Autor Wątek: DigiTech Drop  (Przeczytany 7129 razy)

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
DigiTech Drop
« 05 Wrz, 2015, 15:32:11 »
Jak w tytule - kto się tym bawi? Interesują mnie opinie na temat tego ustrojstwa - jak się sprawuje? Rzeczywiście nie wpływa na brzmienie, nie powoduje zakłóceń itd? Męczy mnie czasem żonglerka gitarami i zastanawiam się nad zakupem tej kostki.

Posty połączone: 05 Wrz, 2015, 17:05:38


Dobra. Po filmikach na youtube jestem zachwycony. Biere na próbę  :D
« Ostatnia zmiana: 05 Wrz, 2015, 19:31:35 wysłana przez Sleepwalker74 »

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #1 05 Wrz, 2015, 20:22:43 »
Oczywiście, że wpływa - jak każda cyfra;) Ale umówmy się, w większości to będzie chodzić z przesterami więc nie zauważysz tego nawet. Zakłóceń nie zanotowałem, ale mam vintage'owe pickupy. Latencja jest bardzo bardzo tyci maleńka, że aż niezauważalna - to jest mega rozwój od czasu Whammy DT gdzie było ją mocno czuć...

Śledzenie jest polifoniczne i to bardzo dobrej jakości

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #2 05 Wrz, 2015, 20:49:33 »
jak pograsz o ochłoniesz napisz jak się sprawdza.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #3 05 Wrz, 2015, 20:55:41 »
Wszystko fajnie, ale ja nie potrafię tak grać - pod palcami, na ciele czujesz gitarę rezonującą standardowo, a do uszu dociera pół tonu niżej. Nooo kuźwa! Dysonans jak chuj - umiecie się od tego jakoś odciąć? Serio pytam.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #4 05 Wrz, 2015, 21:07:14 »
Uczucie jest dziwne, ale wibracje z dechy to wibracje z dechy - i ta co gra w drop Z i tak z standardowym stroju winna wibrować;) Problem jest inny - to fajna ZABAWKA, która może być ciekawym narzędziem, ale docelowo i tak sięga się po obniżony strój. /ja widzę zastosowanie Dropa w grze na żywo i tyle. Dziękuję:)

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #5 08 Wrz, 2015, 22:12:48 »
Dzisiaj kurier przyniósł paczkę z DigiTechem. Potestowałem zabawkę jakieś 2 godzinki, więc kilka słów mogę napisać. Otóż kostka sprawuje się znakomicie, ale... No właśnie - ale. Jeśli grasz na przesterach, a do tego dosyć głośno lub z gitarowo perkusyjnym podkładem - będziesz zadowolony. Przy cichej grze to, że z głośników słychać dźwięki w obniżonym stroju a spod brody struny pobrzękują w standardzie powoduje pewien... dyskomfort? To chyba będzie właściwe określenie. Odruchowo jedno ucho wykręcało mi się w dół a drugie w stronę kolumny. Wystarczy jednak dowalić do pieca tak, by zagłuszyć dźwięki dobiegające z dołu i jest ogień. Przy czystym jest już gorzej, ale tutaj nie zdążyłem pograć na mocniej odkręconym volume - zrobiło się późno a ja nie chciałem denerwować za bardzo sąsiadów, bo na razie dobrze z nimi żyję ;) (mieszkanie w bloku). Wydaje mi się jednak, że tu już ten "dyskomfort" trudniej będzie wyeliminować. Natomiast przypuszczam że po założeniu słuchawek radocha z gry wzrośnie do 100 %. Co do samej kostki - przy każdym obrocie potencjometrem mamy dźwięk faktycznie obniżony dokładnie o pół tonu, precyzja jest tu rewelacyjna. W zestawie jest dołączony zasilacz, więc nie trzeba dodatkowo inwestować.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ponieważ gram w 99 % na przesterach i dosyć głośno. Zakup uważam za udany, choć cena prawie 600 zł za to ustrojstwo wydaje mi się trochę przesadzona.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2015, 22:14:22 wysłana przez Sleepwalker74 »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #6 08 Wrz, 2015, 22:39:40 »
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ponieważ gram w 99 % na przesterach i dosyć głośno. Zakup uważam za udany, choć cena prawie 600 zł za to ustrojstwo wydaje mi się trochę przesadzona.

