Autor Wątek: Komp multimedialny/do nagrywania - Apple vs nie Apple  (Przeczytany 5055 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Witam Panowie


Wczoraj padł mi mój wysłużony HP Pavilion dv5 (komputer się uruchamia, ale nie widać żadnego obrazu). Może grafika padła, może to coś innego. Nie wiem, ale nie działa. Wcześniej się już grzał/łapał zwiechy więc się zastanawiam czy warto go naprawiać w ogóle. Ale pracowałem na nim ze 4 lata, sam komp pewnie ma z 7-8.

Kompa używam do oglądania filmów, słuchania muzy, surfowania po necie, nagrywania przy pomocy POD'a pomysłów/robienia muzy. Nie gram, bo nie mam czasu, a jak mam to mam od tego PS'a. Ostatnie zastosowanie jest najistotniejsze - powinien być stabilny, ekran na tyle duży żeby dużo ścieżek mi się mieściło i powinny działać wszystkie wstyczki i daw (reaper, superior ect). Komp powinien mieć przynajmniej 15" a najlepiej 17" lub więcej, 20" czy 22" to już byłby wypas. Mac'owe os'y są okey. Lub win 7. Innych nie chce.


No i teraz kminię nad tym co mogę zrobić. Budżet jak najmniejszy, max okolice 700zł na wszystko(laptom/komp+monitor), ale lepiej pińcet.

Opcji jest kilka:

- Używane lapki o podobnej specce jak mój od 400zł do 600zł (15", celeron dwa rdzenie jakoś okolice 2GHz(nie pamiętam), 3GB RAM i 250GB dysk).

- imac 20" z prockiem C2D 2,4GHz, 2gb ram (dołożyłbym do 4) i dyskiem 250gb. Okolice 800-1000zł, ale jak poszukam to może się zmieszczę. Rocznik 2007-2008. Pracuję na macbooku w robocie i jest super. Co prawda ma dwa lata, więc jest sporo młodszy i lepszy niż te o których mówię. Warto w ogóle na takiego imac'a patrzeć? Jednak stabilność i szybkość działania mnie pociągają. Jak z oprogramowaniem - są jakieś problemy, nie jest przestarzały?
Na starsze niż 2007 jak rozumiem nie ma co patrzeć?

- mac mini?

- stacjonarka (teraz na forum jeden kolega sprzedaje z quad'em, 4 gb ram i niezłą grafą. z monitorem 22" jestem w stanie się zmieścić w 700zł. Ale kobita się wkurwia na dodatkowo zajęte miejsce pod biurkiem i wystawienie na działanie mej młodej latorośli. Dlatego ta opcja musiałaby być kilka razy lepsza niż powyższe aby wygrać. Lub tańsza.

Co brać Panowie i ile mi jest potrzebne żeby sobie spokojnie ponagrywać, bez zwiech, pyknięć i innych cholerstw?
Szczególnie interere mnie apple imac.



Posty połączone: 13 Wrz, 2015, 20:37:18
Nikt nic?
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz, 2015, 20:37:18 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Jeśli chodzi o stabilność, to macintoshe to jest "way to go", ale jeśli chodzi o wydajność i jeśli masz już monitor, to bezpieczniej kupić nawet jakiegoś maca mini lub spróbować złożyć z używanych części hackintosha (choć wtedy już stabilność nie jest taka super). Na jakim systemie operacyjnym pracuje ten iMac? Zależnie od tego, mogą być problemy z kompatybilnością różnego oprogramowania.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Monitora nie mam. Muszę kupić, ale kumpel ma, więc za okolice 2 stówek się może dogadam (22" samsunga).

Enyłej w takim imacu matryca pewnie i tak lepsza. Spoko jest to że przynajmniej narazie są wspierane przez Apple te imac 20" z lat 2008-9 i ludzie tam wgrywają najnowsze Yosemite'y. Gdyby nie było wsparcia, to bym olał.

