Autor Wątek: Jet City jCA50h Wymiana Lamp i kilka pytań  (Przeczytany 3804 razy)

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Jet City jCA50h Wymiana Lamp i kilka pytań
« 13 Paź, 2015, 16:15:40 »
Sprawa wygląda jak w temacie.Szykuje się do wymiany lamp w tym właśnie headzie. Jak wszyscy oczekuje mięska i selektywności bez siary :).Jest to wzmacniacz,który ma zrobionych kilka modów.Ciągle czuje w nim za dużo wkurwiającej siarki(ostrej górki).Pakę mam 212 na eminence V12(to tak w ramach wyjaśnienia);).
Tak wygląda aktualny stan rzeczy:

Pierwsza przedwzmacniacza na Tad 12ax7C selection,dodatkowo zasilana jest prądem stałym dla zmniejszenia przydźwięku.
Cała reszta lamp wymieniona na EHX przedwzmacniacz 4 x 12ax7, Lampy mocy2 x 6l6 WXT Sovtek
Dodany pot deph i poprawiona pętla efektów dodany rezystor i kondensator zmniejszając sygnał do 0 decybeli przez co nie ma problemu z analogami.Dodatkowo zmodowany kanał czysty(wyczyszczony) nie craunchuje do 5- 6 nawet na aktywach(wszystko to mody sloclone).

Chciałbym żeby brzmienie było bardziej pełne i plastyczne.Na razie jest w nim sporo ostrości i drutu.Co proponujecie?
I jeszcze jedno pytanie.Nie znam się dobrze na tych wszystkich schematach i elektronicznych zawiłościach,więc jeśli ktoś z Was wie to chciałbym zapytać,która lampa preampu za co odpowiada i czy ustawiał ktoś z Was bias w tej głowie.Chciałbym się nauczyć to robić a wiem ,że nie jest to zbyt skomplikowana sprawa.
Prosiłbym Was również o to,żebyście mnie z góry nie uznali za barana i nie odesłali do Wujka Google.Chodzi mi o praktyczne rady i spostrzeżenia odnośnie swoich doświadczeń.

Z góry dziękuję za pomoc.

Posty połączone: 14 Paź, 2015, 08:14:43
Nikt nic?
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2015, 08:16:12 wysłana przez Człekozębny »

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Ja bym próbował na V1 dać ECC803S, a na pozostałe pozycje ECC83S albo ECC83MG od JJ.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Może Mod SLO? Dźwięk jest bardziej okrągły i mniej siarzący.

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
O tym modzie nie myślałem jeszcze,ale to jakiś trop.A który to mod slo,bo z tego co wiem jest ich kilka. Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie.Głównie chodzi mi o lampy.



Posty połączone: 14 Paź, 2015, 12:55:08
Ja bym próbował na V1 dać ECC803S, a na pozostałe pozycje ECC83S albo ECC83MG od JJ.
Słyszałem że JJ mają problem z jakością i szybko padają.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2015, 12:55:08 wysłana przez Człekozębny »

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Cytuj

Posty połączone: 14 Paź, 2015, 12:55:08
Ja bym próbował na V1 dać ECC803S, a na pozostałe pozycje ECC83S albo ECC83MG od JJ.
Słyszałem że JJ mają problem z jakością i szybko padają.

W moim Firebirdzie siedzą już 3 lata i nic się nie dzieje. Ale to Twój wybór.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...


Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
To ten mod:
http://i.imgur.com/fIIzO.jpg
Udam się z tym schematem do kogoś mądrego,bo sam tego nie rozkminię :).

