 Paź, 2015, 01:13:52 »
Trzeba było mese ode mnie wziąć :D

Gralem na hedziku i kurwil. Z paka evh. Z tą swoją już tak raczej nie do końca. Ciekawe jak combo. Zarzuc coś :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #8 22 Paź, 2015, 07:32:40 »
Ja dostałem wczoraj AMT Stonehead z Thomanna i co ?...    ...i kurwa jeszcze gorzej bo kanał Lead 1 nie ma gainu i jest cichy w chuj...   ...do momentu kiedy poruszam wtyczką w gnieździe :) Pewnie jakiś lut jebnął na wejściu. Wzmak świetny jak na tranzystor, ale po 5 sekundach wiedziałem, że wraca. Jakieś pół roku temu kupiłem ENGL'a Fireball'a z Thomana. Po 1-2 dniach grania zaczął brumieć jak pojebany. W jeden dzień znalazłem przyczynę. Ujebana noga największego kondzia. Po prostu pękła menda. Byłem tak wkurwiony, że sam sobie polutowałem co musiałem. W obecnym wypadku nie mam dojścia do gniazda. Za dużo rozbierania.
INTERSTELLAR

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #9 22 Paź, 2015, 07:50:07 »
Uhh to wspolczuje :(

Mysle ze zrobienie tego FSa nie bedzie jakos mega trudne, bardziej na nerwy dziala mi fakt ze po prostu ZAWSZE cos sie musi spierdolic...

Jakies slabe foto z wczoraj. Dioda Power akurat postanowila swiecic ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2015, 07:54:23 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Zomballo

  • Gość
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #10 22 Paź, 2015, 07:57:14 »
Jak byś wziął GH to byś się tak nie wkurwiał i jeszcze by to dobrze grało. :P
Mój wójek dobra rada: zwrot kasy -> zakurwiasz saltem na allezło -> szukasz GH50L (najlepiej pierwszą wersję z czarnymi narożnikami i big logo) -> szukasz Harlej Biedaton na v30 -> czekasz na kuriera -> spinasz to wszystko do kupy -> leczysz zajady od ciągłego się cieszenia.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #11 22 Paź, 2015, 08:00:44 »
Ja mam GH100 za 1700zł do spylenia jak coś.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #12 22 Paź, 2015, 09:47:36 »
Świecące diody power w IRT to akurat standard. Chiński szajs :D

Ale w sumie to ja nie wiem...cieszysz się w końcu czy nie?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #13 22 Paź, 2015, 10:22:44 »
Zombi - to będzie dla mnie wiele za głośne...

Na razie czekam ciągle na odpowiedź sklepu.

Czy się cieszę? Tak bo gada.

I chyba będę musiał się przesiąć na EL34 żeby chociaż trochę brudu wycisnąć z tego sterylnego kanału clean :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #14 22 Paź, 2015, 11:03:26 »
@ITHMW
Za większość zimnych lutów możemy podziękować specom od ekologii i za te ich lead free spoiwa lutownicze, a później kanał lead we wzmaku rzeczywiście jest free.

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #15 22 Paź, 2015, 11:26:08 »
Awaryjne chińskie badziewie, miałem i też musiałem reklamować. Czysty słabizna i średnio współpracuje z przesterami. Lead może być ale też nie porywa, gainu jest w chuj ale przy większej jego ilości zaczyna się dusić ratowało go jedynie dopalenie zewnętrznym drajwem. Oczywiście jest to taniocha więc nie ma czego więcej oczekiwać.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #16 22 Paź, 2015, 12:27:23 »
Ale że chce im się potem pierdzielić z tymi naprawami/zwrotami/gwarancjami, to ja nie wiem. Jakby nie można było wypuścić sprzętu w przystępnej cenie, który się po prostu prędko nie rozwali.
'-'

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #17 22 Paź, 2015, 13:07:20 »
Niemcy kiedyś wypuścili Mercedesa w210 i w124. Był tak solidny że firma prawie splajtowala. Serwisy stały puste. Potem weszła c klasa i zgadnij co ;). Podejrzewam że tutaj jest podobnie.

@Omlet mogę spytać ile za to dałeś?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #18 22 Paź, 2015, 13:11:59 »
Duzo w kutas, 2,3k :( Ale w sumie nie robi mi to aż tak. Gorzej że ten footswitch mnie wkurwił.