Ten c2d 2,4ghz jest wydajny, można na tym ponagrywać bez bólu dupy?
No pain No gain !

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tylko w hackintosha sie nie pchaj, o ile nie jestes madafaka w komputerach. To nie takie hop siup to zrobic.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Absolutnie nie jestem madafaka w komputerach - znam się na tym jak przeciętny "kowalski".

Także tylko "gotowce" wchodzą w grę.


Jak tak patrzę, to za te 500-600zł na blaszaka, wcale nie ma szału. I są to apropo defacto sprzęty z epoki C2D.


Pytanie do Was - czy ten C2D 2,4Ghz + 4 GB RAM są wystarczające do homerocordingu, czy jednak mało?

Jeżeli tak, to ile powinno być, żeby był komfort?
No pain No gain !

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jesli nagrywasz tylko jeden slad na raz to powinno styknąć.
ja swego czasu nagrywalem na ibooku jeszcze na procku g4 i sie dalo, ale tylko jeden slad na raz.
z takim c2d powinno smigać bez problemu
i always go full retard

Offline farel

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
na Macbook Pro C2D 2,4 + 4GB RAM sprawnie nagrywam co chcę, i realizuje projekty po 6-7 samych AU.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
na Macbook Pro C2D 2,4 + 4GB RAM sprawnie nagrywam co chcę, i realizuje projekty po 6-7 samych AU.

AU??
No pain No gain !

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
AU to takie gejowe (applowe) VST.

Jesli chodzi o procki, to ja mam starego Lenovo na C2D wlasnie i spokojnie na nim 4 slady na raz nagrywalem przy 2gb ram. Szlo bez zajakniecia na Reaperze.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
na Macbook Pro C2D 2,4 + 4GB RAM sprawnie nagrywam co chcę, i realizuje projekty po 6-7 samych AU.

AU??
audio unit :)
i always go full retard

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Wyżej rozmawiamy o tym, że 7 lat starszy komp starczy :D Ale zawsze lepiej dorzucić do Pro, if you ask me :D

Jak Yosemite śmiga, to można spokojnie się w toto pakować. ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Podepnę się z pytaniem, styknie to do nagrywania, 4GB ramu nie będzie mało?
http://allegro.pl/new-apple-macbook-air-13-3-i5-5250u-4gb-128ssd-i5646218010.html

Czy dołożyć trochę i brać MB Pro
http://allegro.pl/new-apple-macbook-pro-13-3-i5-5257u-8gb-128ssd-i5646218049.html



Zdecydowanie Macbook Pro. Air to jest ultrabook, fajny sprzet ale z zalozenia bardzo mobilny, malo pradu je i przez to procki nie sa takie mocne, jak w Pro.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
To jeszcze dwa pytania.

Mac który ma 7 lat to tykająca bomba jeżeli chodzi o awarię, czy raczej nie ma się co przejmować?


Mac na C2D 2,4Ghz i 4gb RAM przegrywa z PC o jakiej specce (chodzi mi na jakie maszyny ewentualnie warto patrzeć, bo będą bardziej wydajne a do tych 800zł)?
No pain No gain !

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ja za swojego mbp dalem 4.5k
i7 2.2GHz
16GB RAM
500GB HDD
256GB SSD
HD6750M

nawet nie chce myśleć jakiego mógłbym mieć za to PC'ta bo bym się załamał ;_;
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
13743 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2007, 21:23:59
wysłana przez lord_awesomeguy
13 Odpowiedzi
4067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2009, 17:10:51
wysłana przez mondomg
komp do home recordingu

Zaczęty przez Omlet « 1 2 3 4 5 » Hardware

101 Odpowiedzi
44796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2011, 23:05:34
wysłana przez jaca2303
Apple i darmowy soft (?)

Zaczęty przez Grzgrz « 1 2 » Software

25 Odpowiedzi
8580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 21:28:54
wysłana przez Grzgrz
49 Odpowiedzi
16472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2013, 18:22:54
wysłana przez gizmi7