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Masz siarę w JCA? Aż dziwne... grałem na tym na pakach z V30 i siara była, ale jak presence był więcej jak 6.5/9...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Masz siarę w JCA? Aż dziwne... grałem na tym na pakach z V30 i siara była, ale jak presence był więcej jak 6.5/9...
Może tu tkwi problem,bo presence odkręcam mocniej.Jednak gdy mam go mniej to trochę muli nawet z dopałką. No i wsumie jak wcześniej napisałem ja gram na Eminence V12 i np na peaveyu tej siary nie mam(a powinna być),więc to nie wina paki.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2015, 16:07:29 wysłana przez Człekozębny »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Pamiętaj, że Peavey, nie ważne jaki, to kompletnie co innego niż JCA. Grałem na JCA100h i miałem dłuższy czas JCA22h, podpinałem pod Buzzaro ST-B112 oraz ST-B212 oba na V30 i siary w sumie nie miałem, Presence zwykle na godzinę dwunastą, a dopalałem TS808 od @puffmajster, Gain zwykle był na mniej więcej 3.5-4, nie gram ballad, a brzmiało to pro.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Pamiętaj, że Peavey, nie ważne jaki, to kompletnie co innego niż JCA. Grałem na JCA100h i miałem dłuższy czas JCA22h, podpinałem pod Buzzaro ST-B112 oraz ST-B212 oba na V30 i siary w sumie nie miałem, Presence zwykle na godzinę dwunastą, a dopalałem TS808 od @puffmajster, Gain zwykle był na mniej więcej 3.5-4, nie gram ballad, a brzmiało to pro.
[/quote
A z takim ustawieniem presence przebijałeś sie w miksie z kapelą?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Myślałem, że w miksie z bandem przebija się środkiem. Ew Claymorem. Albo wielkim kutasem.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tak jak napisałem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Myślałem, że w miksie z bandem przebija się środkiem. Ew Claymorem. Albo wielkim kutasem.
A ja myślałem,że bokiem albo od tyłu :P


Posty połączone: 14 Paź, 2015, 18:33:36
Tak jak napisałem.
Spróbuje pokombinować z ustawieniami,ale w zamiarze mam i tak wymianę lamp przynajmniej preampu. Ehx skwierczą.Może Sovtek 12ax7LPS coś zmieni.Po prostu nie mam takiej potęgi jakiej oczekuję jest zbyt sucho i chuj :)A wiadomo ,że jak jest sucho to jest chujowo i to nie tylko w kwestii wzmacniacza :)
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2015, 18:34:38 wysłana przez Człekozębny »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Proponuję żebyś kupił jedną lampkę ECC81 i wbijaj ją w pierwszy, drugi lub trzeci slot. Posłuchaj gdzie Tobie będzie bardziej pasowała

Ja mam tą lampkę wbitą w pozycję V2  http://sklep.lampyelektronowe.pl/?186,12at7-ehg
To mi daje mniejszą kompresję. Gain bardziej użyteczny i o wiele mniej siarzącą górkę przy czym jest grubsze ziarno.

Miałem wcześniej tą, ale bardziej pasuje mi EHX bo jest trochę jaśniejszy i ma inną górkę. Kup obie i testuj
http://sklep.lampyelektronowe.pl/?208,ecc81-jj-gold
INTERSTELLAR

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Mam ecc81 wrzucałem ją na V1 i zredukowala mi gain o V2 nie myślalem przez chwilę dziś tego spróbuję.Czy wiesz może która lampa to inwerter znaki na niebie i ziemi mówią że V3 ale jak jest naprawde.Mam tego zbalansowanego TADa i chciałbym go właśnie wrzucić na inwerter.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Inwerter to pierwsza od prawej patrząc od frontu wzmacniacza.

