Autor Wątek: BluGuitar AMP1 czyli 100W z 1,2kg  (Przeczytany 3748 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
BluGuitar AMP1 czyli 100W z 1,2kg
« 11 Paź, 2015, 20:25:16 »
Hej,

Rys Historyczny:
Szukając ciekawych ampów na Thomannie znalazłem taki oto wynalazek jak BluGuitar AMP1. Poszukałem w sieci i na YT co to w ogóle jest. Widziałem kilka demówek ale jakoś nie natknąłem się na żadne metalowe video. Pomyślałem że dobrze by było zrobić taki test więc napisałem do BluGuitar i jak się okazało założyciel firmy Thomas Blug z chęcią zgodził się podesłać mi jeden egzemplarz do testów wraz z z dedykowanym interfejsem MIDI1. Polecam http://www.bluguitar.com/ jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej.



Pierwsze Spostrzeżenia:
Moje obserwacje po prawie 2 tygodniach grania:
- wzmacniacz przyszedł do mnie w bardzo fajnym kolorowym pudełku
Spoiler
- w środku pudełka śliczna instrukcja obsługi wydrukowana na kolorowym papierze. Niby szczegół ale zarąbiście podnosi jakość odbioru.
Spoiler
- moc 100W, waga około 1,3 kg. Na początku wygląda jak zabawka a po podłączeniu do prądu świeci jak choinka :)
Spoiler

Do testów otrzymałem podstawową wersję. ale oczywiście można do tego dokupić sterownik.

Wzmak używa czegoś co nazywa się Nanotube. Nie będę tłumaczył jak to działa bo się nie znam - odsyłam do instrukcji: http://www.bluguitar.com/download/amp1_manual_complete.pdf

Wejścia, Wyjścia i światełka:
Lubię światełka i Thomas chyba też lubi:) Jak to powiedziała Jennifer Batten "Ten amp został opracowany przez aktywnego gitarzystę który nie ma ochoty nosić ciężkich lampowym headów a ciągle chce mieć fajne brzmienie". Poza tym Blug z tego co wiem pracował ponad 20 lat w Hughes & Kettner więc coś tam o projektowaniu wzmaków wie. Standardowo mamy wejście i wyjście, wyjście na kolumnę 8 i 16 OHM, wyjście słuchawkowe z emulacją kolumny (moim zdaniem bardzo udaną), pętla efektów szeregowa lub równoległa (zmieniamy pstryczkiem), wejście do sterowania kanałami i boostem - można zwykły sterownik podłączyć a można MIDI1 i wtedy mamy interfejs MIDI którym zmieniając programy możemy sterować kanałami, reverbem, boostem, pętlą efektów master volume, gain i czymś tam jeszcze. Wbudowana bramka szymów daje radę.
Spoiler





Sound:
Ja tam się nie znam na wzmacniaczach bo na wielu w życiu nie grałem. Mi się podoba. Ładnie działa pętla efektów, ładnie bierze pedały z przodu miło bierze pedały w pętli. Pomimo jednego dzielonego EQ można kreować sporo różnych brzmień pomiędzy kanałami dzięki dodatkowym pokrętłom z boku. Bramka szumów taka sobie, w trybie soft za słaba a w trybie metal za mocna. Wyjście słuchawkowe chyba ma nawiązywać do GreanBacka albo CreamBacka - ma całkiem sporo środkowych częstotliwości ale jak na moje uch brzmi całkiem przyjemnie i naturalnie. Grając na słuchawkach nie robię tego na siłę.

Grałem dziś próbę z ziomalami i Master był na 6, Master kanału na 7 i było wystarczająco głośno żeby na Hesu W212 słyszeć siebie w blastującym perkmanem, Basistą z zapasem 1000W i gitarnikiem z Bugerą 333XL na Randall 412 więc mocy wiele.

Jeśli chodzi o mobilność to chyba najlepsze rozwiązanie jakie w życiu widziałem. 100W dobrej mocy z około 1kg urządzenia sterowanego jeszcze z MIDI:)

Jak zwykle filmik. W next week pojawią się jeszcze 2 playthrough.
Tym razem 6 strun w drop C.
Nie robiłem żadnego procesingu na gitarach, blendowałem tylko sygnał z SM57 z symulacją paczki z AMP1.




Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
O żesz Ty! Tego germańskiego hem, hem.. brata zza Odry gdzieś widziałem, ale nie byłem świadom, że robi takie zabawki.

Co do pudełka - pewnie i na Taurusie da się zagrać piknie, ale o ile Taurus zupełnie mnie nie przekonuje, o tyle to brzmi całkiem sympatycznie.

Miło się słucha, fajny numer na takie demo. Tak około 4:20 jest mniód i prażynki.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Dzięki :)
Pierwszą połowę riffów miałem już wymyśloną wcześniej a gdzieś tak od połowy to już wymyślałem mając AMP1. Lubię jak sprzęt mnie inspiruje :)

Zomballo

  • Gość
Jaki fajowy kawałek! Brzmienie tego cudaka też simpatiko. Kawał dobrej roboty!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Komputer Ci zmienia kanały. Jak meszuga ;)

Fajna zabawka do domu. Jakoś tam to brzmi, dla mnie z deka sucho i za sterylnie. Może kwestia mixu. Ładnie przeciągnięty dźwięk w ostatnim solo.
Od 4:45 miód z moich uszu <3
Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Bardzo spoko i rifol i opcja tego ampa. Mega mi się to podoba. Co do Taurusa też mnie nie przekonuje - kumpel ma w kapeli. Nie bangla to fajnie.

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Dobry kawałek i riff od 4:45 faktycznie kosa :D Niezłe brzmienie, jak zobaczyłem to na Twoim instagramie to zastanawiałem się co to za zabawka i już teraz wiem, że to nie zabawka tylko ciekawy wzmacniacz  :)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Kolejne video tym razem playthrough z pedałami :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak zwykle dobry filmik, a wzmak brzmi niby ok, ale trochę bez jaj, bez osobowości. Ile za to trzeba dać?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
co nie?
nie ma to jak stary dobry 5150 :)

Spoiler
i always go full retard

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Jak zwykle dobry filmik, a wzmak brzmi niby ok, ale trochę bez jaj, bez osobowości. Ile za to trzeba dać?
699,00 €
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Kolejny filmik, tym razem kręcę gałkami i gram na 7 strunach :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2621 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2009, 23:35:40
wysłana przez Matt-Carnage
21 Odpowiedzi
6697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 20:26:49
wysłana przez dari555
11 Odpowiedzi
3006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2015, 23:41:33
wysłana przez Olcha
0 Odpowiedzi
1244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2016, 11:32:10
wysłana przez karbol
14 Odpowiedzi
13956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2019, 11:27:10
wysłana przez Mat