No dobra, ale co znalazłeś w tym pudełku lepszego od pitch shiftera / glide'a z PODa HD? Faktycznie jest aż taka różnica by wydawać niemałą przecież kasę na dodatkową kostkę? Pytam poważnie, bo mimo podobnych, niekomfortowych doznań z gry, uważam, że ten sam efekt w PODzie dawał radę.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #7 08 Wrz, 2015, 23:23:32 »

No dobra, ale co znalazłeś w tym pudełku lepszego od pitch shiftera / glide'a z PODa HD?

Mobilność. Czasem wyskakuję pograć z kumplami, zabieram tylko gitarę. Swoich gratów nie targam a oni maja w salce tylko lampy. Poza tym lubię czasem pobawić się nową zabawką  :D

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #8 09 Wrz, 2015, 06:20:44 »
Przecież ps w podzie nie jest polifoniczny?
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #9 09 Wrz, 2015, 07:09:32 »
Digitech jest i sprawuje się to bardzo elegancko.
A, jeszcze co do latencji - rzeczywiście, jest praktycznie niezauważalna.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz, 2015, 08:01:42 wysłana przez Sleepwalker74 »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #10 09 Wrz, 2015, 11:11:13 »
Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ponieważ gram w 99 % na przesterach i dosyć głośno. Zakup uważam za udany, choć cena prawie 600 zł za to ustrojstwo wydaje mi się trochę przesadzona.

No dobra, ale co znalazłeś w tym pudełku lepszego od pitch shiftera / glide'a z PODa HD? Faktycznie jest aż taka różnica by wydawać niemałą przecież kasę na dodatkową kostkę? Pytam poważnie, bo mimo podobnych, niekomfortowych doznań z gry, uważam, że ten sam efekt w PODzie dawał radę.
Picz szifter w POD jest beznadziejny. W pelni to zrozumialem, jak sobie Whammy kupilem.

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #11 15 Cze, 2016, 13:38:27 »
Mam tę kostkę od tygodnia. Mega sprawa! Teraz nie muszę przestrajać gitarki, jak chcę wziąć na warsztat jakiś utwór w różnych, niższych strojach. Zdaje się, ze lekko ucina wysokie tony, ale słychać to tylko przy przełączeniu ze standardu do obniżonej tonacji. Później czym dłużej się gra, nie ma to większego znaczenia. A niektórzy nawet wolą trochę ścięte z góry brzmienie ;)

Super sprawa do prób, ćwiczeń (ale tu trzeba na słuchawkach czy na piecu się głośniej odkręcić, żeby nie słyszeć drutów). Live też da radę.

Offline IgoR_KilleR

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
    • Mój zespół: Deathinition
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #12 16 Cze, 2016, 00:06:42 »
Wszystko fajnie, ale czy można zrobić dropa?
ESP M-II 92'/LTD DV8R/Jackson Demmelition V/BC Rich Jr V7/Jackson SL2H --- EVH 5150 50w/TC G-Major/L6 HXFX --- MESA 4x12 Traditional Straight

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #13 16 Cze, 2016, 11:44:57 »
Wszystko fajnie, ale czy można zrobić dropa?

Chodzi Ci o obniżenie tylko jednej struny? Nie da się.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: DigiTech Drop
« Odpowiedź #14 14 Mar, 2018, 20:09:13 »
Odkopuję.

Czy ktoś miał możliwość porównania EHX Pitchfork z Digitech Drop?

Kilka filmików na YT daje podstawy by sądzić, że Drop w metalowych i brudnych klimatach wypada lepiej, naturalniej, a jedyny problem jaki się pojawia, to spadek głośności / cięcie sygnału (?).  Drop kosztuje teraz ~450, więc w zasadzie byłby to no-brainer vs Pitchfork, gdyby oferował podobną jakość i szybkość trackingu.

(Fractal robi to - jak dla mnie - chujowo...)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2009, 19:09:14
wysłana przez td.materia
15 Odpowiedzi
14055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2011, 18:04:50
wysłana przez maniek
8 Odpowiedzi
2254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2018, 10:50:44
wysłana przez vysnafca75