Zamiast kombinować z lampami, byś pokombinował z kolumnami. W HiGain zmienianie lamp z nadzieją o diametralną poprawę brzmienia wydaje mi się ślepą uliczką.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Najpierw spróbuję tańszych opcji z lampami,jak to nie pomoże pomyślę o paczkach.Choć ta którą mam kurwi na wszystkich wzmacniaczach.Na JCA również, ale po prostu ten wzmacniacz nie daje mi takiej przestrzeni i tak szerokiego pełnego pasma,a wiem że to dobry piec i potrafi zrobić swoje.Jest bardzo selektywny i ma punch ale bez przestrzeni.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Nie do końca tak jest z tymi lampkami Stivo2005. Oczywiście po wymianie lamp z JCA nie uzyskasz barwy Mesy czy na odwrót, ale przynajmniej z ENGL'ami czuję zmianę w barwie i zmianę w ziarnie że tak to ujmę.
W Powerballu chciałem zabić to co w obecnym Fireballu nie istnieje. W Powerballu po około roku poszukiwań znalazłem lampy, które dawały radę na tyle by być zadowolonym z brzmienia. W Fireball'u już dobrałem nieco inny set, ale V3 i V4 zostały te same.

Obecnie mam i chwalę

V1 Tung-Sol ECC803 Gold
V2 Electro Harmonix 12AT7EHX Gold
V3 Sovtek 12AX7LPS
V4 Tung-Sol ECC803 Gold
INTERSTELLAR

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
To tylko moje zdanie, ale grałem na różnych lampach przez parę ładnych lat, szukając podobnie brzmienia, jak i Wy, i teraz z perspektywy czasu doszedłem do wniosku, że nie miało to większego wpływu, a jedyne konkretne zmiany jakie się pojawiają, to zmiana na inwerterze z 12AX7 na 12AT7, zmiana lamp na kanałach czystych, zmiana lamp na low-gainach, najlepiej z górnej półki. Na higainie gdzie masz kilka następujących po sobie stopni wzmocnienia te różnice wynikające ze stosowania różnych lamp się zacierają.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
To tylko moje zdanie, ale grałem na różnych lampach przez parę ładnych lat, szukając podobnie brzmienia, jak i Wy, i teraz z perspektywy czasu doszedłem do wniosku, że nie miało to większego wpływu, a jedyne konkretne zmiany jakie się pojawiają, to zmiana na inwerterze z 12AX7 na 12AT7, zmiana lamp na kanałach czystych, zmiana lamp na low-gainach, najlepiej z górnej półki. Na higainie gdzie masz kilka następujących po sobie stopni wzmocnienia te różnice wynikające ze stosowania różnych lamp się zacierają.

Po tym wszystkim wydaje mi sie że reakcja na zmiane lamp,(przynajmniej V1 i inwertera)zależy w dużej mierze od pieca.W jednym są to niuanse w drugim bardziej radykalne zmiany.Czyli i tak próby są nieodzowne.

Stivo jeśli mówisz o zmianach to jak wpłynęły one na brzmienie w Twoim piecu?
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2015, 09:40:52 wysłana przez Człekozębny »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Stivo jeśli mówisz o zmianach to jak wpłynęły one na brzmienie w Twoim piecu?

W moim obecnym "piecu" nie ma lamp ;) co najwyżej na końcówce mocy.

W poprzednich wzmakach, w sumie... temat rzeka i nie wiem co mam Tobie napisać, a eseju mi się nie chce. W skrócie, na inwerterze który niejako "steruje" końcówką mocy, zmiana z ECC83 na ECC81 trochę ściszała wzmak, zmiękczała, zabierała "siarę", na kanale czystym, chyba jedynym serio podatnym na zmianę lamp, zależy od tego co włożyłem, taki miałem efekt. W low gainach nie mam dużego doświadczenia, ale też były różnice, jak zmiękczenie czy zaostrzenie brzmienia, ale to już niuanse.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
75 Odpowiedzi
29850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2013, 21:26:18
wysłana przez Mr.Pineapple
0 Odpowiedzi
2048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2014, 22:34:52
wysłana przez bleedinhammer
4 Odpowiedzi
2093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2014, 17:07:07
wysłana przez Fizyczny
7 Odpowiedzi
2621 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2016, 19:27:46
wysłana przez ITHMW
4 Odpowiedzi
1915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2016, 21:31:06
wysłana przez Razor89