Autor Wątek: Nowy most do Fender HM Strat  (Przeczytany 1323 razy)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Nowy most do Fender HM Strat
« 01 Paź, 2015, 22:04:25 »
Chciałbym wymienić mostek w swoim Fenderze HM Strat. Oryginalnie siedzi w nim Kahler Spyder, który przyjechał już przerobiony i zablokowany. Ogólnie mostek jest w złej kondycji i nie działa a najgorsze, że gitara się rozstraja. Chciałbym żeby zrobiono to dobrze i by z nowym mostkiem wiosło działało pod każdym względem poprawnie. Myślałem, że to w miarę prosta choć kosztowna sprawa. Wybrałem sobie trzech potencjalnych kandydatów na miejsce Kachlera a mianowicie OFR, Schaller i Gotoh. Ceny mostków może i wysokie ale gitara fajna więc warto w nią inwestować. Wiadomo, że poważna robota – mostki są innej konstrukcji i trzeba sporo nagrzebać w wieśle by to zabanglało. Rozpocząłem więc poszukiwania potencjalnego wykonawcy i rozeznania ile spec weźmie za taką robotę. Pierwszy strzał to rozmowa na FB i odpowiedź: tylko mostki Ibaneza I Gotoha (pozostałe podobno teraz są gorszej jakości) np. Gotoh za 600zł plus około 200zł za robotę no i koszty wysyłki wiosła w dwie strony bo to daleko od mojego domu. Spoko ale ta wysyłka i odbieranie gitary po poważnej ingerencji od kuriera bez obadania jak to zostało zrobione… no nie wiem.
Pomyślałem: zapytam człowieka sprawdzonego i do tego z warsztatem w okolicy.
Zadzwoniłem więc z myślą: zaraz kupię mostek skoczę do Ina poczekam trochę i Strat będzie śmigał jak szalony.   
A tu okazało się, że jeśli ma śmigać poprawnie to ważny jest odpowiedni radius mostka? WTF
Inaczej cała operacja może mieć zły wpływ na działanie gitary, problem z regulacją i ustawieniem akcji.
Nie mam pojęcia jaki jest radius Kachlera a jaki maja normalny OFR, Schaller czy Gotoh?
Może ktoś mi podpowiedzieć jaki mostek kupić?
Może ktoś przerabiał kiedyś HM Strata?
Nie chcę wywalić tysiaka na akcję, która może zakończyć pogorszeniem „działania” gitary.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Nowy most do Fender HM Strat
« Odpowiedź #1 01 Paź, 2015, 23:06:09 »
Poszperaj w sieci, bardziej po drodze podobno jest Gotoh:

http://heavymetalstrat.proboards.com/thread/143/floyd-rose-radius-neck

Nie Ty pierwszy masz zagwozdkę. Wszystko jest do zrobienia, ale bez przeróbki siodełka na blokadzie się pewnie nie obejdzie. Na moście zawsze problem da się rozwiązać podkładając "shims". Dobry lutnik sobie poradzi, ale generalnie przedyskutuj temat dokładnie, bo mismatch radiusa gryfu i siodełka to _jest_ zajebisty problem.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: Nowy most do Fender HM Strat
« Odpowiedź #2 05 Paź, 2015, 07:31:25 »
Im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem... masakra - jedyne czego jestem w miarę pewien to, że w Stracie promień krzywizny powierzchni podstrunnicy wynosi siedemnaście cali.
Czy producenci mostków podają radius sprzedawanych przez siebie mostków bo nie mogę tego znaleźć poza Schallerem bo tam podali radius 12.
Najbardziej interesuje mnie Gotoh - tylko pewne informacje najlepiej od producenta - nie chcę kupić czegoś co nie będzie pasować do wiosła.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
174 Odpowiedzi
54052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2009, 21:38:40
wysłana przez sei.tahn
51 Odpowiedzi
26206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2010, 11:44:57
wysłana przez wrobelsparrow
9 Odpowiedzi
4558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2013, 14:11:51
wysłana przez samuraj_jack
10 Odpowiedzi
5510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2013, 12:54:10
wysłana przez Draiman69
2 Odpowiedzi
3187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2016, 08:37:26
wysłana przez pepson