To że przester się dusi to akurat dla mnie zaleta, gorzej że z Tele dusić się nie chce...
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2015, 13:13:40 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Zomballo

  • Gość
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #19 22 Paź, 2015, 14:56:27 »
http://musichouse.pl/kategoria/9/comba-gitarowe/price_desc/4
Tyle tam pieców fajnych a Ty musiałeś wziąć to chińskie gówno? Ogarnij się i niech Ci wymienią na jakiegoś nie chińskiego Marshalla JCM, Orange Rocker, Peaveya Cl50, Fendera (tu nie wiem nie znam się), Laneya TT, LC30, VC30.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #20 22 Paź, 2015, 15:22:50 »
Osz kurwa. Myślałem że z 1500. W tej kasie z laneya to ja bym vh100r pobierał :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #21 22 Paź, 2015, 15:24:27 »
To jeszcze znajdź mi tam coś co będzie miało 50W, 212 i na czym będzie się dało w domu pocisnąć :D

ED:

W tej kasie z laneya to ja bym vh100r pobierał :)
W którym miejscu vh100r to combo?
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2015, 15:43:20 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #22 22 Paź, 2015, 15:59:56 »
Nie ma tu co się czepiać Omleta, gdyż zapewne nie wyrzucił sobie 2,3k bez zastanowienia i przejrzenia interesujących go comb dostępnych na rynku.
@Zomballo Problem w tym, że ciężko teraz znaleźć coś nie wyprodukowanego w Chinach. Teoretycznie, to nawet napis made in Germany, England, USA może niewiele teraz znaczyć, bo wystarczy ponoć, że np. tylko poskładają wzmacniacz do kupy z gotowych PCB, obudowy itd. zrobionych w Azji i mogą sobie walnąć, że zrobiono w Europie. Dodatkowo i tak większość elementów elektronicznych produkowana jest w Chinach, na Tajwanie i w tym podobnych krajach, więc zarówno wzmacniacze za 1k jak i za 15k są zrobione z kitajskich podzespołów. Sęk w tym, że w tych renomowanych markach są wstawiane dobre kondensatory, potencjometry, itd.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #23 22 Paź, 2015, 16:10:20 »
Made in USA znaczy, że 100% robione jest w USA. Takie mają prawo federalne. Duncany pasywne są USA i mają napis made in USA. Aktywy już tego nie mają np, tylko dopisek, że nawijane w USA, a część elementów już jest np. z Chin. I napisu "Made in USA" już nie mają. Bo nie mogą. ;)

Poza tym jak rzucasz takimi twierdzeniami w postaci "coś made in Germany, made in Germany nie jest" to wypadałoby dać jakieś uzasadnienie. Bo to ciężki zarzut, wyjebany jak brud spod napleta w stylu pierwszego, lepszego "znaffcy", który pierdoli i rzuca bezpodstawnymi frazesami, "bo on się kurwa zna". A ja mam na to np. wychujałe uczulenie. Spore grono użyszkodników tutaj pewnie też.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NAD]Laney IRT60-212
« Odpowiedź #24 22 Paź, 2015, 16:10:58 »
Wykurwiać mi stąd z tym offtopem.

W ramach ciekawostki dodam że jest tak ciężki że mnie łapy wczoraj zbyt bolały żeby dłużej pograć :D Dziś spróbuję trochę pokręcić gałami, może uda się coś ukręcić. Oczywiście bardziej chodzi mi o to żeby z fuzzem ciekawie zagadał. Jebać kanały przesterowane.

A, jeszcze jedno, ten cyfrowy reverb nie jest warty uwagi. Skoro cyfra to mogli dać hall reverb a nie udawać sprężynowy. No ale cóż :)
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2015, 16:13:27 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
12302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2010, 21:03:36
wysłana przez fireboy
4 Odpowiedzi
3253 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2010, 22:51:54
wysłana przez wodzu
16 Odpowiedzi
6976 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2012, 21:51:42
wysłana przez zietek
Laney IRT60-212

Zaczęty przez lukasb « 1 2 » Wzmacniacze i kolumny

27 Odpowiedzi
9091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 22:13:41
wysłana przez Mother Puncher
0 Odpowiedzi
979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2014, 06:16:12
wysłana przez waleczny_gladiator